TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеф на јакуза бегаше 15 години – го фатија благодарение на неговите тетоважи

Таратур - 12.01.2018

Фотографија од старец со истетовиран грб, кој на улица во Тајланд игра друштвени игри, стана доста популарна на Фејсбук. Типот кој случајно ја направил фотката не ни насетувал кој е човекот кој го фотографира.

По 15 години бегство, шефот на мафијата „Јакузи“ уапсен поради фотографија на „Фејсбук“

Репортер - 12.01.2018

Фотографијата на старец со истетовиран грб, кој на улица во Тајланд игра социјални игри, стана популарна на „Фејсбук“. Станува збор за Јапонецот Шигехар Ширај (74), шефот на мафијата „Јакузи“, кој веќе 15 години бега од полицијата.

Фотографирал тетовиран старец на улица, немал поим дека за фотографијата ќе пишуваат медиумите ширум светот

Точка - 12.01.2018

Фотографијата од старецот со тетовиран грб, кој на тајландска улица играл социјални игри, се проширила на интернет, а лицето кое ја направило не знаело за кого станува збор. Станува збор за 74-годишниот Јапонец, Шигехару Шираи, шеф на Јакуза кој е ...

Шефот на Јакуза 15 години бегал од полицијата, но приведен е поради фотографија на „Фејсбук“ (фото)

Кумановски м. - 12.01.2018

loading... Фотографија од старец со истетовиран грб, кој на улица играл социјални игри на Тајланд, станала многу популарна на Фејсбук, а лицето кое ја направило фотографијата не претпоставувало кој се наоѓа на неа.

Тетоважите го открија јакуза-водачот по 14 години во бегство...

Н.Македонија - 12.01.2018

Тетоважите го открија јакуза-водачот по 14 години во бегство Поранешен водач на јапонската мафија јакуза е уапсен на Тајланд, по повеќе од 14 години во бегство, откако фотографии од неговите карактеристични тетоважи беа објавени на Интернет, пишува ...

Лидерот на Јакуза фатен после 13 години бегство: Живеел повлечено, но го откриле фотографии на интернет

Точка - 11.01.2018

Тајландската полиција го уапси еден од лидерите на јапонската мафија Јакуза после 13 години бегство со помош на фотографија од неговото тетовирано тело која што се појавила на интернет. 72-годишниот Шигехару Шираи бил приведен во текот на вчерашниот ...

Лидерот на Јакуза фатен после 13 години бегство: Живеел повлечено, но го откриле фотографии на интернет

Курир - 11.01.2018

Тајландската полиција го уапси еден од лидерите на јапонската мафија Јакуза после 13 години бегство со помош на фотографија од неговото тетовирано тело која што се појавила на интернет. 72-годишниот Шигехару Шираи бил приведен во текот на вчерашниот ...

Фото: Фотографирал тетовиран старец, па случајно решил случај стар 15 години

Press24 - 12.01.2018

Тајландската полиција уапси еден од лидерите на јапонската мафија Јакуза после 13 години бегство со помош на фотографија од неговото тетовирано тело која што се појавила на интернет. 72-годишниот Шигехару Шираи бил приведен во текот на вчерашниот ...