TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селекторот Ангеловски откако го продолжи договорот: Се што ми беше понудено прифатив, Македонија ја ставив пред личниот ...

Sport M - 14.01.2021

Игор Ангеловски останува на клупата на националниот тим, па ќе го предводи и на историското ЕП кое ќе се одигра оваа година. Деталите од договорот не се откриени, но она што е најважно човекот кој го постигна најголемиот историски успех, останува на ...

Ангеловски: Како што ветив, националниот интерес го ставив пред личниот!

Gol.mk

Ангеловски: Националниот интерес го ставив пред личниот

Тера

Ангеловски: Го ставив националниот пред личниот интерес!

Sport 1

Ангеловски: Ветувањето го исполнив, верувам сите заедно ќе се радуваме на нови големи победи

Дерби - 14.01.2021

Тоа што изминативе денови се најавуваше денеска доби официјална потврда-Игор Ангеловски останува на клупата на нашата репрезентација и ќе го води националниот тим на Европското првенство. Во јавноста се појавија одредени дилеми за тоа дали ...

Официјално: Ангеловски ќе ја води Македонија на ЕП!

Дерби

Ангеловски: Верувам дека сите заедно и сложно повторно ќе се радуваме на големи победи

Дриблинг - 14.01.2021

Македонија предводена од Игор Ангеловски на селекторската позиција во стручниот штаб ќе се обиде да избори позитивен резултат на историскиот настап на ЕУРО 2021 ова лето. Ангеловски и ФФМ си подадоа рака за продолжување на соработката, промени по ...

УО на ФФМ: Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕВРО 2020

Екипа

Игор Ангеловски останува селектор на Македонија и за Европското првенство!

Спортманија

Готово е, Игор Ангеловски ќе ја предводи нашата фудбалска репрезентација на ЕП!

Порта

Официјално: Ангеловски ќе ја води Македонија на Европското првенство!

Слободен Печат

Управниот одбор на ФФМ одлучи: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2021

Дриблинг

Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2020

Курир

СуперСпорт ММС Sport M SportMedia Спортклуб Тера ТВ21 24Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Игор Ангеловски ќе ја води Македонија на ЕП 2020!

Gol.mk - 14.01.2021

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на федерацијата и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор ...

Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на историското ЕП

PressingTV

Со Мрме на ЕП

Република

Официјално Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на UEFA EURO 2020

Опсервер - 14.01.2021

Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на UEFA EURO 2020 🎙 Муамед Сејдини – претседател на ФФМ: 💬 „Како што ветивме пред јавноста за нашиот прв избор за селектор, денеска потврдуваме дека го продолжуваме патот кон успехот“.

Сејдини: Со Игор лесно се договоривме, продолжуваме по патот на успехот!

Спортски

ФФМ потврди: Ангеловски ќе ја предводи Македонија на Евро 2021

Sport 1

Сејдини: Горди сме, патот кон успехот го продолжуваме со Игор Ангеловски!

Gol.mk

Крај на сагата: Игор Ангеловски ќе нѐ води на ЕП

Фокус