TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5-мина загинати во сообраќајка во Драчево - со возилото директно удрил во камион

Сител - 15.05.2019

Згмеченото возило рено кампус сведочи за трагедијата на булеварот Борис Трајковски во која ноќеска загинаа петмина драчевци.. Несреќата се случила 20-тина минути пред полноќ на влезот во Драчево.

(ВИДЕО) Жител на Драчево: Пребрзото возење ги однесе во смрт патниците на „реното“

А1 On - 15.05.2019

„Кога стигнав овде, синоќа патот беше блокиран, имаше многу полициски возила, страшна беше сликата. Загинатите веќе беа починати и покриени со чаршави“, изјави за А1он, еден од жителте на Драчево, кој се нашол на местото на несреќата по тешката ...

Телата на улица покриени со чаршави – очевидец раскажува за страшната сообраќајна несреќа

Магазин - 15.05.2019

Веста за трагичната сообраќајка во скопската населба Драчево одекна како бомба на социјалните мрежи и медиуми. Во сообраќајката загинаа 5 лица на возраст од 37 до 54 години. Ударот бил фатален за Јованче Лазаревски кој управувал со Реното и ...

УТРИНСКИ ФОКУС: Менаџерски промени во Унибанка-жртви патниците на реното во несреќата кај Драчево

Фактор - 15.05.2019

* Менаџерски рокади во една од најбрзорастечките компании во земјава. Г-н Коста Митровски се повлекува од позицијата во Унибанка. Тој како што соопштија од банката се повлекува од позицијата на Главен Извршен директор и Претседател на Управниот ...

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција

1tv - 15.05.2019

Траги од крв, остатоци од возилата… Останаа да сведочат за страотната сообраќајка на булеварот „Борис Трајковски“ пред влезот на скопската населба Драчево. Вкупно петмина се загинати од сообраќајната несреќа, сите се превезувале во „Реното 5“ коешто ...

ФАТАЛНА ЗА СИТЕ ПЕТМИНА: Вака се случила сообраќајката кај Драчево, дете не е жртва

Фактор - 15.05.2019

Фатална сообраќајна несреќа пред полноќ одекна во Скопје. Судирот меѓу возилото „рено 5“ и товарно возило „мерцедес“ бил кобен за петорицата патници во реното. Официјално, несреќата која се случи на булеварот „Борис Трајковски“ пред скопската ...

Две жени загинаа во Драчево, непознат идентитет на еден од загинатите

24Инфо - 15.05.2019

Две жени загинаа во Драчево, непознат идентитет на еден од загинатите. Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија ...

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција

Либертас - 15.05.2019

Траги од крв, остатоци од возилата… Останаа да сведочат за страотната сообраќајка на булеварот „Борис Трајковски“ пред влезот на скопската населба Драчево. Вкупно петмина се загинати од сообраќајната несреќа, сите се превезувале во „Реното 5“ коешто ...

(ВИДЕО) Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, реното преминало на спротивната лента и директно се судрило со ...

А1 On - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. – Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

Обвинителство за несреќата кај Драчево: Автомобилот преминал на спротивната лента и удрил во камионот

Макфакс - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

OJO за несреќата во Драчево: Автомобилот возел во спротивна лента

Скопје1 - 15.05.2019

Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила петнаесетина минути пред полноќ, кога автомобил Рено 5 со скопски регистарски таблички во коj се превезувале жртвите, од непознати причини преминал на спротивната лента на коловозот и ...

Петмина загинати во судир на „рено 5“ и камион за ѓубре кај Драчево

Мета - 15.05.2019

Во тешка сообраќајна несреќа што се случила во близина на Драчево 15-тина минути пред полноќ, загинале пет лица кои биле во автомобил што удрил во камион за ѓубре. Како што соопшти Основното јавно обвинителство Скопје, дежурен јавен обвинител ...

ОЈО: Тројца мажи и две жени загинаа во директниот судир меѓу автомобил и камион во Драчево

AKO - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

ОЈО: Автомобилот преминал во спротивна лента

Н.Македонија - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. -Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

Обвинителство за несреќата кај Драчево: Автомобилот преминал на спротивната лента и удрил во камионот

Скопје инфо - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

Извршен увид на лице место: Тројца мажи и две жени загинаа во несреќата во Драчево

Press24 - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, реното преминало на спротивната лента

Сител - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од ...

Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, реното преминало на спротивната лента

Независен - 15.05.2019

Exulting crowd meets the new president Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот.

Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, реното преминало на спротивната лента

Курир - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од ...

Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, „реното“ преминало на спротивната лента

Фокус - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од ...

„Реното“ преминало на спротивната лента

Република - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од ...

Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, реното преминало на спротивната лента

1tv - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од ...

OJO за несреќата во Драчево: Автомобилот возел во спротивна лента

Либертас - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, реното преминало на спротивната лента

Канал5 - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од ...

Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, реното преминало на спротивната лента

Локално - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот и според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

OJO за несреќата во Драчево: Автомобилот возел во спротивна лента

Бриф - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

Обвинителство за несреќата кај Драчево: Автомобилот преминал на спротивната лента и удрил во камионот

Точка - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...

ОЈО: Возачот поминал на спротивната страна на патот

ММС - 15.05.2019

-Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила петнаесетина минути пред полноќ, кога автомобил Рено 5 со скопски регистарски таблички во коj се превезувале жртвите, од непознати причини преминал на спротивната лента на коловозот и ...

Реното преминало на спротивната лента и директно се судрило со камионот за отпад

MakPress - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од ...

Детали за трагичната сообраќајка кај Драчево: „Реното“ удрило во камион за отпад

еМагазин - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од ...

Што всушност се случило со реното во смртоносниот момент? – Јавното обвинителство со нови детали за трагедијата во која ...

Centar - 15.05.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила ...