TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пратеникот Тренов заминува во АД Водостопанство на РМ

Телма - 26.10.2015

Ромео Тренов ја напушта пратеничката функција и заминува во новоформираното Акционерско Друштво „Водостопанство на РМ“, кое е во сопственост на државата. Во телефонски разговор Тренов потврди дека ќе биде член на одборот на директори се до изборот ...

Toдоров е министер за здравство, соросовите медиуми во нова лага, просо сонуваат

Република - 26.10.2015

Медиумите на СДСМ и на Сорос утрово објавија уште една во низата лаги и манипулации искористувајќи ја оставката на пратеникот Ромео Тренов. Според овие медиуми, Тренов ќе го наследел Тодоров во Министерството за здравство.

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Ромео Тренов заминува во АД "Водостопанство"

Вест - 26.10.2015

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Ромео Тренов даде оставка од функцијата и заминува во новоформираното АД "Водостопанство", кое е во сопственост на државата. Тренов оставката ја депонирал во Собранието на 21 октомври.

Ромео Тренов си заминува од Собрание за да биде директор на АД „Водостопанство“

МКД - 26.10.2015

Пратеникот во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ, Ромео Тренов си поднесе оставка од досегашната функција во парламентот. Според првичните информации, Тренов од Владата е именуван за директор на новооснованото претпријатие за сите водни стопанства на ...

Тренов го напушти пратеничкото место, се сели во АД „Водостопанство“

Фактор - 26.10.2015

Пред пет дена пратеникот Ромео Тренов од владеачката партија на ВМРО-ДПМНЕ поднел оставка, а денес е именуван на друга функција. Како што пренесуваат дел од медумите Тренов потврдил дека го напушта пратеничкото место, но не открил каде е преименуван ...

Пратеникот Ромео Тренов поднесе оставка

Утрински - 26.10.2015

Пратеникот од редовите на ВМРО - ДПМНЕ Ромео Тренов поднесе оставка во парламентот, поради тоа што Владата го именувала на друга функција. Тој потврди денеска дека заминува од пратеничката функција, што ја извршуваше од 2011 година - во два мандати.

Ромео Тренов директор во ЈП „Водни стопанства“

24 Вести - 26.10.2015

Ромео Тренов ќе биде директор на новооснованото Јавно претпријатие за сите водни стопанства на Македонија, информираат за 24 Вести извори од ВМРО ДПМНЕ. Тренов на новата функција од пратеничката позиција ќе замине во консултации со министерот за ...

Ромео Тренов си поднесе оставка од функцијата пратеник

Телма - 26.10.2015

Пратеникот од редовите на ВМРО – ДПМНЕ Ромео Тренов си поднесе оставка од функцијата пратеник. Како што стои во дописот до Собранието, кое тој го поднел, оставката ја поднесува поради именување од Владате на некоја друга функција.

Ромео Тренов поставен за директор на ЈП „Водни стопанства“

Фокус - 26.10.2015

Досегашниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ромео Тренов, ќе биде директор на новооснованото Јавно претпријатие за сите водни стопанства на Македонија. Досегашниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ромео Тренов, ќе биде директор на ...

Ромео Тренов од пратеничка “лета” во директорска функција во ЈП „Водни стопанства“

Локално - 26.10.2015

Пратеникот Ромео Тренов ќе биде директор на новооснованото Јавно претпријатие за сите водни стопанства на Македонија. Тренов на новата функција од пратеничката позиција ќе замине во консултации со министерот за земјоделство.

Тодоров останува министер за здравство

Нетпрес - 26.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров останува на својата позиција. Директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски за Прес 24 вели дека комплетно се неточни информациите кои ги објавија некои медиуми кои ги уредува опозицијата.

Пратеникот Тренов е директор на новото претпријатие „Водостопанство на РМ“

+инфо - 26.10.2015

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Ромео Тренов пред пет дена поднел оставка на функцијата пратеник, а од Владата е именуван за директор на новооснованото јавно претпријатие „Водостопанство на РМ“. Оставката на Тренов ја потврди неговата матична партија.

Ромео Тренов даде оставка од функцијата пратеник

Макфакс - 26.10.2015

Пратеникот од редовите на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, Ромео Тренов, поднесе оставка на функцијата пратеник, за да биде именуван на друга функција Тренов во оставката до Собранието, која треба да биде констатирана на првата наредна седница, ...

Тодоров се збогува со Груевски, Ромео Тренов нов министер за здравство?!

Либертас - 26.10.2015

Не стивнуваат превирањата и скандалите во ВМРО-ДПМНЕ. Како што шпекулира порталот Centarnews , во текот на изминативе денови во централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ се случувала вистинска војна.

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Ромео Тренов си поднесе оставка

Бриф - 26.10.2015

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Ромео Тренов до Претседателот Трајко Вељановски поради именување од владата за извршување на друга функција. Тренов за Бриф ја потврди оваа информација но ги отфрла шпекулациите дека оди на функцијата министер ...

Пратеникот Тренов заминува во АД Водостопанство на РМ

Бриф - 26.10.2015

Ромео Тренов ја напушта пратеничката функција и заминува во новоформираното Акционерско Друштво „Водостопанство на РМ“, кое е во сопственост на државата. Во телефонски разговор Тренов потврди дека ќе биде член на одборот на директори се до изборот ...

Тодоров останува министер, Тренов ќе директорува со ново јавно претпријатие

А1 On - 26.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров, останува засега на својата позиција во Владата по објавените информации дека неговата фотелја ќе ја преземе пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Ромео Тренов кој си поднесе оставка од пратеничката функција.

Ромео Тренов директор на новото претпријатие за водни стопанства

Нова ТВ - 26.10.2015

Ромео Тренов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ќе биде директор на новото Јавно претпријатие за сите водни стопанства на Македонија. Досегашниот пратеник до Собранието поднел оставка од функцијата пратеник, а како причина навел негово именување од страна ...

Тодоров останува министер за здравство

Вечер - 26.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров останува на својата позиција. Директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски за Прес 24 вели дека комплетно се неточни информациите кои ги објавија некои медиуми кои ги уредува опозицијата.

Ромео Тренов даде оставка од функцијата пратеник

Точка - 26.10.2015

Пратеникот од редовите на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, Ромео Тренов, поднесе оставка на функцијата пратеник, за да биде именуван на друга функција. Тренов во оставката до Собранието, која треба да биде констатирана на првата наредна седница, ...

Centarnews: Тодоров се збогува со Груевски, Ромео Тренов го заменува на фотелјата!?

Репортер - 26.10.2015

Според Centarnews , министерот за здравство Никола Тодоров си заминува од функцијата, а на негово место доаѓа пратеникот Ромео Тренов, кој веќе ја понудил својата оставка. Истиот извор посочува дека заминувањето на Тодоров е резултат на ...

Тодоров останува министер, Тренов ќе директорува со ново јавно претпријатие

Репортер - 26.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров, останува засега на својата позиција во Владата по објавените информации дека неговата фотелја ќе ја преземе пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Ромео Тренов кој си поднесе оставка од пратеничката функција.

Ромео Тренов од пратеник стана директор

еМагазин - 26.10.2015

Досегашниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ромео Тренов, ќе биде директор на новооснованото Јавно претпријатие за сите водни стопанства на Македонија, информираат за 24 Вести извори од ВМРО ДПМНЕ.

Тодоров останува министер за здравство

Курир - 26.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров останува на својата позиција. Директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски за Прес 24 вели дека комплетно се неточни информациите кои ги објавија некои медиуми кои ги уредува опозицијата.

Никола Тодоров поднесе оставка, ова е новиот министер!

think.mk - 26.10.2015

Истиот извор посочува дека заминувањето на Тодоров е резултат на внатрепартиските превирања и преголемите амбиции на сегашниот министер. Наводно пред два-три дена во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ се случувала вистинска караница.

Тодоров останува министер, Тренов ќе оди на друга функција

Локално - 27.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров, останува засега на својата позиција во Владата по објавените информации дека неговата фотелја ќе ја преземе пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Ромео Тренов кој си поднесе оставка од пратеничката функција.

НЕТОЧНИ ИНФОРМАЦИИ: Никола Тодоров останува министер за здравство

Телеграф - 26.10.2015

Пратеникот Ромео Тренов си поднесе оставка бидејќи е именуван за независен член на Одборот на директори на новоформираното АД „Водостопанство“. Никола Тодоров останува министер за здравство, изјави Иво Котевски Министерот за здравство, Никола ...

Никола Тодоров останува министер за здравство

Република - 26.10.2015

Никола Тодоров останува на својата позиција министер за здравство. Директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски на прашање на Прес 24 вели дека комплетно се неточни информациите кои ги објавија некои медиуми кои ги уредува ...

Тодоров останува министер за здравство

Точка - 26.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров останува на својата позиција. Директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски, вели дека комплетно се неточни информациите кои ги објавија некои медиуми кои ги уредува опозицијата.

Котевски: Тодоров останува министер, Тренов оди во одборот на директори на АД Водостопанство

Либертас - 26.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров останува на својата позиција. Директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски за Прес 24 вели дека комплетно се неточни објавените информации.

Тодоров останува министер за здравство

МК News - 26.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров останува на својата позиција. Директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски за Прес 24 вели дека комплетно се неточни информациите кои ги објавија некои медиуми кои ги уредува опозицијата.

Тодоров останува министер за здравство

Fox.mk - 26.10.2015

Министерот за здравство, Никола Тодоров останува на својата позиција. Директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски за Прес 24 вели дека комплетно се неточни информациите кои ги објавија некои медиуми кои ги уредува опозицијата.