TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не е само поразот проблем за Голден стејт: Се повреди Стеф Кари

Екипа - 09.11.2018

Голден стејт ја прекина низата од осум едноподруго победи со поразот од Милвоки (111-134). Но, не е само поразот проблем за „воините“ кај кои далеку поголеми главоболки задава фактот дека кон средината на третата четвртина се повреди Стеф Кари.

Шампионот Голден Стејт на колена пред Милвоки, Бостон со чудесен пресврт славеше против Феникс (ВИДЕО)

МКД - 09.11.2018

Милвоки втора година по ред се радува во „Оракл" арена, утрово „Бакси" забележаа убедлива победа од 111-134, Бостон се врати од -22 и по продолженија славеше на гостувањето кај Феникс. Серијата од осум победи на „Воините“ е прекината, шампионот ...

ВИДЕО: Во поразот на Голден Стејт се повреди Стеф Кари

Спортски - 09.11.2018

Aктуелниот НБА шампион Голден Стејт изминатата ноќ запиша пораз од Милвоки на домашен терен со 111:134 и така им беше прекината серијата од осум победи во низа, но навивачите на овој тим повеќе ги загрижува повредата на Стеф Кари.

Тежок пораз на Хјустон: Кармело се изрезили на враќањето во Оклахома (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Кармело Ентони со неговиот нов тим Хјустон Рокетс имаше неславно враќање во Оклахома Сити. Тој заедно со неговиот тим на гостувањето кај рековалесцентниот тим на Оклахома Сити Тандер кој настапи без повредениот Расел Вестбрук, изгубија со 98:80 ...

Шок за актуелниот шампион Голден Стејт: Претрпе пораз од Милвоки со 23 поени разлика (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Изминатава вечер се случи изненадување во НБА лигата кое го приреди тимот на Милвоки Бакс со победата против тимот на аткуелниот шампион Голден Стејт Вориорс. Да биде поголемо изненадувањето победата беше реализирана со 23 поени и тоа со резултат од ...

НБА: Тежок пораз за Рокетс, Ентони се посрамоти на враќањето во Оклахома

Кајгана - 09.11.2018

Кармело Ентони ја доби шансата да се врати во Оклахома за првпат откако летово беше трејдуван од тимот на Тандер и заврши во Хјустон Рокетс. Синоќешниот натпревар беше кошмарен за поранешниот Ол Стар играч, а неговиот тим загуби на гостувањето кај ...

Прв пораз на Голден стејт дома, повреден Кари (видео)

Денешен - 09.11.2018

Актуелниот шампион на НБА, Голден Стејт Вориорс претрпеа прв домашен пораз од Милвоки 111-134 и со тоа прекинаа низа од осум последователни победи. Но, повеќе од поразот навивачите на Вориорс ги загрижува повредата на најдобриот играч Стивен Кари ...

Изненадувачки пораз на Голден стејт од 23 поени разлика, Оклахома подобра од Хјустон

Екипа - 09.11.2018

Голден Стејт доживеа изненадувачки пораз на домашен терен од Милвоки со 111-134 во синоќешниот натпревар од НБА лигата. Најефикасен во победничкиот тим беше Бледсо со 26 поени, дополнети со четири скока и шест асистенции.

Изненадување во НБА: Шампионскиот тим на Голден Стејт претрпе пораз со 23 поени разлика! (ВИДЕО)

Спортски - 09.11.2018

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа четири натпревари, а секако најголемо изненадување е поразот на шампиониот Голден Стејт. Шампионскиот тим на Голден Стејт претрпе пораз на домашен терен од тимот на Милвоки со 111:134.

Тандер без Вестбрук го уништија Хјустон, Бостон се спаси од пораз кај Феникс (Видео)

TopSport - 09.11.2018

Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради импресивната серија веќе стигнаа до шестата позиција во Западната конференција, во НБА лигата.

Вориорс ги загубија и Кари и мечот со Бакс

Basketball - 09.11.2018

Првата ѕвезда на актуелниот двократен шампион, го напушти теренот на средината на третиот период и не се врати во игра. Се чека снимката од магнетната резонанса, велат извори од франшизата, за ЕСПН.

Дебакл на ГСВ, Ерик Бледсо и Јанис белскаа во Оукленд (Видео)

TopSport - 09.11.2018

Милвоки Бакс им нанеса тежок пораз на актуелните шампиони Голден стејт Вориорс. Бакси на крилјата на Јанис Адекоумбо и Ерик Бледсо, во „Оракл арена“ во Оукленд, ги декласираа Вориорс со 134:111.

Се повреди Расел Вестбрук

Sport M - 08.11.2018

Третата четвртина помеѓу Оклахома и Њу Орлеанс ја одбележа повредата на Расел Вестбрук. Ѕвездата на Оклахома го повреди зглобот на левата нога при доскок под обрачот. Тој нагази на ногата на Ентони Дејвис и падна на паркетот, а потоа го напушти ...

Се е во ред со Расел Вестбрук

Sport M - 08.11.2018

Одлични вести пристигнаа од Оклахома, откако од тимот открија дека кошаркарот Расел Вестбрук нема долго да отсуствува од терените, иако се здоби со повреда на дуелот против Њу Орлеанс која во прв план изгледаше застрашувачка.

Леброн го доби дуелот со Роуз, „езерџиите“ им се вратија на победите

Дерби - 08.11.2018

ЛА Лејкерс продолжува со игрите „топло-ладно“ на стартот на новата натпреварувачка сезона во НБА лигата, па така по поразото од Торонто, „езерџиите“ изминатава ноќ со доста мака се справија со Минесота.

Кливленд прв со двоцифрен број порази оваа сезона

24 Вести - 08.11.2018

Во НБА лигата ноќеска се одиграа десет натпреваери по кои Кливленд стана првиот клуб со десет порази оваа сезона, додека Торонот ја продолжува победничката серија и има најдобар ефект од сите екипи.

Дочниќ и Шариќ на ниво, Србите без конкретен учинок (Видео)

Макфакс - 08.11.2018

Лука Дончиќ одигра уште еден добар меч, а неговиот тим Далас Маверикс забележа нов пораз. Маверикс се поразени од Јута Џез 117:102. Порази изминатата ноќ забележаа и тимовите во кои играат српските репрезентативци Никола Јокиќ (Денвер), односно ...

Милвоки го торперираше Голден стејт

Вечер - 09.11.2018

Изминатава вечер се случи изненадување во НБА лигата кое го приреди тимот на Милвоки со победата на гостувањето кај аткуелниот шампион Голден стејт. Да биде поголемо изненадувањето победата беше реализирана со 23 поени и тоа со 111:134.

Милвоки го декласираше шампионот, Оклахома убедлива и без Вестбрук (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2018

Изминатава ноќ во НБА ја одбележа првиот пораз на Голден стејт по осум последователни победи. Шампионот доживеа дебакл пред своите гледачи од Милвоки бакс со 111-134, а притоа се повреди Стеф Кари.

Тандер без Вестбрук го уништија Хјустон, Бостон се спаси од пораз кај Феникс (Видео)

Макфакс - 09.11.2018

Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради импресивната серија веќе стигнаа до шестата позиција во Западната конференција, во НБА лигата.

Леброн го доби дуелот со Роуз, „езерџиите“ им се вратија на победите

Точка - 08.11.2018

ЛА Лејкерс продолжува со игрите „топло-ладно“ на стартот на новата натпреварувачка сезона во НБА лигата, па така по поразото од Торонто, „езерџиите“ изминатава ноќ со доста мака се справија со Минесота.

Кливленд прв со двоцифрен број порази оваа сезона (видео)

Денешен - 08.11.2018

Со поразот од Оклахома на домашен терен, Кливленд е првиот клуб во НБА со десет порази оваа сезона, додека Торонот ја продолжува победничката серија и има најдобар ефект од сите екипи. Кливленд има само една победа во сезонава.

Милвоки го торперираше Голден стејт

Sport M - 09.11.2018

Изминатава вечер се случи изненадување во НБА лигата кое го приреди тимот на Милвоки со победата на гостувањето кај аткуелниот шампион Голден стејт. Да биде поголемо изненадувањето победата беше реализирана со 23 поени и тоа со 111:134.

Тандер без Вестбрук го уништија Хјустон, Бостон се спаси од пораз кај Феникс

Точка - 09.11.2018

Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради импресивната серија веќе стигнаа до шестата позиција во Западната конференција, во НБА лигата.