TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Предупредување за ураган на крајбрежјето на Луизијана, Трамп прогласи вонредна состојба

Глас на Америка - 12.07.2019

Наредени се итни евакуации на околу 10.000 лица ВАШИНГТОН — Метеоролозите предупредија за можна појава на ураган на делови на крајбрежјето на сојузната држава Луизијана, како што тропската бура Бери се засилува во Мексиканскиот Залив.

(ВИДЕО) Делови од САД се подготвуваат за ураганот „Берил“

Алсат-М - 12.07.2019

Американската сојузна држава Луизијана, која неделава беше погодена од силно невреме почна да се подготвува за удар на тропска бура што може да се претвори во ураган. Метеоролозите очекуваат дека тоа би можело да се случи денеска до крајот на денот.

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураганот Бери

Локално - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

Њу Орлеанс парализиран, надојдената вода ги носи автомобилите по улиците

Канал5 - 11.07.2019

Тропска бура ги поплави улиците во Њу Орлеанс и го парализира сообраќајот. Во Њу Орлеанс за само три часа наврнела 180 литри дожд на квадратен метар , изјавиле метеоролозите. Обилните врнежи од дожд улиците во градот ги претворија во брзи реки кои ...

(ВИДЕО) Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисисипи

Алсат-М - 11.07.2019

Тропска бура со обилни дождови поплави бројни улици и го парализира сообраќајот во градот Њу Орлеанс во американската сојузна држава Луизијана. Во регионот е прогласено вонредна состојба, а метеоролозите најавуваат нови врнежи.

Паника во Њу Орлеанс: Пред 14 години градот беше разурнат од ураган, а сега пристигнува уште една мега-бура

Точка - 11.07.2019

Тропска бура со обилни врнежи од дожд го поплави Њу Орлеанс, американскиот град кој што едвај се опорави откако пред 14 години беше погоден од ураганот „Катрина“. Улиците и бројни домови се под вода, а метеоролозите најавуваат нови обилни врнежи на ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

Локално - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Луизијана и Тексас накиснати го чекаат „Бери“

+инфо - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисисипи

Република - 11.07.2019

Тропска бура со обилни дождови поплави бројни улици и го парализира сообраќајот во градот Њу Орлеанс во американската сојузна држава Луизијана. Во регионот е прогласено вонредна состојба, а метеоролозите најавуваат нови врнежи.

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

24Инфо - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураганот Бери

Опсервер - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ ВО ЊУ ОРЛЕАНС: Поплавени улици, парализиран сообраќај, најавени нови врнежи

Слободен Печат - 11.07.2019

Предупредено е и дека водостојот на реката Мисисипи би можел да се зголеми до 6,1 метар. Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи.

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураганот Бери

Вечер - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

+инфо - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Ураганот Бери ќе удри на Луизијана и Тексас

Слободен Печат - 12.07.2019

Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е околу 55 киломери на час. Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

Опсервер - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураганот Бери

24Инфо - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

MTM - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Југот на Америка се подготвува за најлошото: Њу Орлеанс веќе поплавен, бурата се претвара во ураган и полека се ...

Press24 - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

Тропска бура во САД: Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

Денешен - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураганот Бери

А1 On - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

А1 On - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар од ураганот Бери

24 Вести - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

iPortal - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураган

Макфакс - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

24 Вести - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураган

Точка - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот ...

Поплавени улици и парализиран сообраќај во Њу Орлеанс- најавени нови врнежи

Press24 - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураганот Бери

MakPress - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

1tv - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураган

Centar - 12.07.2019

Тропската бура што се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

Тера - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Југот на Америка се подготвува за хорор: Њу Орлеанс веќе е поплавен, бурата Бери станува ураган и се наближува

Сител - 12.07.2019

Тропска бура која се формирала над Мексиканскиот залив би можела да прерасне во ураган и да удри на Њу Орлеанс кој веќе е поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да прерасне во ураган до крајот на денот, а просечната јачина на ветерот е ...

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураганот Бери

Алфа - 12.07.2019

Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го погоди Њу Орлеанс кој е веќе поплавен. Метеоролозите велат дека бурата би можела да премине во ураган до крајот на денот, а просечната брзина на ветрот е ...

Вонредна состојба во Њу Орлеанс, во опасност Тексас и Мисиспи

MakPress - 11.07.2019

Тропска бура со поројни дождови предизвика поплави на голем број улици, при што е парализиран сообраќајот во Њу Орлеанс, а метереолозите најавуваат нови врнежи. Градоначалничката на Њу Орлеанс, Латоја Кантрел изјави дека за три часа во градот ...

Трамп прогласи вонредна состојба поради ураганот Бери

Независен - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. . – Бурата вечер или в сабота на утро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до брегот ...

Трамп прогласи вонредна состојба поради ураганот Бери

1tv - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропскиот ураган Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. -Невремето вечер или во сабота наутро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до ...

Трамп прогласи вонредна состојба поради ураганот Бери

Бриф - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. . – Бурата вечер или в сабота на утро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до брегот ...

Прогласена вонредна состојба во Њу Орлеанс, доаѓа ураганот Бери

+инфо - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. . – Бурата вечер или в сабота на утро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до брегот ...

Трамп прогласи вонредна состојба поради ураганот Бери

А1 On - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. . – Бурата вечер или в сабота на утро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до брегот ...

ПАНИКА ПОРАДИ УРАГАНОТ БЕРИ ВО САД: Прогласена вонредна состојба во Њу Орлеанс

Слободен Печат - 12.07.2019

Трамп апелираше до населението да ги следат препораките на сојузните и локалните власти. Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен.

Трамп прогласи вонредна состојба

Курир - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. -Бурата вечер или в сабота на утро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до брегот на ...

Паника во САД: Ураганот „Бери“ се приближува кон Њу Орлеанс, Трамп прогласи вонредна состојба

Вечер - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. – Бурата вечер или в сабота на утро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до брегот ...

Трамп прогласи вонредна состојба

Press24 - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. -Бурата вечер или в сабота на утро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до брегот на ...

Трамп прогласи вонредна состојба поради ураганот Бери

Либертас - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропскиот ураган Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. -Невремето вечер или во сабота наутро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до ...

Трамп прогласи вонредна состојба поради ураганот Бери

Нова ТВ - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. – Бурата вечер или в сабота на утро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до брегот ...

Трамп прогласи вонредна состојба поради ураганот Бери

Опсервер - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба додека тропската бура Бери се приближува кон Њу Орлеанс, кој е веќе поплавен. . – Бурата вечер или в сабота на утро треба да се претвори во ураган, непосредно пред да стигне до брегот ...