TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од притвор излегува уште еден од обвинетите за 27 април, екс началникот Поповски

Фокус - 16.05.2018

Оливер Поповски, екс началникот во МВР, а кој е еден од обвинетите за 27 април, излегува од притвор од истражниот затвор „Скопје“. Од Основниот суд Скопје 1 информираат дека Кривичниот совет ја прифатил понудената гаранција.

Укинат е притворот на екс началникот на МВР, обвинет за 27 април

Нова ТВ - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година. За укинување на притворот тој дал гаранција во недвижен имот. – Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција, ...

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Р.С.Европа - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

А1 On - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Судот ја прифати гаранцијата за Едмонд Темелко за укинување на куќниот притвор

Макфакс - 16.05.2018

Судот ја прифати гаранцијата за укинување на куќниот притвор за Едмонд Темелко, обвинет во предметот „Титаник“. „Кривичниот совет постапувајќи по предлог на одбраната на обвинетиот Е.Т. обвинет во предметот со КОК .

Укинат притворот за Поповски

Макфакс - 16.05.2018

По понудената гаранција во недвижен имот, судот ја укина мерката притвор за Оливер Поповски, поврзан со настаните од 27 април во Собранието. Основниот суд Скопје 1-Скопје соопшти дека заради обезбедување присуство во текот на постапката на ...

Од притвор излегува и екс началникот Поповски – уште еден од обвинетите за 27 април

Либертас - 16.05.2018

Оливер Поповски, екс началникот во МВР, а кој е еден од обвинетите за 27 април, излегува од притвор од истражниот затвор „Скопје“. Од Основниот суд Скопје 1 информираат дека Кривичниот совет ја прифатил понудената гаранција.

Поповски и Темелко со имотна гаранција излегоа на слобода

Локално - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Курир - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Темелко ќе се брани од слобода, понудил гаранција од 197.000 евра

Фокус - 16.05.2018

Градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко , ќе се брани од слобода, односно Кривичниот совет одлучи да му ја укине мерката куќен притвор, бидејќи Темелко понудил гаранција. Темелко е еден од обвинетите во случајот „Титаник“ на СЈО, а како што ...

Укинат притворот за Поповски

Точка - 16.05.2018

По понудената гаранција во недвижен имот, судот ја укина мерката притвор за Оливер Поповски, поврзан со настаните од 27 април во Собранието. Основниот суд Скопје 1 Скопје соопшти дека заради обезбедување присуство во текот на постапката, на ...

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Алсат-М - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Стандард - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Судот му го укина куќниот притвор на Едмонд Темелко

Независен - 16.05.2018

Кривичниот совет му го укина куќниот притвор на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко кој е обвинет во случајот на Специјалното јавно обвинителство, „Титаник“. Судот го прифатил предлогот на одбраната за укинување на мерката куќен притвор, а за ...

Укинат притворот за Оливер Поповски

Вечер - 16.05.2018

По понудената гаранција во недвижен имот, судот ја укина мерката притвор за Оливер Поповски, поврзан со настаните од 27 април во Собранието. Основниот суд Скопје 1 Скопје соопшти дека заради обезбедување присуство во текот на постапката, на ...

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Независен - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Едмонд Темелко со гаранција од 197.000 евра ќе се брани од слобода

Либертас - 16.05.2018

Градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко, ќе се брани од слобода, односно Кривичниот совет одлучи да му ја укине мерката куќен притвор, бидејќи Темелко понудил гаранција. Темелко е еден од обвинетите во случајот „Титаник“ на СЈО, а како што ...

Укинат притворот за Поповски

Sky - 16.05.2018

По понудената гаранција во недвижен имот, судот ја укина мерката притвор за Оливер Поповски, поврзан со настаните од 27 април во Собранието. Основниот суд Скопје 1 Скопје соопшти дека заради обезбедување присуство во текот на постапката, на ...

Едмонд Темелко и Оливер Поповски ќе се бранат од слобода

+инфо - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Судот му го укина куќниот притвор на Едмонд Темелко

Вечер - 16.05.2018

Кривичниот суд ја прифати гаранцијата за укинување на куќниот притвор за Едмонд Темелко, обвинет во предметот “Титаник”. “Кривичниот совет постапувајќи по предлог на одбраната на обвинетиот Е.Т. обвинет во предметот со КОК .

Темелко ќе се брани од слобода – укинат му е куќниот притвор

Нова ТВ - 16.05.2018

Кривичниот совет одлучи да му ја укине мерката куќен притвор за градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко кој понудил гаранција во недвижен имот. Тој е обвинет во случајот „Титаник“ на СЈО за изборни нерегуларности.

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

24 Вести - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Судот ја прифати гаранцијата за Едмонд Темелко за укинување на куќниот притвор

Точка - 16.05.2018

Судот ја прифати гаранцијата за укинување на куќниот притвор за Едмонд Темелко, обвинет во предметот „Титаник“. „Кривичниот совет, постапувајќи по предлог на одбраната на обвинетиот Е.Т., обвинет во предметот со КОК, бр 7/18, од обвинителството ...

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Кајгана - 16.05.2018

Скопје, 16 ,мај 2018 (МИА) - Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во ...

Темелко ќе се брани од слобода, понудил гаранција од 197.000 евра

iPortal - 16.05.2018

Градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко, ќе се брани од слобода, односно Кривичниот совет одлучи да му ја укине мерката куќен притвор, бидејќи Темелко понудил гаранција. Темелко е еден од обвинетите во случајот „Титаник“ на СЈО, а како што ...

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

CivilMedia - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР, Оливер Поповски, кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец, Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО ...

Судот ја прифати гаранцијата за Едмонд Темелко за укинување на куќниот притвор

Sky - 16.05.2018

Судот ја прифати гаранцијата за укинување на куќниот притвор за Едмонд Темелко, обвинет во предметот „Титаник“. „Кривичниот совет, постапувајќи по предлог на одбраната на обвинетиот Е.Т., обвинет во предметот со КОК, бр 7/18, од обвинителството ...

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Слободен Печат - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Сител - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Од притвор излегува уште еден од обвинетите за 27 април

Независен - 16.05.2018

Поранешниот началник во МВР, Оливер Поповски, кој е еден од обвинетите за „крвавиот четврток“ излегува од притвор. Од Основниот суд Скопје 1 информираат дека Кривичниот совет ја прифатил понудената гаранција.

Укинат притворот на екс началникот на МВР, Оливер Поповски

Република - 16.05.2018

Оливер Поповски, екс началникот во МВР кој е еден од обвинетите за 27 април, излегува од притвор од истражниот затвор „Скопје“. Од Основниот суд Скопје 1 информираат дека Кривичниот совет ја прифатил понудената гаранција.

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Бриф - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Н.Македонија - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Укинати притворите на Темелко и Поповски

Мета - 16.05.2018

Основниот суд Скопје 1 им ги укина притворите на поранешниот началник во МВР, Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април во Собранието, како и на градоначалникот на Општина Пустец, Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Укинати се притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

ТВ21 - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР, Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец, Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник“.

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

24Инфо - 16.05.2018

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец ...

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

еМагазин - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР, Оливер Поповски, кој е обвинет за настаните од 27. април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на Специјалното ...

Едмонд Темелко и Оливер Поповски ќе се бранат од слобода

МКД - 16.05.2018

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и на градоначалникот на општина Пустец Едмонд Темелко, обвинет во предметот на СЈО „Титаник".