TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прилеп бара воздушна поддршка за справување со шумските пожари

24 Вести - 05.08.2021

Прилепскиот кризен штаб бара воздушна поддршка во текот на утрешниот ден за да се справи со двата големи шумски пожари во околината на градот. Барањето, потврдува прилепскиот градоначалник Илија Јованоски ќе биде официјализирано на состанокот на ...

Прилеп бара воздушна поддршка за справување со шумските пожари

Сител

Прилеп бара воздушна поддршка за справување со шумските пожари

Слободен Печат

Прилеп бара воздушна поддршка за справување со шумските пожари

ТВ21

Прилеп бара воздушна поддршка за справување со шумските пожари

Вечер Прес

Евакуирани лица од пожар во прилепско

ТВ21 - 05.08.2021

Денеска (05.08.2021) околу 14.00 часот, по добиена пријава во ОВР Прилеп дека во с.Ракле има две неподвижни лица на возраст од 80 и 88 години, кои се во опасност поради настанат пожар на тоа подрачје, полициски службеници од ОВР Прилеп се упатиле на ...

Евакуирани лица од пожар во прилепско

Курир

Евакуирани лица од пожар во прилепско

Сител

Евакуирани лица од пожар во прилепско

Zoom

Евакуирани лица од пожар во прилепско

Слободен Печат

Евакуирани лица од пожар во прилепско

Нетпрес

Евакуирани лица од пожар во прилепско

24Инфо

Локално MakPress

Евакуирани лица од пожар во прилепско

Н.Македонија - 05.08.2021

Полициските службеници од ОВР Прилеп се упатиле на местото и за кратко време лицата биле евакуирани и безбедно префрлени во Прилеп, во домот на нивниот ...

МВР: Евакуирани двајца неподвижни луѓе поради пожар во Прилепско

Опсервер

Евакуирани лица од пожар во прилепско

Frontline

Пожарот Во прилепско се проширува кон магистралниот пат за Градско

Сакам да кажам - 04.08.2021

Пожарот кој почна за Илинден на потегот Топлица – Ракле – Никодин сè уште е активен, а еден од краците се шири од Топлица кон магистралниот пат Прилеп-Градско, соопштија од Општина Прилеп каде Општинскиот кризен штаб одржа вонреден состанок.

Активни два пожари во Прилеп, општинскиот кризен штаб на вонреден состанок

ТВ21

Пожари во Прилеп: Градоначалникот Јованоски свика вонреден состанок со Општинскиот кризен штаб

Вечер Прес

Активни два пожари во Прилеп, Општинскиот кризен штаб на вонреден состанок

Frontline