TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 56 загинати при паѓањето на авион во станбен блок во Карачи

ММС - 23.05.2020

Најмалку 56 луѓе загинаа во вчерашната авионска несреќа, кога авион на пакистанската национална компанија со 99 патици и членови на екиажот се урна во станбен блок во Карачи, главниот град на Пакисан, изјавија за „Ројтерс“ од двете болници каде што ...

Познато што била последната порака на пилотот на пакистанскиот авион - меѓу настраданите и 5-годишно дете

Press24 - 22.05.2020

Пакистански авион Ербас А320 кој превезуваше 107 патници, се сруши во Карачиј, пренесуваат новинските агнеции. Авионот се срушил врз густо населено подрачје во околу 14:45 часот по локално време, набрзо откако главниот пилот ја известил контролата ...

Позната манекенка загина во авионската несреќа во Пакистан?

Локално - 22.05.2020

Познатата манекенка Зара Абид (28) е меѓу 107-те патници на авионот на „Пакистан Интернешнл ерлајнс“ што се урна во најголемиот пакистански град Карачи. Тамошниот „Експрес Трибјун“ тврди дека Зара навистина била на тој лет и дека ја нема на списокот ...

Чудо какво што не се памети! Во страшниот пад на патнички авион има преживеани

Точка - 22.05.2020

Засега не е познато дали некој настрадал во куќите над кои паднал авионот. Службеници од пакистанското цивилно воздухопловство денес соопштиле дека две лица го преживеале падот на патничкиот авион со 98 патници и членови на екипажот кој се урнал во ...

Се урна патнички авион во Пакистан, се стравува за бројни жртви

Глас на Америка - 22.05.2020

Големи облаци од чад има над локацијата на уривањето на на авионот, а тесните улици во соседството ги отежнуваат спасувачките напори. Патнички авион со најмалку 98 патници се урна во населена област неколку минути пред да слета во најголемиот ...

Се трага по преживеани од падот на авионот во Пакистан

Р.С.Европа - 22.05.2020

Спасувачките екипи се обидуваат да ги најдат преживеаните и телата на загинатите по денешниот пад на патничкиот авион во кој имаше 98 патници и членови на екипажот, а кој се урна во населено место во близина на пакистанскиот главен град Карачи.

(Видео) Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

Макфакс - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ што летал од Лахоре кон Карачи се урна во близина на аеродромот во Карачи, јавуваат локалните медиуми. Според извештаите, во него имало повеќе од 100 патници и се урнал во густо населено подрачје.

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Фокус - 22.05.2020

Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на ...

(ФОТО) Најмалку 90 загинати во авионската несреќа во Пакистан

Нетпрес - 22.05.2020

Најмалку 90 лица загинале во падот на авионот на воздухопловната компанија Пакистанки меѓународни авиолинии (PIA) крај Карачи, пренесува телевизијата Bol News, повикувајќи се на пакистанскиот министер за воздухопловство Гулам Сарвар Хан.

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан?

Алсат-М - 22.05.2020

Најмалку две лица преживеале во падот на патничкиот авион што денеска се урна во Пакистан, пренесе „Скај њуз“, повикувајќи се на соопштение од локалните аеродромски власти. Како што пренесува агенцијата, авионот „Ербас А320“, сопственост на ...

Авион се урна во населба во Карачи

Deutsche Welle - 22.05.2020

Патнички авион со веројатно повеќе од сто патници и членови на екипажот се урна во густо населена населба во градот Карачи. Во авионот кој денеска се урна во Карачи, според досегашните сознанија имало 99 патници и 8 членови на екипажот, соопшти ...

(ВИДЕО) На местото на падот на пакистанскиот авион најдено живо бебе, досега извлечени 35 тела

Нетпрес - 22.05.2020

На местото на уривање на патничкиот авион на пакистанската воздухопловна компанија PIA врз населба во јужниот град Карачи, најдено е живо бебе, пренесуваат локалните медиуми кои јавуваат и дека досега од остатоците се извлечлени 35 тела на ...

(ФОТО) Пакистанските влaсти стравуваат од голем број загинати во авионската нескреќа

Нетпрес - 22.05.2020

Авионот на пакистанската воздухопловна компанија PIA со 107 патници и членови на екипажот се урна во петокот во населена област на градот Карачи, а властите стравуваат од голем број загинати во несреќата и на земјата.

На пакистанскиот авион со 107 луѓе му отпаднал мотор пред да се урне кај Карачи, нема преживеани

Сакам да кажам - 22.05.2020

Сите 107 луѓе кои биле во пакистанскиот авион што денеска се урна пред слетувањето на аеродромот во Карачи се мртви, објави градоначалникот на Карачи. Авионот „ербас А320“ на Пакистанскиот национален авиопревозник (ПИА), во кој имало 99 патници и ...

Се урна пакистански патнички авион со 107 луѓе, падна меѓу куќи (ВИДЕО)

МКД - 22.05.2020

Патнички авион на Пакистан интернешнал ерлајнс се урна во Карачи по лет од Лахор, јавуваат агенциите. Информацијата ја потврди и портпаролот на авиокомпанијата. Тој потврди дека во авионот во моментот на падот имало 107 патници и дека се урнал во ...

Авион со 100 патници се урна во Пакистан, спасувачки екипи на теренот

Алсат-М - 22.05.2020

Авион на компанијата „Пакистан ерлајнс“ со повеќе од 100 патници и членови на екипажот, се урна во пакистанскиот град Карачи. Летот PK8303 полетал од Лахоре и требало да слета во Карачи, но исчезнал од радарот, изјавил портпаролот на „Пакистан ...

Авион со 107 патници се урна во Пакистан

Фокус - 22.05.2020

Авион на пакистанската компанија Интернешнал Ервејс се сруши во Карачи на лет од Лахоре, потврдуваат воздухопловните власти. Авионот за којшто се соопштува дека превезувал 99 патници и осим членови на посата, летал од Лахоре кон меѓународниот ...

Авион со 107 патници и членови на екипажот се урна во Пакистан

Канал5 - 22.05.2020

Пакистански патнички авион со повеќе од 100 патници се урна во врз населено место во близина на аеродромот во градот Карачи. Се работи за Ербас - а-320 на компанијата „Пакистан Интернешанл ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи и според ...

Пакистански Авион со 107 луѓе се урна при слетување во Карачи

Сакам да кажам - 22.05.2020

Авион на Пакистанскиот национален авиопревозник (ПИА) се урна во близина на аеродромот во Карачи, објавија државните медиуми. Официјални лица потврдија дека во авионот „ербас А320“ имало 9 9 патници и осум членови на екипажот и дека тој паднал во ...

Авионот во Пакистан паднал во населено место, се стравува дека има повеќе загинати, пилотот пријавил проблем (ВИДЕО)

ТВ21 - 22.05.2020

Авионот кој денеска се урна во пакистанскиот град Карачи, се урнал во густо населено место, недолго откако пилотот пријавил технички проблем. Контактот е загубен само една минута пред уривањето.

Авион со 107 патници се урна во Пакистан

Р.С.Европа - 22.05.2020

Авион Ербас А320, на пакистанскиот национален авиопревозник ПИА, со 99 патници и осум членови на екипажот, се урнал денеска во станбена област на јужниот пакистански град Карачи, во близина на аеродромот, соопштија властите, пренесе Ројтерс.

Се урна пакистански патнички авион со 107 патници

Макфакс - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ се урнал во Карачи за време на лет од Лахор, јавува Би-би-си. Информацијата беше потврдена и од портпаролот на авиокомпанијата. Тој потврди дека во авионот имало 107 патници во моментот на несреќата и ...

Среде Карачи во Пакистан се урна патнички авион

Кајгана - 22.05.2020

Патнички авион со 107 луѓе се урна во предградие на Карачи само минута пред да слета. Авион на пакистанската авиокомпанија PIA со лет PK-303 од Лахоре за Карачи се урна близу Џинах меѓународниот аеродром.

(ВИДЕО) Пакистански авион со 107 патници се урна крај Карачи

Нетпрес - 22.05.2020

Авон на пакистанската воздухопловна компанија PIA од типот „ Airbus A320“ со 107 патници и членови на екипажот се урна во петокот во близина на населена област крај пакистанскиот град Карачи, потврди портпаролот на компанијата.

Авионска несреќа во Пакистан

Бриф - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар изјави за локалните ...

АВИОНСКА НЕСРЕЌА: Авион со 107 патници се сруши во Пакистан!

Магазин - 22.05.2020

Авион на пакистанската национална компанија, со 99 патници и осум членови на екипажот, се урнал пред да слета на аеродромот во Карачи. Авионот се урна во станбена област позната како Model Colony, а на снимките се гледа дека станува збор за Airbus ...

И на Карачиќ му е доста веќе од кризата – па испрати порака на социјалните мрежи

Спортклуб - 21.05.2020

Легендата на Вардар и омилениот ракометар на навивачката група „Комити“, Игор Карачиќ, посакува што е можно поскоро враќање на терените. Хрватот кој по заминувањето од Вардар, потпиша договор со Кјелце, ја одигра првата иако се уште некомплетна ...

Што му недостасува на Карачиќ? (ФОТО)

24 Ракомет - 21.05.2020

Хрватскиот репрезентативец Игор Карачиќ, откако заврши со обврските кон Келце во Полска, деновите ги минува во Македонија заедно со неговата вереница. Иако неговите соиграчи што останаа во Полска, им се вратија на тренинзите, Карачиќ сепак ќе остане ...

ФОТО: Карачиќ на фејсбук порача што му недостасува

Дриблинг - 21.05.2020

Игор Карачиќ е македонски зет, изминативе денови ги минува во Дојран со својата сопруга, но на фејсбук објави статус дека му недостасува ракометот. Хрватот во моментов е член на Кјелце, но клубот е во финансиска криза и Карачиќ можеби е на излезна ...

ФОТО: Карачиќ на фејсбук порача што му недостасува

Курир - 21.05.2020

Игор Карачиќ е македонски зет, изминативе денови ги минува во Дојран со својата сопруга, но на фејсбук објави статус дека му недостасува ракометот. Хрватот во моментов е член на Кјелце, но клубот е во финансиска криза и Карачиќ можеби е на излезна ...

Авионска несреќа во Пакистан

Опсервер - 22.05.2020

Карачи, 22 мај 2020 () – Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство.

Авионска несреќа во Пакистан

Сител - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар изјави за локалните ...

Авион со 90 патници се урна во Пакистан

+инфо - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан интернешанл ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар, изјави за ...

ВИДЕО: Авионска несреќа во Пакистан

А1 On - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар изјави за локалните ...

Се сруши авион со најмалку 90 патници: Стравична несреќа во Пакистан (ВИДЕО)

Локално - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар изјави за локалните ...

Авионска несреќа во Пакистан

24Инфо - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс”, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар изјави за локалните ...

Авион со 90 патници се урна во Пакистан

Либертас - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан интернешанл ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар, изјави за ...

Се урна авион со 90 патници во Пакистан

Независен - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар изјави за локалните ...

ВИДЕО: Страшна несреќа во Пакистан- се сруши авион со 107 патници

Press24 - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар изјави за локалните ...

Се урна пакистански патнички авион со 107 патници (ВИДЕО)

Слободен Печат - 22.05.2020

Локалните медиуми јавуваат дека при падот на авионот оштетени се и неколку станбени објекти. Патнички авион на „Pakistan International Airlines“ се урна во Карачи за време на летот од Лахоре, јавува „Би Би Си“.

Се урна пакистански патнички авион со 107 патници

Н.Македонија - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ се урнал во Карачи за време на лет од Лахор, јавува Би-би-си. Информацијата беше потврдена и од портпаролот на авиокомпанијата. Тој потврди дека во авионот имало 107 патници во моментот на несреќата и ...

Авион со 107 патници се урна во Пакистан

ТВ21 - 22.05.2020

Авион од типот Ербас А320, на пакистанскиот национален авиопревозник ПИА, со 99 патници и осум членови на екипажот, се урнал денеска во станбена област на јужниот пакистански град Карачи, во близина на аеродромот, пренесе Ројтерс.

Авион со 107 патници се урна во Пакистан

Вечер - 22.05.2020

Во авионот имало 99 патници и осум членови на екипажот Авион Ербас А320, на пакистанскиот национален авиопревозник ПИА, со 99 патници и осум членови на екипажот, се урнал денеска во станбена област на јужниот пакистански град Карачи, во близина на ...

Авион со 107 патници и членови на екипажот се урна во Пакистан

Република - 22.05.2020

Пакистански патнички авион со повеќе од 100 патници се урна во врз населено место во близина на аеродромот во градот Карачи. Се работи за Ербас – а-320 на компанијата „Пакистан Интернешанл ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи и според ...

Авионска несреќа во Пакистан (видео)

Опсервер - 22.05.2020

Карачи, 22 мај 2020 () – Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од градот Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство.

Авионска несреќа во Пакистан

MakPress - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на пакистанската авиокомпанија, Абдул Сатар изјави за локалните ...

ВИДЕО: Бебе пронајдено живо- се извлекуваат тела од пакистанскипот авион

Press24 - 22.05.2020

На местото на уривање на патничкиот авион на пакистанската воздухопловна компанија PIA врз населба во јужниот град Карачи, најдено е живо бебе, пренесуваат локалните медиуми кои јавуваат и дека досега од остатоците се извлечлени 35 тела на ...

(ВИДЕО) Авионска несреќа во Пакистан

iPortal - 22.05.2020

Патнички авион на „Пакистан Интернешанл Ерлајнс“, кој патувал од градот Лахоре до Карачи, се урна во близина на аеродромот во Карачи, соопшти Агенцијата за цивилно воздухопловство. Портпаролот на Агенцијата за цивилно воздухопловство Абдул Сатар ...

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

ТВ21 - 22.05.2020

Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на ...

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

+инфо - 22.05.2020

Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на ...