TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од полноќ во Србија без ПЦР тест

360 степени - 13.01.2021

Од полноќ, 14 јануари, македонските граѓани до утре ќе може да влезат во Србија без задолжителен негативен резултат од ПЦР тест. Одлуката ја донесе српската влада, а вчера, како што соопштија властите во Скопје, премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ...

Од 15 јануари Хрватска ги заострува мерките на границата, потребен негативен тест и карантин

Макфакс - 13.01.2021

Хрватска ги заостри мерките за преминување на границата, така што од 15 јануари ќе биде потребен негативен тест за коронавирус и карантин од 14 дена, што може да се скрати на седум, ако некој сам изврши ПЦР-тестирање во овластена установа и ...

Црна Гора од денес, а Србија од четврток го укинува ПЦР тестот за македонските државјани

Курир - 12.01.2021

Македонските државјани од денеска повторно можат да влезат во Црна Гора без да приложат задолжителен ПЦР тест, а од 14 јануари истите услови важат и за влез во Србија. Министерката за здравство на Црна Гора Јелена Боровиниќ-Бојовиќ информираше дека ...

Црна Гора од денеска, а Србија од утре го укинува ПЦР тестот за македонските граѓани

Фокус - 13.01.2021

Македонските државјани од денеска повторно можат да влезат во Црна Гора без да приложат задолжителен ПЦР тест, а од 14 јануари истите услови важат и за влез во Србија. Министерката за здравство на Црна Гора Јелена Боровиниќ-Бојовиќ информираше дека ...

Од 15 јануари Хрватска ги заострува мерките на границата, потребен негативен тест и карантин

Вечер - 13.01.2021

Хрватска ги заостри мерките за преминување на границата, така што од 15 јануари ќе биде потребен негативен тест за коронавирус и карантин од 14 дена, што може да се скрати на седум, ако некој сам изврши ПЦР-тестирање во овластена установа и ...

Од 15 јануари Хрватска ги заострува мерките на границата, потребен негативен тест и карантин

Република - 13.01.2021

Хрватска ги заостри мерките за преминување на границата, така што од 15 јануари ќе биде потребен негативен тест за коронавирус и карантин од 14 дена, што може да се скрати на седум, ако некој сам изврши ПЦР-тестирање во овластена установа и ...

Ситуацијата во Хрватска излегува од контрола- од петок се заоструваат мерките на границите, потребен е негативен тест и ...

Курир - 13.01.2021

Хрватска ги заостри мерките за преминување на границата, така што од 15 јануари ќе биде потребен негативен тест за коронавирус и карантин од 14 дена, што може да се скрати на седум, ако некој сам изврши ПЦР-тестирање во овластена установа и ...

Од 15 јануари Хрватска ги заострува мерките на границата, потребен негативен тест и карантин

24Инфо - 13.01.2021

Хрватска ги заостри мерките за преминување на границата, така што од 15 јануари ќе биде потребен негативен тест за коронавирус и карантин од 14 дена, што може да се скрати на седум, ако некој сам изврши ПЦР-тестирање во овластена установа и ...

Од 15 јануари Хрватска ги заострува мерките на границата, потребен негативен тест и карантин

MTM - 13.01.2021

Хрватска ги заостри мерките за преминување на границата, така што од 15 јануари ќе биде потребен негативен тест за коронавирус и карантин од 14 дена, што може да се скрати на седум, ако некој сам изврши ПЦР-тестирање во овластена установа и ...

Од 15 јануари Хрватска ги заострува мерките на границата, потребен негативен тест и карантин

Н.Македонија - 13.01.2021

Хрватска ги заостри мерките за преминување на границата, така што од 15 јануари ќе биде потребен негативен тест за коронавирус и карантин од 14 дена, што може да се скрати на седум, ако некој сам изврши ПЦР-тестирање во овластена установа и ...

Од полноќ без ПЦР тестови ќе може да се патува во соседна Србија

Локално - 13.01.2021

Србија од четврток, 14 јануари, ќе го укине задолжителниот ПЦР тестот за влез во земјата за македонските државјани, го информирала денеска во телефонски разговор српската премиерка Ана Брнабиќ, премиерот Зоран Заев.

Црна Гора од денеска, а Србија од четврток го укинува пцр тестот за македонските граѓани

24 Вести - 12.01.2021

Македонските државјани од денеска повторно можат да влезат во Црна Гора без да приложат задолжителен ПЦР тест, а од 14 јануари истите услови важат и за влез во Србија. Министерката за здравство на Црна Гора Јелена Боровиниќ-Бојовиќ информираше дека ...

Се укинува задолжителниот ПЦР тест за влез во Србија

AKO - 12.01.2021

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ го информираше премиерот Заев дека од четврток, 14 јануари, Република Србија ќе го укине задолжителниот ПЦР тест за влез во Србија за граѓаните на Северна Македонија, со што повторно ќе се обезбеди реципроцитет и ...

Грција побара зелен пасош, Црна Гора ги отвори границите за македонските граѓани, од четврток и во Србија без ПЦР тест

Сител - 12.01.2021

Грчкиот премиер Мицотакис со писмо до Европската комисија побара да се воведе вакцинален пасош во земјите на ЕУ со цел да се врати слободното движење во рамките на Унијата. Ваквиот документ допрва ке треба да се усогласува меѓу членки.

Од 14 јануари Србија го укинува задолжителниот ПЦР тест за влез во земјата за македонски граѓани

CivilMedia - 12.01.2021

Премиерот Зоран Заев денеска имаше телефонски разговор со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ. За време на разговорот, со честитките за успешна 2021 година, беа изразени и желби и интерес за уште подлабока соработка меѓу владите и народите ...

Хотели од Банско во цените на аранжманот покриваат и ПЦР тест: Годинава скијањето во соседството сепак слабо

Женски магазин - 12.01.2021

Пандемијата на Ковид-19 комплетно го промени начинот на живот, а поради ограничувањата комплетно се намалени и можностите за патувања – летото малкумина заминаа на одмор, зимава исто така има многу мал интерес за зимувањата во традиционално ...

Србија од четврток, a Црна Гора од денес го укинуваат задолжителниот PCR тест за македонските граѓани

Иновативност - 12.01.2021

Србија од четврток, 14 јануари, ќе го укине задолжителниот PCR тест за влез на македонските граѓани. Како што се наведува, тоа во телефонски разговор на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев, му го соопштила српската премиерка Ана Брнабиќ.

Србија го укинува задолжителниот ПЦР-тест за влез во земјата за македонски граѓани

Факултети - 12.01.2021

Од 14 јануари, четврток, Србија го укинува задолжителниот ПЦР-тест за влез во земјата за македонски граѓани, соопштија од македонската Влада по телефонскиот разговор на премиерот Зоран Заев со премиерката на Србија, Ана Брнабиќ.

ВЛАДА: Македонските државјани од задутре во Србија ќе може да патуваат и без ПЦР тест

Денешен - 12.01.2021

Србија од четврток, 14 јануари, ќе го укине задолжителниот ПЦР тестот за влез во земјата за македонските државјани, го информирала денеска во телефонски разговор српската премиерка Ана Брнабиќ, премиерот Зоран Заев.