TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рајола ги „загреа“ шпекулациите: Италија е втор дом за Погба!

Sport 1 - 14.02.2020

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Пол Погба не е задоволен во редовите на премиерлигашот, па според зборовите на неговиот менаџер Мино Рајола, постои шанса наскоро да се врати во Италија. Погба пристигна во Манчестер од Јувентус во 2016 година и тоа ...

Рајола: Погба сака да се врати во Јувентус

Екипа - 14.02.2020

Агентот на ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, Мино Рајола вели дека Французинот сака да се врати во Италија. Уште од минатата сезона Погба не прикажува задоволителни партии во дресот на „црвените ѓаволи“.

Манчестер Ј. ја одреди цената за Погба, но дали има клуб што ќе сака да ја плати?

SportMedia - 14.02.2020

Манчестер јунајтед е подготвен да го продаде играчот од средниот ред Пол Погба но не за сума под 100 милиони евра, пренесе денешен „Гардијан“. Агентот на Французинот, Мино Рајола, има намера да ги убеди „ѓаволите“ да ја намалат цената, затоа што во ...

Рајола прекина интервју за да се брани од Ибра

Оff.net - 14.02.2020

„Извинете ама јас сега ќе мора да се бранам, бидејќи од последниот пат кога ми удри бокс уште ме боли“, рече Мино Рајола за Златан кој овој пат помина многу ...

Манчестер Јунајтед ја одреди цената за Погба

Спортски - 14.02.2020

Раководството на Манчестер Јунајтед е спремно да го продаде Пол Погба на крајот на сезоната и веќе ја одреди цената за Французинот. Според „Сан“, минатото лето клубот од „Олд Трафорд“ барал 150 милиони фунти – сума што ги откажа Реал Мадрид и ...

Раиола даваше изјава, а потоа го здогледа Ибра: Момци се наоѓам во проблеми, последниот пат кога ме виде…. (Видео)

Дерби - 14.02.2020

Златан Ибрахимовиќ беше исклучително активен на теренот и претставуваше константна закана за одбраната на Јувентус во текот на сите 90 минути, но по крајот на мечот, ни пристигна една сцена која уште еднаш ни докажа дека популарниот Ибра е опасен и ...

Рајола ги „нервира“ навивачите на Милан: Донарума не требаше да остане, за Златан ќе видиме

TopSport - 14.02.2020

„Мега-менаџерот“ Мино Рајола вели дека Џанлуиџи Донарума згрешил што го продолжил договорот со Милан во 2017 година и додава дека Златан Ибрахимовиќ на крајот на сезоната ќе види дали ќе остане кај „росонерите“.

Раиола даваше изјава, па се појави Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Спортски - 14.02.2020

Златан Ибрахимовиќ одигра добар натпревар против Јувентус во вчерашното полуфинале, Швеѓанецот претставуваше констатна закана за одбраната на Јувентус. После натпреварот во микс-зоната беше забележана интересна ситуација додека Раиола даваше изјава, ...

Раиола: Погба нема ништо против да се врати во Јувентус

Спортски - 14.02.2020

Контроверзниот менаџер, Мино Раиола изјави дека неговиот клиент Пол Погна нема ништо против да се врати во Јувентус, но просто не може да избега од Манчестер Јунајтед. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу играчот од ...

Раиола за Донарума: Милан знае што мислам...

Точка - 14.02.2020

Агентот Мино Раиола по вчерашниот натпревар помеѓу Милан и Јувентус проговори за Џанлуиџи Донарума. 20-годишниот Донарума има договор со „Росоњерите“ до летото идната година и јасно е дека во следните неколку месеци ќе биде позната неговата иднина, ...

Раиола со коментар и за друг негов клиент: Со Донарума засега не сакаме да зборуваме за продолжување на договорот..

Дерби - 14.02.2020

Мино Раиола беше расположен за давање изјави за медиумите во Италија во текот на вчерашниот ден, па откако изјави дека Пол Погба го смета Јувентус како свој дом, се одлучи да прозбори и за голманот на Милан, Антонио Донарума.

Раиола: Сега не сакаме да зборуваме со Милан за Донарума

Спортски - 14.02.2020

Mино Раиола беше расположен за давање изјави во текот на вчерашното полуфинале помеѓу Милан и Јувентус. Новинарите како и често пати претходно ги интересираше ситуацијата со голманот на Милан, Антонио Донарума.

Раиола и „скриената порака“: Италија е вториот дом на Погба!

Спортклуб - 14.02.2020

Дали контроверзниот фудбалски менаџер Мино Раиола сака да каже нешто или да навести во случајот со Пол Погба, ќе дознаеме во следните неколку месеци. Погба се опоравува се уште од повредата која ја заработи уште во ноември минатата година, а ...

Рајола ги подгрева гласините дека Погба може да се врати во Јувентус

24Фудбал - 14.02.2020

Мино Рајола вели дека Италија е како втор дом за Пол Погба, а еден играч може да биде среќен само кога се бори за големи трофеи. Погба нема стартувано на натпревар за Манчестер јунајтед од септември кога заработи повреда.

Проста математика – Ако Погба сака камбек во Јувентус, Старата дама ќе мора да му ги врати парите на Манчестер јунајтед

Спортманија - 14.02.2020

Црвените ѓаволи бараат отштета од 100 милиони евра, сума со која во 2016 година си ја платија грешката за да го вратат францускиот ас од Јувентус. Пол Погба сака да се врати назад во Торино, во редовите на Јувентус, но тоа ќе ја чини скапо Старата ...

Буфон со две искрени изјави по дербито на „Сан Сиро“: Сите вртеа носеви за Ибра, Роналдо е неверојатен!

Точка - 14.02.2020

Златан Ибрахимовиќ беше навистина активен на првото полуфинале кое неговиот Милан го одигра против Јувентус, но фактот што заработи жолт картон значи дека за жал ќе мора да го пропушти реваншот кој ќе се одигра во Торино, а кој ќе го одлучи патникот ...

Раиола уште еднаш најави дека Погба веројатно ќе си замине: Не може туку така да избега од Манчестер Јунајтед, но…

Точка - 14.02.2020

Контроверзниот агент, Мино Раиола уште еднаш излезе во јавноста со коментар за иднината на неговиот клиент Пол Погба. Францускиот фудбалер подолго време бара излез од Манчестер Јунајтед, и веројанто ќе добие одврзани раце да си замине во летниот ...

Рајола:Милан знае што мислам за ситуацијата на Донарума…

СуперСпорт - 14.02.2020

Агентот на младиот голман Милан Џанлуиџи Донарума, Мино Рајола, зборуваше по синоќешната средба Милан – Јуветус за неговиот клиент. Овој 20-годишник има договор со „Росонерите“ до летото следната година и сигурно е дека ќе има многу шпекулации во ...

Рајола: Има шанси Погба да се врати во Јуве после ЕП 2020

Локално - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Рајола: Погба нема ништо против да се врати во Јувентус по ЕП 2020

А1 On - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Рајола: Погба нема ништо против да се врати во Јувентус по ЕП 2020

24 Вести - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Погба нема ништо против да се врати во Јуве

PressingTV - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Рајола: Погба нема ништо против да се врати во Јувентус по ЕП 2020

MakPress - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Рајола: Италија е вториот дом на Погба, големите фудбалери сакаат да играат во тимови кои се борат за титули

МКД - 14.02.2020

Мино Рајола вели дека Италија е како втор дом за Пол Погба, а еден играч може да биде среќен само кога се бори за големи трофеи. Погба нема стартувано на натпревар за Манчестер јунајтед од септември кога заработи повреда.

Рајола: Погба сака да се врати во Јуве по ЕП 2020

Денешен - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се ...

Погба сака да се врати во Италија

Вечер - 14.02.2020

Агентот на Пол Погба, Мино Раиола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020. Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу иднината на играчот од средниот ред на ...