TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган: Го познавам Путин, кога нешто ќе замисли, го прави тоа

Макфакс - 29.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, опишувајќи ги рускиот претседател Владимир Путин и плановите на Русија по референдумот за ослободените територии, рече дека „ако рускиот лидер замисли нешто, тој го прави тоа“.

„Го познавам Путин. Кога ќе замисли нешто, тој го прави тоа“, вели Ердоган

Скопје1 - 29.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги коментираше плановите на Русија по референдумите одржани во Запорожје, Херсон, Доњецк и Луганск. Како што изјави, опишувајќи го рускиот претседател Владимир Путин и неговите планови, дека „ако рускиот лидер ...

Ердоган денеска му се јавува на Путин

4NEWS - 29.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе оствари телефонски разговор со рускиот лидер Владимир Путин. „Претседателот Ердоган рече дека ќе разговара со рускиот претседател Путин во четврток“.

Разговор Ердоган ‒ Зеленски: Едностраните референдуми ќе ги отежнат напорите за дипломатскиот процес

Во Центар - 28.09.2022

Ердоган и Зеленски се осврнаа на случувањата во врска со Руско-украинската војна Претседателот на Туркије, Реџеп Таип Ердоган, оствари телефонски разговор со претседателот на Украина, Владимир Зеленски.

,,Се сменија условите“ – Путин и Ердоган очи во очи. Има шанси!

Во Центар - 28.09.2022

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков вчера изјави дека претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, во разговор со неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган рекол дека Москва останува подготвена за преговори со Украина, но, бидејќи ...

Ердоган му понуди на Зеленски посредување за создавање демилитаризирана зона околу нуклеарната централа Запорожје

MakPress - 28.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со украинскиот претседател Володимир Зеленски, јави турската државна телевизија ТРТ-Хабер, повикувајќи се на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство.

Ердоган му понуди на Зеленски посредување за создавање демилитаризирана зона околу нуклеарната централа Запорожје

Курир - 28.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со украинскиот претседател Володимир Зеленски, јави турската државна телевизија ТРТ-Хабер, повикувајќи се на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство.

Ердоган му понуди на Зеленски посредување за создавање демилитаризирана зона околу Запорожје

Сител - 28.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со украинскиот претседател Володимир Зеленски, јави турската државна телевизија ТРТ-Хабер, повикувајќи се на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство.

Ердоган му понуди на Зеленски посредување за демилитаризирана зона околу централата Запорожје

Нетпрес - 28.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со украинскиот претседател Володимир Зеленски, јави турската државна телевизија ТРТ-Хабер, повикувајќи се на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство.

Ердоган му понуди на Зеленски посредување за создавање демилитаризирана зона околу нуклеарната централа Запорожје

24Инфо - 28.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со украинскиот претседател Володимир Зеленски, јави турската државна телевизија ТРТ-Хабер, повикувајќи се на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство.

Ердоган му понуди на Зеленски посредување за создавање демилитаризирана зона околу нуклеарната централа Запорожје

Вечер Прес - 28.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со украинскиот претседател Володимир Зеленски, јави турската државна телевизија ТРТ-Хабер, повикувајќи се на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство.

Ердоган му понуди на Зеленски посредување за создавање демилитаризирана зона околу нуклеарната централа Запорожје

Бриф - 28.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со украинскиот претседател Володимир Зеленски, јави турската државна телевизија ТРТ-Хабер, повикувајќи се на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство.

Ердоган: Го познавам Путин, кога нешто ќе замисли, го прави тоа

MTM - 29.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, опишувајќи ги рускиот претседател Владимир Путин и плановите на Русија по референдумот за ослободените територии, рече дека „ако рускиот лидер замисли нешто, тој го прави тоа“.

Ердоган: Вознемирен сум, ако Путин замисли нешто – тој тоа и го прави

Локално - 29.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави, коментирајќи го рускиот претседател Владимир Путин и плановите на Русија по референдумот во четири региони во Украина, дека „ако рускиот лидер замисли нешто, тој тоа и го прави“.

Ердоган: Го познавам Путин, кога нешто ќе замисли, го прави тоа

Точка - 29.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, опишувајќи ги рускиот претседател Владимир Путин и плановите на Русија по референдумот за ослободените територии, рече дека „ако рускиот лидер замисли нешто, тој го прави тоа“.

Ердоган: Го познавам Путин, кога нешто замислува, го прави тоа

Кумановски м. - 29.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, опишувајќи ги рускиот претседател Владимир Путин и плановите на Русија по референдумот за ослободените територии, рече дека „ако рускиот лидер замисли нешто, тој го прави тоа“.

Ердоган: Го познавам Путин, кога нешто ќе замисли, го прави тоа

Press24 - 29.09.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, опишувајќи ги рускиот претседател Владимир Путин и плановите на Русија по референдумот за ослободените територии, рече дека „ако рускиот лидер замисли нешто, тој го прави тоа“.