TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ботокс третман за коса: што сè треба да знаете ако сакате да го пробате

ММС - 09.08.2022

Овој процес на длабоко кондиционирање може да биде добар начин за посјајна и поздрава коса. Ако сакате конечно да постигнете највисоко ниво на сјај и мазност на вашата коса, а истото да не бара многу време и труд, можете да размилсите за третман ...

Природни третмани за коса: Како да се решите од испуканите врвови?

Убавина и Здравје - 10.08.2022

Конечно се ишишавте: испуканите краеви на косата исчезнаа. Но, овој сон, како и на сите други, кратко трае. Што да направите? Пробајте ги овие DIY третмани за коса. Додека ги употребувате феновите, четките за коса, ја бојадисувате косата, живеете во ...

Скандинавските бранови се хит фризура ова лето: Направете ја без да одите во салон

Женски магазин - 09.08.2022

Летна фризура усвоена од холивудските ѕвезди Актерката и музичка ѕвезда Зендаја, како и Софи Тарнер на Мет Гала ја промовираа фризурата која ова лето стана хит. Станува збор за таканаречените скандинавски бранови, модерна верзија на холивудските ...

Дали ја миете косата наутро или навечер?

ТВ21 - 09.08.2022

Миењето на косата изгледа како едноставна задача, а повеќето го прават за време на вечерната рутина бидејќи тогаш има повеќе време за сушење и стилизирање. Иако многумина мислат дека не е важно дали ќе ја мијат косата наутро или навечер, експертите ...

Најчестата причина за ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА: Решете го проблемот на време

Попара - 09.08.2022

Ако имате долга коса, сигурно сте забележале колку прамени дневно се губат со миење или четкање на косата. Губењето помеѓу 50-100 прамени коса дневно се смета за нормално, иако изгледа како многу, но имаме околу 100.000 прамени коса.

Дали ја миете косата наутро или навечер?

Zoom - 09.08.2022

Миењето на косата изгледа како едноставна задача, а повеќето го прават за време на вечерната рутина бидејќи тогаш има повеќе време за сушење и стилизирање. Иако многумина мислат дека не е важно дали ќе ја мијат косата наутро или навечер, експертите ...