TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русковска не го коментира предлогот за нејзино разрешување, но најавува борба со сите средства

360 степени - 30.03.2023

Русковска вели дека до крај ќе се бори со сите средства и не смета оти случајот против нејзе е политичка нарачка, туку „борба помеѓу правото, правдата и неправдата“ По одлуката на Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност да му предложи ...

„Не сум поразена и не се каам“: Русковска се огласи по предлогот да ја разрешат

Слободен Печат

Разрешување на Вилма Русковска, бара дисциплинската комисија на обвинителството поради пропусти во истрагата за злоупотребите во финансиска полиција

Телма

Наполнив батерии, психички и физички сум подготвена да се вратам, вели Рускоска по предлогот на Комисијата за разрешување

ММС

Се бара разрешување на Русковска, Трајчева казнета со 30 отсто на плата, Јосифоска ослободена од одговорност

360 степени

Комисијата за дисциплинска одговорност поднесе предлог за разрешување на Вилма Русковска

Слободен Печат

Комисијата за дисциплинска одговорност бара разрешување на Вилма Русковска

Мета

24 Вести Lider

Арафат Муареми задоволен од тоа што Рускоска ќе биде разрешена

Фактор - 30.03.2023

Стручноста и интегритетот се основа на секој професионалец и верувам дека при процесот на одлучување тоа биле основните параметри кои во овој случај се ценеле од страна на комисијата, рече поранешниот директор на финансиската полиција, Арафат ...

Арафат Мухареми за Алсат по одлуката на Комисијата за разрешување на Вилма Рускоска

Алсат-М

Вилма Русковска пред разрешување

Алсат-М - 30.03.2023

По покренувањето постапка против тројца јавни обвинители за можни дисциплински прекршоци и Законот за јавни обвинители, денеска и официјално беше побарано разрешување на поранешната шефица на обвинителството за гонење организиран криминал и ...

Дисциплинската комисија бара разрешување на Русковска од обвинителската функција

24Инфо

Дисциплинската комисија бара разрешување на Вилма Русковска од обвинителската функција

Lider

Разрешување на Вилма Русковска од обвинителската функција побара дисциплинската Комисија при ЈОРМ

Телма

Се бара разрешување на Вилма Рускоска!

ТВ21

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност при ЈОРСМ предлага разрешување на Вилма Русковска

Либертас

Дисциплинската комисија бара разрешување на Вилма Русковска од обвинителската функција

Press24

Канал5 Алсат-М Н.Македонија Фокус Р.С.Европа Вечер Прес MTM +инфо

Обвинителката Трајчева за казната: Не знам како е донесена таква одлука, јас во предметот немам постапувано

Макфакс - 30.03.2023

Обвинителката Ивана Трајчева не ја добила одлуката со која е казнета од Комисијата за утврдување дисциплинска одговорност, а поради претресот во Финансиската полиција за кој претставка поднесе ексдиректорот Арафат Муареми.

Обвинителката Трајчева за казната: Не знам како е донесена таква одлука, јас во предметот немам постапувано

MTM

Обвинителката Трајчева за казната: Не знам како е донесена таква одлука, јас во предметот немам постапувано

Точка

Дисциплинската комисија бара разрешување на Вилма Русковска од обвинителската функција

Макфакс - 30.03.2023

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност на јавен обвинител во вршење на јавнообвинителската функција при Јавното обвинителство на Република Северна Македонија, по спроведената дисциплинска постапка против трите јавни обвинителки.

Утврдени неправилности! Се бара разрешување на обвинителката Вилма Русковска

4NEWS

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност поднесе предлог за рарешување на Русковска

Frontline

ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОСКА ПРЕД РАЗРЕШУВАЊЕ - Комисијата утврди повреда на Законот

Фактор

Комисијата при ОЈО предлага разрешување на Русковска

Локално

Дисциплинската комисија бара разрешување на Вилма Русковска

А1 On

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност бара разрешување на Вилма Русковска

Курир

ММС Lider Република Нова ТВ Точка CivilMedia Академик Сакам да кажам