TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гостиварец се повредил влегувајќи во објект во изградба

Gostivarpress.mk - 11.02.2019

49-годишен гостиварец се здобил со скршеница на десен скочен зглоб од ногата, влегувајќи во станбена зграда во изградба во која работел. Според информациите од полицијата, Е.Н. стапнал на дрвена штица, која наеднаш му се превртела и му нанесла ...

Работник тешко повреден итно донесен на скопските Клиники

Press24 - 11.02.2019

Околу 08.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен 49-годишниот Е.Н. од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н. се здобил со тешки телесни повреди во објект во изградба во кој работел.

Гостиварец се повредил на работно место

ТВ21 - 11.02.2019

Во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, вчера ( 10 февруари) околу 8 часот и 30 минути, донесен е 49-годишниот гостиварец Е. Н, кој влегувајќи во објект ( станбена зграда ) во изградба, во која работел, според пријавеното, стапнал на дрвена ...

Гостивар дава пример како се сака кошарката

Gostivarpress.mk - 11.02.2019

КК Гостивар вчера претрпе пораз од МЗТ Скопје, но докажа дека со право го носи епитетот градот на кошарката. Кој беше виде, кој не беше ќе има прилика во следното коло. Браво ...

Тежок грабеж на куќа во с.Врапчиште, гостиварско

Опсервер - 11.02.2019

На 09.02.2019 година во времето од 19,30 до 20,10 часот во с.Врапчиште-Гостивар, пријавено е дека во куќа сопственост на Ш.С. (56), непознат сторител со употреба на физичка сила насилно ја отворил влезната врата и одзел пари.

Гостивар живее за кошарката – „Младост“ скоро распродаденa за вечерашниот дуел со МЗТ Скопје

Gostivarpress.mk - 10.02.2019

Денеска во спортската сала Младост „бело-сините“ го пречекуваат МЗТ Скопје, дерби на 15.коло во Првата Македонска кошаркарска лига. Еуфоријата која владее во Гостивар поради кошарката, кулминира последниве денови.

Во Гостивар физички нападнато момче, во Врапчиште кражба на пари во куќа

Gostivarpress.mk - 10.02.2019

Во дневниот билтен на МВР за гостиварскиот регион регистрирани се пријави за физички напад и за кражба. Рано утрово, во 5.20 часот во Полициската станица Гостивар 23 годишниот гостиварец Р.Ф.

Две лица со тешки телесни повреди откако автомобил излета од патот

Скопје1 - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 04,30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ патничко моторно возило “Киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, управувано од О.Е.(35) од Кочани, излетало од коловозот и се превртело.

Физички напад во Гостивар

24Инфо - 10.02.2019

На 10.02.2019 година во 05,20 часот во Полициската станица Гостивар Р.Ф.(23) од Гостивар, пријавил дека на улицата „Илинденска” физички бил нападнат од непознато лице. Се преземаат мерки за целосно расчистување на ...

Тешко повреден градежник во Гостивар

24Инфо - 11.02.2019

Градежник од Гостивар бил тешко повреден на работното место, информираше МВР. Според полицијата, вчера околу 8.30 часот било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен Е.Н.(49) од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н.

Гостиварец се повредил на работно место

4NEWS - 11.02.2019

Во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, вчера ( 10 февруари) околу 8 часот и 30 минути, донесен е 49-годишниот гостиварец Е. Н, кој влегувајќи во објект ( станбена зграда ) во изградба, во која работел, според пријавеното, стапнал на дрвена ...

Пет лица повредени во сообраќајка во Кочани, две од нив со тешки повреди

Курир - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 04:30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ патничко моторно возило „Киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, управувано од О.Е.(35) од Кочани, излетало од коловозот и се превртело.

Повреден работник во Гостивар

Макфакс - 11.02.2019

Вчера околу 8.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен 49-годишниот Е.Н.од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н. се здобил со тешки телесни повреди во објект во изградба во кој работел.

Тешка несреќа викендов ја разбуди Македонија: Се преврте возило, многу повредени

Press24 - 10.02.2019

Во 04,30 часот по полноќ било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ патничко моторно возило “Киа с портаж“ со кочански регистерски таблици, управувано од 35-годишниот О.Е. од Кочани, излетало од коловозот и се превртело.

Повреден работник во Гостивар

Centar - 11.02.2019

Вчера околу 8.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен 49-годишниот Е.Н.од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н. се здобил со тешки телесни повреди во објект во изградба во кој работел.

Пет лица повредени во сообраќајка во Кочани, две од нив со тешки повреди

Сител - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 04:30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ патничко моторно возило „Киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, управувано од О.Е.(35) од Кочани, излетало од коловозот и се превртело.

Тешко повреден работник во Гостивар

Опсервер - 13.02.2019

На 11.02.2019 година околу 14.50 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во село Топлица, општина Врапчиште, Н.Ј.(59) од село Долна Баница, управувајќи работна машина се здобил со тешки телесни повреди. Н.Ј.

„Киа спортаж“ се преврте во Кочани, петмина повредени

+инфо - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 04.30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ патничко моторно возило „Киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, управувано од О.Е.(35) од Кочани, излетало од коловозот и се превртело.

Се преврте автомобил во Кочани

24Инфо - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 04.30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов” патничко моторно возило „Киа спортаж” со кочански регистерски таблици, управувано од О.Е.(35) од Кочани, излетало од коловозот и се превртело.

Се преврте автомобил во Кочани

Република - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 04.30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов” патничко моторно возило „Киа спортаж” со кочански регистерски таблици, управувано од О.Е.(35) од Кочани, излетало од коловозот и се превртело.

Сообраќајки, илегалци и фалсификатори…

Локално - 10.02.2019

МВР Билтен Скопје, 10 февруари 2019 (МИА) – На 09.02.2019 година во 04.30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ патничко моторно возило „Киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, управувано од О.Е.

Петмина повредени во сообраќајка во Кочани

Слободен Печат - 10.02.2019

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот А.В.(20) од Кочани, а другите сопатници во возилото, С.Г.(40), М.Л.(20) и Ј.А.(21) сите од Кочани, се здобиле со телесни повреди констатирани од страна на лекар од Медицинскиот ...

Пет лица повредени во сообраќајка во Кочани, две од нив со тешки повреди

Нетпрес - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 04:30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ патничко моторно возило „Киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, управувано од О.Е.(35) од Кочани, излетало од коловозот и се превртело.

Сообраќајки, нелегални премини, каснување од куче! Што друго носи полицискиот Билтен?

MTM - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 04.30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов" патничко моторно возило „Киа спортаж" со кочански регистерски таблици, управувано од О.Е.(35) од Кочани, излетало од коловозот и се превртело.

Пет лица повредени во сообраќајка во Кочани

Н.Македонија - 10.02.2019

Автомобил излетал од патот во Кочани при што биле повредни пет лица од кои две се со тешки телесни повреди. Од МВР информираат дека вчера во 4.30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ патничко моторно возило „Киа спортаж“ ...

Две лица тешко повредени во сообраќајна несреќа во Кочани

Макфакс - 10.02.2019

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во Кочани. Според информациите на МВР, вчера 04,30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ автомобил „киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, ...

Двајца тешко повредени во сообраќајка во Кочани

А1 On - 10.02.2019

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во Кочани. Според информациите на МВР, вчера 04,30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ автомобил „киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, ...

Две лица тешко повредени во сообраќајна несреќа во Кочани

Точка - 10.02.2019

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во Кочани. Според информациите на МВР, вчера 04,30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ автомобил „киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, ...

Две лица тешко повредени во сообраќајна несреќа во Кочани

Centar - 10.02.2019

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во Кочани. Според информациите на МВР, вчера 04,30 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ автомобил „киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, ...

Тешка сообраќајка во Кочани

Пулс24 - 10.02.2019

Рано утрово во 04:30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на улицата „Тодосија Паунов“ во Кочани патничко моторно возило “Киа спортаж“ со кочански регистарски таблички, управувано од 35-годишниот О.Е.