TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал немаше милост за Карено-Буста

Слободен Печат - 25.01.2020

Првиот носител на Австралија опен рутински во три сета го совлада Пабло Карено-Буста. Надал за 98 минути игра на својот противник му препушти само седум гема (6:1,6:2,6:4). За импресивната игра на Шпанецот зборува и податокот што искористи пет од ...

Надал му препушти само седум гема на Карено Буста и се избори за осминафинале

Gol.mk - 25.01.2020

Светскиот рекет број еден и прв носител на Отвореното првенство на Австралија, Рафаел Надал , се квалификува за осминафиналето на првиот Грен слем турнир оваа година. Ланскиот финалист не се ни испоти за да го победи сонародникот Пабло Карењо Буста ...

Надал го прегази Карењо Буста, Тим избори дуел со Монфис

TopSport - 25.01.2020

Рафаел Надал експресно преку сонародникот Пабло Карењо Буста го мина третото коло на Австралија опен. Третата рунда ја мина и Домик Тим кој ќе игра во осмина-финалето против Гаел Монфис. Првиот носител во Мелбурн, Надал, за 98 минути го декласира ...

Надал без пот до осминафинале, крај на приказната на Плишкова

Екипа - 25.01.2020

Рафаел Надал со импресивна игра го декласираше сонародникот Карено Буста и со победа од 6-1, 6-2, 6-4 шпанскиот тенисер стигна до место во осминафиналето од Австралија Опен. Тој одигра фантастичен меч, во трите сета имаше 42 винер-удари и само седум ...

Рафаел Надал загуби – седум гејма!

Спортманија - 25.01.2020

Пресметката на двајцата Шпанци беше нерамноправна. Првиот носител на Отвореното првенство на Австралија, Шпанецот Рафаел Надал, без проблеми со совлада сонародникот Пабло Карењо Буста со 6-1, 6-2, 6-4, и се пласираше во осминафиналето на првиот ...

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 24.01.2020

Најдобриот светски тенисер Рафа Надал на мечот против Федерик Делбонис ненамерно погоди со топката едно девојче кое стоеше покрај аут-линијата. Откако виде што направи, Надал му пријде на девојчето за да се увери дека се е во ред.

Гулбис играше квалификации, првпат стигна до трето коло и сега има бизарен проблем во Австралија

Дерби - 24.01.2020

Летонскиот тенисер Ернст Гулбис првпат во кариерата стигна до третото коло на грен-слем турнирот Аустралијан Опен, а пред да победи два пати на главниот дел, мораше да игра и квалификации.

Ѓоковиќ може да здивне, рана елиминација на Стефанос Циципас

Gol.mk - 24.01.2020

Стефанос Циципас требаше да биде најголемата пречка на патот на Новак Ѓоковиќ кон нов висок пласман на Австралија опен. Меѓутоа Гркот денес беше елиминиран уште во третото коло во дуелот со Канаѓанецот Милош Раониќ (7-5, 6-4, 7-6/2).

ВИДЕО: Грижливиот Надал исплаши девојче, па се извини со бакнеж

Gol.mk - 24.01.2020

Рафаел Надал го прескокна Федерико Делбонис од Аргентина во второто коло на Австралија опен. Сите пишуваат за играта на Шпанецот, но и неговиот гест кон едно девојче задолжено за собирање на топчињата.

Надал со сета сила погоди девојче во глава, па џентлменски ѝ се извини

Оff.net - 24.01.2020

Најдобриот светски тенисер на мечот против Федерик Делбонис случајно погоди со топче едно девојче за време размената на удари, па пријде до неа и откако му кажа дека е добро, тој татковски ја бакна. „Искрено се преплашив за неа.

(Видео) Надал го погоди девојчето што подава топки

Репортер - 24.01.2020

Најдобриот тенисер во светот Рафаел Надал, за време на мечот со Фредерико Делбонис на Австралија Опен, несакајќи го погоди во глава едно од девојчињата кои ги собираа топчињата покрај теренот.

Сервисот на Раониќ го „скрши“ Циципас, Гркот елиминиран од АО

Макфакс - 24.01.2020

Петтиот ден на Австралија опен донесе уште едно големо изненадување, второ на на машкиот дел од турнирот. Откако кај дамите испаднаа седумкратната шампионка Серена Вилијамс и бранителката на трофејот Наоми Осака, а Марин Чилиќ во пет сета го ...

ВИДЕО: Надал го удри девојчето, а потоа направи убав гест

Sport M - 24.01.2020

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал имаше инцидент за време на натпреварот против Аргентинецот Федерико Делбонис во гренд слем на Австралија опен. Во последните моменти од предизвикот, тој удри едно од девојчињата кои ги собираат топчињата, која беше ...

Надал удри девојче со топче по главата , па и се извини и ја бакна (ВИДЕО)

Канал5 - 23.01.2020

Рафаел Надал лесно го совлада Фредерик Делбонис (6-3, 7-6, 6-1) за да се пробие во третото коло на Австралија опен. Сцените од натпреварот во Австралија го обиколија светот поради едно девојче, кое собираше топки и реакцијата на Рафа по форхендот ...

ВИДЕО: Девојче доби удар во главата од Надал, а потоа извинување и подарок

Sport M - 24.01.2020

Најдобриот тенисер во светот во моментов Рафаел Надал на мечот против Федерик Делбонис случајно со топчето погоди девојче, задолжено за собирање на топки. Ударот беше причично силен, а Надал веднаш дотрча да се увери дали девојчето е добро.

(Видео) Кирјос со перформанс на АО, го имитираше Надал како ги извлекува гаќичките

Нова ТВ - 23.01.2020

Рафаел Надал се пласира во третото коло на Австралија опен, Доминик Тим едвај го „преживеа“ Австралиецот со славно атлетско име, Болт, но белег на четвртиот натпреварувачки ден на гренслемот во Мелбурн остави Ник Кирјос.

Надал лесно ја мина и втората пречка на Австралија Опен

МКД - 23.01.2020

Рафаел Надал со убедливи 3-0 го победи Делбонис во второто коло на Австралија Опен. Шпанскиот тениски АС кој е прв носител на Австралија Опен, немаше проблеми со аргентинскиот тенисер Делбонис иако одигра и еден сет со тајбрејк.

ВИДЕО: Кирјиос го исмеа Надал, а го расположи дури и судијата

Gol.mk - 23.01.2020

Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјиос го мина и второто коло од Австралија Опен, со триумфот над ветеранот Жил Симон од 3-1 во сетови. Сепак, тој уште еднаш успеа да ја засмее спортската јавност, како многупати во кариерата.

Делбонис го мачеше Надал два сета, но во третиот доживеа дебакл

Gol.mk - 23.01.2020

Првиот рекет на АТП листата, Рафал Надал обезбеди трето коло на првиот овосезонски Грен слем турнир во Мелбурн – Австралија Опен. „Бикот од Мајорка“ иако беше голем фаворит се намачи против разиграниот Делбонис и за скоро три часа го совлада ...

Кирјос и Симон го исмеваа Надал, публиката се скина од смеење (Видео)

Дерби - 23.01.2020

Ник Кирјос ја оправда улогата на фаворит и славеше над Жил Симон со 3-1 на денешната пресметка од второто коло на Австралија Опен. Ова беше дуел кој донесе голема борба, дуел кој траеше три часа, но и дуел кој донесе необични моменти во режија на ...

Надал го погоди девојчето што собира топки, па со убав гест ја освои публиката во Мелбурн (Видео)

Дерби - 23.01.2020

Првиот светски рекет, Рафаел Надал немаше проблеми во пресметката со Федерико Делбонис и со 3-0 дојде до третата рунда на првиот грен слем во оваа календарска година Австралија Опен. Ама овој дуел меѓу Шпанецот и Аргентинецот донесе и една ситуација ...

Делбонис се држеше против Надал, но на крајот доживеа убедлив пораз

СуперСпорт - 23.01.2020

Рафаел Надал во три сета го победи Федерико Делбонис и така се пласираше во трето коло на Австралијан опен, откако по сетови славеше со 6-3,7-6 и 6-1. Во првиот сет Надал веднаш почна да го загрозува противничкиот сервис и имаше дури шест брејк ...

Инцидент во Мелбурн: Надал со неконтролиран удар погоди девојче директно во – глава (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.01.2020

Рафаел Надал без проблеми се пласира во третото коло од првиот годинешен гренслем-турнир Австралија опен, откако во чисти три сета го совлада Аргентинецот Дел Бонис и тоа по два ипол часа игра.

Надал ја прескокна и втората пречка на Австралија опен

Екипа - 23.01.2020

Првиот рекет на светот, Рафаел Надал потешко од очекуваното успеа да го помине второто коло на првиот грен-слем во сезоната, Австралија опен. Шпанецот се мачеше два сета со Федерико Делбонис од Аргентина, кој успеа да го совлада со 3-0 (6-3, 7-6 и ...

Надал успешно го реши и вториот предизвик во Мелбурн

Дерби - 23.01.2020

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал ја мина втората пречка на првиот грен слем во оваа година Австралија Опен. Првиот светски рекет го потврди статусот на фаворит и славеше над Федерико Делбонис со 3-0 во сетови.

Австралија опен: Надал се „загреа“ против Делбонис за пласман понатаму

Sport 1 - 23.01.2020

Шпaнскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во 1/16 финалето на првиот грен слем сезонава - Австралија опен, откако оствари сигурна победа над Аргентинецот Фредерико Делбонис со 3-0 во сетови.

Судијата го предупреди Кирјос, а потоа на теренот се создаде – вистинска комедија (ВИДЕО)

СуперСпорт - 23.01.2020

Контроверзниот тенисер Ник Кирјос постојано прави проблеми на теренот, но на неговиот последне меч се создаде вистинска комедија. Кирјос во второто коло на Австралијан опен го победи Жил Симон со 3-1 во сетови, а во текот на вториот сет направи ...

Кирјос е комедијант: Го имитираше Надал, па дури и судијата се насмеа (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.01.2020

Ник Кирјос на дуелот против Жил Симон во рамки на 2.коло од Австралија опен доби опомена од судијата поради задржување на времето. Австралискиот тенисер имаше урнебесен одговор имитирајќи го Рафаел Надал и неговата долга рутина пред да сервира.

Зверев не изгуби сет, трет пат во првите две кола на Грен слем турнирите

Кајгана - 23.01.2020

Мелбурн, 23 јануари 2020 (МИА) – Седмиот светски рекет, Александер Зверев утрово го победи Егор Герасимов од Белорусија со 3-0, по сетови 7:6, 6:4 и 7:5. Зверев се пласира во третото коло на Австралија Опен. Во првите две тој не загуби сет.

ВИДЕО: Ник Киријос го имитираше Надал со повлекување на гаќите

А1 On - 23.01.2020

Австралискиот тенисер Ник Киријос заработи казна на натпреварот со Жил Симон поради одолговлекување на мечот. Киријос сметаал дека е казната е премногу строга и избра необичен метод на протест со местење на фризурата и повлекување на гаќите ...

Надал погоди девојче во главата па направи шмекерски потег (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.01.2020

Првиот носител на Австралија Опен во три сета го победи Федерико Делбонис, но потегот на натпреварот не беше спортски. Имено, при сервис на противникот, Надал го удри топчето, но за несреќа тоа заврши во главата на едно девојче кои ги собира ...

Делбонис не е дораснат противник за Надал

Слободен Печат - 23.01.2020

Првиот носител на Австралија Опен, Рафаел Надал, обезбеди пласман во третото коло. Шпанецот во последниот дуел од второток коло, го совлада Аргентинецот Федерико Делбонис во три сета и тоа со 6:1,7:6,6:1.

На Австралија Опен дојде со еден пар патики, а сега е во третото коло

SportMedia - 23.01.2020

Ернестс Гулбис е едно од најголемите изненадувања на стартот на Астралија Опен. Се пласираше во третото коло откако го совлада 22. тенисер во светото Канаѓанецот Феликс, а потоа и Словенецот Бедене.

Лесен триумф за Зверев, Тим спречи сензација

Слободен Печат - 23.01.2020

Австриецот и Германецот ги оправдаа улогите на фаворити во своите дуели и се пласираа во третото коло на Австралија Опен. Седмиот носител, Александер Зверев без многу мака во три сета со 7:6,6:4,7:5 го совлада Белорусинот Герасимов и за прв пат во ...

Надал погоди девојче во глава, па дојде да и се извини (ВИДЕО)

Спортски - 23.01.2020

Денес Рафаел Надал без поголеми проблеми се пласираше во третото коло на првиот гренслем турнир оваа година, Австралија Опен. Надал после два ипол часа го победи Дел Бонис. Победата во овој меч на Надал беше очекувана, па поради мечот веројатно ...

Шоу на Кирјос: Го имитираше ритуалот на Надал пред секој сервис (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.01.2020

Ник Кирјос за време на мечот со Жил Симон во второто коло на Австралија Опен заработи казна за задржување на времето. Причината за казната е неверојатна, Кирјос го имитираше Надал, односно неговите ритуали пред секој сервис, ја местеше косата и ги ...

Надал го совлада Делбонис и се пласира во третото коло на Австралија опен

А1 On - 23.01.2020

Првиот светски рекет Рафаел Надал денеска го совлада Аргентинецот Федерико Делбонис со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:1 и се пласира во третото коло на Грен слемот Австралија опен. Мечот траеше два часа и 30 минути.

Надал го „збриша“ Делбонис за пласман во 3. коло на АО

SportMedia - 23.01.2020

Рафаел Надал без големи тешкотии стигна до 3. коло на Австралија Опен, победувајќи го со максимални 3:0 аргентинскиот тенисер Делбонис. Шпанецот имаше проблеми само во вториот сет кој мораше да го добие со 7:4 во тај-брејкот.

Судијата го опомена, а Кирјос одговори – имитирајќи го Надал! (ВИДЕО)

Спортски - 23.01.2020

Во натпреварот од второто коло на Австралија Опен, Ник Кирјос направи свое мало шоу. Австралискиот тенисер беше опоменат од судијата за задржување на времето, а Кирјос на судијата му одговори имитирајќи го Рафаел Надал и неговите стандардни ритуали ...

Надал сигурен, испадна Андерсон

TopSport - 23.01.2020

Првиот носител на Австралија опен Рафаел Надал со максимална победа избори пласман во третото коло. За разлика од Шпанецот Карен Хачанов и Стен Вавринка во пет сета се пласираа во третото коло, додека Кевин Андерсон во драматичен меч испадна од ...

Надал нема мака со аутсајдерите

Спортманија - 23.01.2020

Првиот носител на Австралија опен лесно во три сета го победи Федерико Делбонис и ќе игра во третото коло Рафаел Надал игра сигурно и засега по две кола ја оправудва улогата на прв носител на Австралија опен.

Девојчето што собира топки го издржа ударот на Надал, па доби бакнеж (видео)

TopSport - 23.01.2020

Надал лесно во три сета денеска славеше во второто коло на АО против Делбонис, но остана забележана една мала непријатност во третиот сет. По сервис на Делбонис ритернот на Надал заврши точно во главата на девојчето задолжено да ги собира топките на ...

Кирјос нема мерка – Опасно го навреди Надал (Видео)

Спортманија - 23.01.2020

Австралиецот успеа да се пласира во третото коло на Австралија опен, но повторно правеше глупости Ник Кирјос успеа да го победи Жил Симон со 3:1 во сетови и ќе игра во третото коло на САвстралија опен, но повторно правеше глупости.

Медвдев и Зверев максимални, Тим спречи сензација

TopSport - 23.01.2020

Четвртиот, петтиот и седмиот носител на Австралија опен, Данил Медведев, Доминик Тим и Александар Зверев изборија пласман во третото коло. Покрај нив втората рунда ја минаа Монфилс, Рублев, Вердаско, Иснер и Карењо-Буста.

ВИДЕО: Како Кирјос го исмејуваше Рафаел Надал

Sport M - 23.01.2020

Австралискиот тенисер Ник Кирјос ги привлече вниманието на Австралија опен за време на мечот против Жил Симон од второто коло кој тој го доби со 3:1во сетови и обезбеди пласман во следната рунда.

Кирјос е циркузант, го имитираше Надал (Видео)

TopSport - 23.01.2020

Ник Кирјос го мина Жил Симон во второто коло на Австралија опен. Домашниот тенисер во еден момент го покажа својот незгоден карактер имитирајќи го Рафаел Надал. Кирјос доби опомена од судијата кога го надмина предвиденото време за сервис, поради што ...

Рафа Надал лесно против Делбонис до 1/16-финалето во Австралија

Спортклуб - 23.01.2020

Рафаел Надал оствари сигурна победа на Австралија Опен против Делбонис со 3:0, и автоматски се квалифкуваше во 1/16 финалето во Мелбурн. Шпанецот имаше помали проблеми во вториот сет, но и тоа успешно го преброди во своја корист.

ВИДЕО: Публиката со овации за Кирјос – причина е што го имитираше Рафа Надал!

Спортклуб - 23.01.2020

Ник Кирјос е познат провокатор и контроверзен тенисер, но секако и освен тоа, квалитетен тенисер. Тој на последниот меч на Австралија Опен, заработи казна поради тоа што наводно задржувал време кога е на сервис.

Кирјос брутално го понижи Надал: Со неговата имитација предизвикал громогласна смеа на трибините

Точка - 23.01.2020

Веќе одамна е познато дека Ник Кирјос има “пик“ на водечките светски тенисери - Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ. Двајцата најдобри тенисери на АТП листата често се на мета на критики кај овој Австралијанец, а во натпреварот со Французинот Жил Симон на ...

Зверев без изгубен сет, третпат во првите две кола на Грен слем турнирите

Локално - 23.01.2020

Седмиот светски рекет, Александер Зверев утрово го победи Егор Герасимов од Белорусија со 3-0, по сетови 7:6, 6:4 и 7:5. Зверев се пласира во третото коло на Австралија опен. Во првите две, тој не загуби сет. За Германецот кој во Мелбурн го игра 19.