TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скандал во Италија – На тројца играчи на Емполи им било забрането да играат против Наполи

Спортманија - 13.01.2021

Истата комисија што му забрани на Наполи да патува во Торино на мечот со Јувентус, сега повторно направи нов циркус, па второлигашот најави жалба Емполи ќе се жали на одлуката на здравствените власти во Неапол, кои им забранија на тројца гостински ...

ВИДЕО: Елмас доби 70 минути – Наполи едвај против второлигашот Емполи

Sport M

Елмас беше стартер во тимот на Гатузо, Наполи се намачи за четвртфинале во Копа Италија (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Наполи обезбеди четвртфинале во Купот, Лозано постигна гол кој се прераскажува, Елмас доби 70 минути за игра

Дриблинг

Наполи добро се испоти за да го победи Емполи во Купот на Италија (ВИДЕО)

24Фудбал

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

TopSport

ВИДЕО: Елмас доби 70 минути, Наполи се справи со Емполи во Купот

Gol.mk

Sport 1 SportMedia Екипа Дриблинг Оff.net Sport M Спортски Вечер Прес

Лукаку: Не знам зошто ова се случува…

Дерби - 13.01.2021

Интер успеа да слави над Фиорентина со 2-1 и со тоа да обезбеди место во четвртфиналето на Купот на Италија. Голот за триумф го даде Ромелу Лукаку во самата завршница на второто продолжение, а со тоа закажа градска пресметка со Милан во следната ...

ВИДЕО: Лукаку во 118. минута ја сруши Фиорентина и закажа градско дерби во Купот!

Gol.mk

Лукаку погоди во 119 минута и го одведе Интер на мегдан против Милан (Видео)

Спортманија

Лукаку го однесе Интер во четвртфинале на Купот и закажа градско дерби! (ВИДЕО)

Sport 1

Фиорентина го остави Лукаку сам како дух во 119. минута, Интер закажа дуел со Милан (ВИДЕО)

24Фудбал

Резервистот Лукаку му донесе четвртфинале на Интер во Купот на Италија (ВИДЕО)

Дерби

Лукаку во 120-та минута ја елиминира Фиорентина и закажа дуел со Ибра🎥

Спортски

TopSport SportMedia Екипа Дриблинг Кајгана Кајгана МКД Макфакс

Донарума без да игра заработи суспензија и нема да настапи во четвртфиналето од Купот на Италија

24Фудбал - 13.01.2021

Џанлуиџи Донарума ќе го пропушти следниот натпревар од Купот на Италија за Милан откако доби суспензија на дуелот против Торино и покрај тоа што не играше. Голманот на Милан вчера беше резерва, но беше исклучен и од клупата откако гласно ...

ВИДЕО: Драма во Милано, пеналите го решаваа победникот

Sport M

Пиоли: Веруваме во силата на Милан, штета што не го решивме мечот порано

OhridNews

Милан во четвртфиналето на купот по пенали

Нетпрес

Милан „на мускули“ го реши Торино во Купот на Италија

TopSport

Милан на пенали го доби Торино за четвртфинале во Купот на Италија (ВИДЕО)

24Фудбал

Татарушану одбрани еден пенал, Милан на потежок начин до четвртфиналето на купот (Видео)

Дерби

Gol.mk Sport 1 Оff.net SportMedia 24Фудбал Екипа Дриблинг Република