TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дончиќ ќе игра за Словенија во квалификациите за ЛОИ 2020

SportMedia - 14.02.2020

НБА ѕвездата Лука Дончиќ за американските медиуми потврди дека ќе се врати во националниот тим, односно ќе игра за Словенија во квалификациите за Олимписките игри во Токио годинава. Дончиќ, кој настапот на Мундобаскетот во Кина го пропушти поради ...

Словенија доби одлични вести, Дончиќ ќе игра во квалификациите за ОИ

Gol.mk - 14.02.2020

Словенската репрезентација ќе биде дел од квалификацискиот турнир на Олимписките игри. Актуелниот европски првак ќе игра на турнирот во Каунас каде ќе биде во група со Ангола и Полска. Доколку освои едно од првите две места ќе вкрсти со втората ...

Дончиќ донесе одлука околу настапот во квалификациите за ЛОИ во Токио

Екипа - 14.02.2020

Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, неверојатниот Лука Дончиќ потврди дека ќе настапи за Словенија на квалификацискиот турнир за пласман на Летните олимписки игри во Токио. Словенија ќе биде дел од квалификацискиот турнир кој ќе се игра во ...

Дончиќ потврди дека се враќа за Словенија во борбата за ОИ

TopSport - 14.02.2020

Лука Дончиќ откако ја освои европската титула со Словенија во 2017, направи мала пауза со настапите во националниот дрес, по што неговата репрезентација не се пласираше на минатогодишното СП, но сега НБА ѕвездата потврди дека се враќа во тимот во ...