TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во скандалот со корупција во Брисел вмешана и Ева Каили – потпретседателка на ЕП од Грција

360 степени - 09.12.2022

Каили беше исклучена од нејзината матична партија ПАСОК, а медиумите објавија дека органите на прогонот од неа побарале објаснувања, додека дел од белгиските медиуми пишуваат дека нејзиниот сопруг е еден од приведените во акцијата против корупција ...

Уапсена е потпретседателката на Европскиот парламент – пронајден е многу кеш

Centar

Приведена потпретседателката на Европскиот парламент

МКД

Уапсена потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили

Точка

Потпретседателката на ЕУ парламентот уапсена поради корупција

Вечер Прес - 09.12.2022

Белгиската полиција ја уапски потпретседателката на Европскиот парламент, Ева Каили (44), пренесува Дејли мејл. Грчката пратеничка во Европскиот парламент, уапсена е вечерва во Брисел. Апсењето на Каили во врска со истрагата за корупција која ги ...

Потпретседателката на ЕУ Парламентот уапсена за истрага за корупција?

Локално

Уапсена потпретседателката на Европскиот парламент

Денар

Апсења во Белгија поради корупција во Европскиот парламент

Нетпрес - 09.12.2022

Четири лица, вклучително и поранешен европратеник, се уапсени во петокот во Брисел во рамките на истрага за корупција којашто се однесува на една земја во Персискиот залив, објави федералното државно обвинителство на Белгија.

Потпретседателката на Европскиот парламент, Гркинката Ева Каили, е под истрага за корупција поврзана со Катар

Слободен Печат

Потпретседателката на ЕП и грчка европратеничка Ева Каили под истрага за корупција

MakPress - 09.12.2022

Потпретседателката на Европскиот парламент и европратеничка од грчката ПАСОК- Движење на промена Ева Каили веројатно е вмешана во скандалот со корупција и е под истрага на белгиските власти, а со одлуката на претседателот беше исклучена од ...

Потпретседателката на ЕП и грчка европратеничка Ева Каили под истрага за корупција

Опсервер

Потпретседателката на ЕП и грчка европратеничка Ева Каили под истрага за корупција

Курир

Потпретседателката на ЕП и грчка европратеничка Ева Каили под истрага за корупција

А1 On

Потпретседателката на ЕП и грчка европратеничка Ева Каили под истрага за корупција

Н.Македонија

Потпретседателката на ЕП уапсена под сомнение за корупција?

Либертас

Потпретседателката на ЕП уапсена под сомнение за корупција?

Фокус

24 Вести Во Центар Независен 4NEWS ТВ21 Денешен Пулс24