TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барса итно ќе ја раскине соработката со компанијата која го величеше Бартомеу, а ги напаѓаше фудбалерите

SportMedia - 18.02.2020

Барселона има намера да ја прекине соработката со „ПР“ компанијата која го поддржуваше претседателот на клубот, Хосеп Марија Бартомеу, а ги критикуваше фудбалерите на тимот на социјалните мрежи, пренесува Мундо Депортиво.

Бартомеу вечерва на итна средба со фудбалерите на Барселона

SportMedia - 18.02.2020

Фудбалерите од првиот тим на Барселона вечерва се појавија во спортскиот центар на каталонскиот клуб на вонреден состанок со претседателот Хозеп Марија Бартомеу. Првиот човек на „блауграна“ ги повика играчите за да им даде објаснување за скандалот ...

Претседателот на Барселона сака средба со Меси

Спортски - 18.02.2020

Вчера шпанските медиуми објавија скандалозни информации поврзани за претседателот на Барселона Жозе Марија Бартомеу. Бартомеу според нивните информации во 2017 година платил агенција која креира мислење на социјалните мрежи за да ги оцрни Меси, ...

СЕР објави досие од 35 страни за „Барсагејт“, Бартомеу се огласи: Лага е дека сме плаќале за луѓе да бидат оцрнети

24Фудбал - 18.02.2020

Претседателот на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу се огласи по пишувањата за голем скандал и негира дека клубот платил за да бидат оцрнети сегашни и поранешни членови. Синоќа беше обелоденет голем скандал на Камп Ноу, Барселона ангажирала ПР агенција ...

Бартомеу закажал итен состанок со ѕвездите на Барса за да им се правда дека аферата е лажна

Sport 1 - 18.02.2020

Првиот човек на каталонска Барселона, Жозеп Марија Бартомеу закажал итен состанок со ѕвездите во Барселона, откако медиуми на Пиринеите објавија голема афера во која навовдно тој платил ПР-агенција да да ги оцрни Лионел Меси, Жерар Пике, Пеп ...

Бартомеу повикал итен состанок со играчите на Барселона!

Спортски - 18.02.2020

Претседателот на Барселона, Хозе Марија Бартомеу се најде на голем удар од шпанската јавност и навивачите после новиот скандал. Имено, вчера шпансите медиуми објавија дека Бартомеу плаќал ПР афенција која била задолжена да пишува лошо за луѓе во ...

Бартомеу свика итен состанок со играчите на Барселона

Sport M - 18.02.2020

Претседателот на Барселона, Жосеп Марија Бартомеу, се најде под голем шок од шпанската јавност и навивачите на Барселона, по новиот скандал. -текстот продолжува по рекламата- Поточно, медиумите во Шпанија вчера објавија дека Бартомеу плаќал ПР ...

Нов скандал во Барселона: Управата плаќала компанија која правела пропаганда против актуелни фудбалери?

ММС - 18.02.2020

Како што пренесува радиото „Cadena SER“ управата на Барселона уште од 2017 година работела со компанија која креирала профили на социјалните мрежи така што ќе шират позитивно мислење за нив и ќе ги напагаат клубските легенди како Меси, Пике, Чави, ...

Скандал до скандал во Барселона: Бартомеу плаќал да се критикуваат оние кои коментирале лошо за него!?

SportMedia - 18.02.2020

„Мундо Депортиво“ открива нов скандал поврзан со Барселона, кој што во изминатиот период не може „глава да крене“ од скандали. Навивачите се надеваат дека претседателот Жосеп Бартомеу нема уште долго да се задржи на клупата, особено ако се има во ...

Скандал во Шпанија: Барселона ангажирала фирма за да го руши угледот на најголемите ѕвезди..

СуперСпорт - 17.02.2020

Изминатиов период е доста турбулентен во Барселона, па речиси секоја недела се „раѓа“нов скандал. По несогласувањата на Пике и Меси излегоа несогласувањаи помеѓу Лео Меси и Ерик Абидал, за сега ситуацијата да кулминира со најголемиот скандал.

Нов скандал во Каталонија – Барса плаќала за напади на социјалните мрежи кон Меси и Пеп?

Макфакс - 17.02.2020

Шпанскиот шампион, Барселона мораше да ги демантира вестите во шпанските медиуми дека плаќале за да се наруши репутацијата на легендарни ликови од историјата на клубот, вклучувајќи ги Пеп Гвардиола и Лео Меси.

Нов скандал во Каталонија – Барса плаќала за напади на социјалните мрежи кон Меси и Пеп?

MTM - 17.02.2020

Шпанскиот шампион, Барселона мораше да ги демантира вестите во шпанските медиуми дека плаќале за да се наруши репутацијата на легендарни ликови од историјата на клубот, вклучувајќи ги Пеп Гвардиола и Лео Меси.

Првиот човек на Барселона свика итен состанок со фудбалерите

Спортклуб - 18.02.2020

Жосеп Марија Бартомеу, првиот човек на Барселона се најде во центарот на вниманието откако беше обелоденет голем скандал Како што е познато, медиумите во Шпанија објавија дека Бартомеу плаќал ПР агенција за односи со јавноста која имала задача да ги ...

Бартомеу закажа итен состанок со ѕвездите на Барса па се огласи: Не сме плаќале за луѓе да бидат дискредитирани

МКД - 18.02.2020

Претседателот на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу закажа итен состанок со ѕвездите на клубот и се огласи по пишувањата за голем скандал, тој негира дека клубот платил за да бидат оцрнети сегашни и поранешни членови.