TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дино Мерлин – Един Дервишхалидовиќ стана дедо!!!

Вечер - 22.05.2020

Дино Мерлин кој има свое вистинско име и презиме Един Дервишхалидовиќ и кој е еден од најголемите балкански музички ѕвезди, денес стана дедо, и тоа за првпат. Неговиот син Хамза и снаата Џанета го добија својот прв син за кого го одбраа името Незир.

Дино Мерлин станал дедо: Добил внук!

Екран - 22.05.2020

Популарниот музичар станал дедо,открива Dnevni avaz . Првото внуче популарниот пејач го добил пред неколку дена кога се породила сопругата на неговиот син Хамзо, Џинета Табаковиќ – Дербишхалиловиќ.

Дино Мерлин стана дедо

Репортер - 22.05.2020

Регионалната ѕвезда Дино Мерлин, стана дедо. Тој го добил својот прв внук пред неколку дена, откако се породила сопругата на неговиот син Хамза. Бебето ќе се вика Незир, потврдиле членови на семејството за босанските медиуми.

Дино Мерлин за првпат стана дедо

+инфо - 22.05.2020

Познатиот босански музичар Дино Мерлин стана дедо за првпат. Имено, како што дознава „Дневни аваз“, неговиот прв внук дошол на свет пред неколку дена, кога се породила сопругата на неговиот син Хамза, Џенета Табаковиќ-Дервишхалидовиќ.

Дино Мерлин за првпат стана дедо: Неговото внуче името го доби според прадедото

Слободен Печат - 22.05.2020

Познатиот музичар Дино Мерлин стана дедо за првпат, пишува Дневни аваз. Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена. На неговиот син Хамза и снаата Џенета им се роди синчето Незир. „Мајката и бебето се веќе дома и добро се чувствуваат.

Дино Мерлин стана дедо за првпат, а внучето доби име по прадедо од неговата сопруга

Вистина.мк - 22.05.2020

Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин стана дедо за првпат , потврдуваат негови блиски пријатели. Имено, неговиот син Хамза и снаата Џанета го добија првиот син за кого го одбраа името Незир.

Дино Мерлин стана дедо: Се роди неговото прво внуче

Скопје24 - 22.05.2020

Познатиот сараевски шмеќер, пејачот Дино Мерлин за прв пат стана дедо, пишува Дневни аваз. Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена. На неговиот син Хамза и снаата Џенета им се роди синчето Незир.