TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По добиен отказ вработен уби пет луѓе, полицијата го застрела и него

Канал5 - 16.02.2019

Шесткратно убиство во градот Аурора во американската држава Илиноис. 45-годишниот Гери Мартин кој работел во индустрискиот комплекс на фабриката,, Хенри Прат,,по добивањето отказ убил пет луѓе и ранил шестмина од кои пет биле полицајци.

Пукање во Америка: Пет лица се убиени и пет полицајци повредени. Напаѓачот е убиен (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 16.02.2019

Пет лица се убиени и пет полицајци се повредени во предградието на Чикаго откако поранешен вработен отворил оган во индустриското складиште во Аурора, објавија полициски службеници. Напаѓачот е убиен, а полицијата објави дека бил вработен во ...

Убиени 5 лица во престрелка во фирма во САД

Р.С.Европа - 16.02.2019

Еден маж убил петорица негови колеги, а повредил 5 полицајци во престрелка во компанијата во која работел во американската сојузна држава Илиноис. Полицијата, која го застрелала напаѓачот, соопшти дека се работи за 45 годишниот Гери Мартин, кој ...

Добил отказ и застрелал пет луѓе

Независен - 16.02.2019

Гери Мартин (45), работник во индустрискиот комплекс на фабриката „Хенри Прат“, во градот Аурора во американската држава Илиноис откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест, од кои петмина биле полицајци.

(ВИДЕО) Масакр во Илиноис: Ликвидиран напаѓачот кој уби најмалу 5 лица и рани повеќе полицајци

Курир - 16.02.2019

Најмалку пет лица се убиени, а уште пет полицајци се ранети синоќа кога напаѓач отвори оган во фабричка зграда во градот Аурора во американската сојузна држава Илиноис, соопшти шефицата на полицијата на тој град, Кристен Зиман.

Избркан работник во САД убил пет луѓе и ранил шест полицајци

Локално - 16.02.2019

Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. -Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

САД: Убил 5 луѓе во зградата во која работел(видео)

AKO - 16.02.2019

45 годишниот Гери Мартин, вработен во една зграда во индустриски комплекс во Илиноис, отворил оган и неконтролирано пукал, убивајќи пет цивили . Тој ранил исто толку полицајци. По кратко време напаѓачот е убиен во акција на полицијата.

(ВИДЕО) Пет лица убиени а пет полицајци ранети во престрелата во Илиноис

Нетпрес - 16.02.2019

Најмалку пет лица се убиени Пет лица се убиени а пет полицајци се ранети во петокот попладнето по локално време во чикашкото предградие Аурора, откако напаѓач отворил оган во индистриски склад, пренесува американската телевизиска мрежа NBC News ...

Пукотници во САД , најмалку еден цивил убиен , четворица полицајци меѓу повредените (ВИДЕО)

Канал5 - 15.02.2019

Во градот Аурора во амероканската сојузна држава Илиноис во пукотница се повредени четири лица , а најмалку еден цивил е загинат. Меѓу повредените има четворица полицајци . Според последните информации , напаѓачот е уапсен , а на целото подрачје ...

ПУКАЊЕ ВО ИЛИНОИС! Има повредени полицајци и цивили

MTM - 16.02.2019

Најмалку четири полицајци и неидентификуван број цивили се повредени при пукањето во американскиот град Аурора, Илиноис, објави CNN. Напаѓачот бил уапсен откако отворил оган во фабрика. Мотивите за неговите постапки се уште не се познати.

По добиен отказ вработен уби пет луѓе, полицијата го застрела и него

Република - 16.02.2019

45-годишниот Гери Мартин кој работел во индустрискиот комплекс на фабриката Хенри Прат во градот Аурора во американската држава Илиноис,по добивањето отказ убил пет луѓе и ранил шестмина од кои пет биле полицајци.

(Видео) Работник кој добил отказ застрела петмина колеги во Чикаго

Макфакс - 16.02.2019

Пет лица се убиени и пет полицајци се повредени во предградието на Чикаго, кога 45-годишн маж пукал во индустриско складиште во Аурора, каде пред неколку дена добил отказ. Ранетите полицајци се згрижени во локалната болница и нивната состојба е ...

Масакр во Илиноис: Убиени најмалку пет лица

Точка - 16.02.2019

Најмалку пет лица се убиени, а уште пет полицајци се ранети синоќа кога напаѓач отвори оган во фабричка зграда во градот Аурора во американската сојузна држава Илиноис, соопшти шефицата на полицијата на тој град, Кристен Зиман.

Работник во САД откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест полицајци

А1 On - 16.02.2019

Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. -Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

Пукотници во САД, најмалку еден цивил убиен, четворица полицајци меѓу повредените

Република - 15.02.2019

Во градот Аурора во амероканската сојузна држава Илиноис во пукотница се повредени четири лица , а најмалку еден цивил е загинат. Меѓу повредените има четворица полицајци . Според последните информации , напаѓачот е уапсен , а на целото подрачје ...

Работник кој добил отказ застрела петмина колеги во Чикаго

24Инфо - 16.02.2019

Пет лица се убиени и пет полицајци се повредени во предградието на Чикаго, кога 45-годишн маж пукал во индустриско складиште во Аурора, каде пред неколку дена добил отказ. Ранетите полицајци се згрижени во локалната болница и нивната состојба е ...

Работник во САД откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест полицајци

Опсервер - 16.02.2019

Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. -Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

Масакр во САД: Убил 5 колеги откако го отпуштиле

Република - 16.02.2019

Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

Страшен напад во САД – Работник добил отказ и убил пет луѓе и ранил шест полицајци

+инфо - 16.02.2019

Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. -Напаѓачот е убиен – соопшти полицијата.

Лут дека добил отказ убил петмина и ранил шест полицајци

Слободен Печат - 16.02.2019

Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата. Работникот кој работел 15 години во комплексот бил изреволтиран поради отказот и затоа го направил ова грозоморно дело. Најмалку пет луѓе се убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во ...

Работник во САД откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест полицајци

24Инфо - 16.02.2019

Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. -Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

Работник во САД откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест полицајци

Сител - 16.02.2019

Најмалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. -Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

Работник во САД откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест полицајци

24 Вести - 16.02.2019

Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. -Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

Работник во САД откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест полицајци

Вечер - 16.02.2019

Најмалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. -Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.