TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбележан Денот на албанското знаме – свечена академија во Филхармонија

Телма - 28.11.2023

Со свечена академија во Филхармонија, под покровителство на претседателот на ДУИ, Али Ахмети беше одбележан Денот на албанското знаме. Неговата главна порака беше дека орелот од албанското знаме ги водел низ многу победи, а сега ќе води кон Брисел, ...

(ВИДЕО) Нова провокација: Низ цело Скопје се парадира со албански знамиња

Lider - 28.11.2023

Факели, албански песни, гласни свирки од автомобилите и со многу албански знамиња вечерва се парадира низ главниот град. Неколку десетици автомобили од кои се вееја албански знамиња го прославија Денот на албанското знаме.

Ахмети: Орелот ќе ги води Албанците кон мир, но и кон патот до Брисел

24 Вести - 28.11.2023

Орелот ќе ги води Албанците кон мир, но и кон патот до Брисел. Ова е пораката која ја испрати од центарот на Скопје на свечениот настан во македонската филхармонија првиот интегративец Ахмети честитајќи им го Денот на албанското знаме, но и азбука ...

(Видео) Низ Скопје се парадира со албански знамиња

Скопје1 - 28.11.2023

Десетина автомобили со албански знамиња парадираат низ скопските улици. Свирејќи по скопските улици и булевари, поминуваат по повеќе кругови, славејќи го Денот на албанското знаме. Возилата поминаа низ скопскиот булевар „Партизански одреди“, па ...

Со свечена академија одбележан Денот на албанското знаме

Zoom - 28.11.2023

Со свечена академија вечерва во Скопје беше одбележан 28 Ноември – Денот на албанското знаме, организирана под покровителство на претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети.

Обединети за Македонија: Каде е македонското знаме?

А1 On - 28.11.2023

На Денот на албанското знаме, ден кој треба да биде одбележан со единство и славење на различностите, отсуството на македонското знаме на повеќе локации низ Македонија покренува сериозни прашања за почитување на националните закони.

„КОЛКУ Е УБАВО НАШЕТО ЗНАМЕ“: Груби на фејсбук за албанското знаме

Фактор - 28.11.2023

Артан Груби на Фејсбук објави колку било убаво албанското знаме. „ Колку е убаво нашето знаме и прославата на независноста драги пријатели. Три дена Јуна ме потсетува дека Денот на знамето се приближува“ објави ...

Претседателот на Собранието им го честита на Албанците Денот на знамето – 28 Ноември

Zoom - 28.11.2023

Претседателот на Собранието Талат Џафери, во свое и во име на пратениците, им го честита на Албанците албанскиот национален празник, 28 Ноември – Денот на знамето и Денот на независноста. – Тоа што мудриот дипломат Исмаил Ќемали, пред точно 111 ...

Претседателот на Собранието им го честита на Албанците Денот на знамето - 28 Ноември

Канал5 - 28.11.2023

Претседателот на Собранието Талат Џафери, во свое и во име на пратениците, им го честита на Албанците албанскиот национален празник, 28 Ноември – Денот на знамето и Денот на независноста. - Тоа што мудриот дипломат Исмаил Ќемали, пред точно 111 ...

ОМ: Каде е македонското знаме?

МКД - 28.11.2023

На Денот на албанското знаме, ден кој треба да биде одбележан со единство и славење на различностите, отсуството на македонското знаме на повеќе локации низ Македонија покренува сериозни прашања за почитување на националните закони.

Со свечена академија одбележан Денот на албанското знаме

А1 On - 28.11.2023

Со свечена академија вечерва во Скопје беше одбележан 28 Ноември – Денот на албанското знаме, организирана под покровителство на претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети.

Ахмети на денот на албанското знаме: „Орелот не однесе во војна, сега во мир ќе не води кон Брисел“

Слободен Печат - 28.11.2023

Свечена академија по повод 28 Ноември – Денот на албанското знаме, организираше вечерва претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети. Ахмети во својот говор истакна дека „во минатото, преку 500 години се војуваше и се правеа ...

Со свечена академија одбележан Денот на албанското знаме

Рацин - 28.11.2023

Со свечена академија вечерва во Скопје беше одбележан 28 Ноември – Денот на албанското знаме, организирана под покровителство на претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети.

Ахмети на денот на албанското знаме: „Орелот не однесе во војна, сега во мир не води кон Брисел“

Либертас - 28.11.2023

Свечена академија по повод 28 Ноември – Денот на албанското знаме, организираше вечерва претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети. Ахмети во својот говор истакна дека „во минатото, преку 500 години се војуваше и се правеа ...

Ахмети: Орелот не однесе во војна, сега во мир ќе не води кон Брисел

4NEWS - 28.11.2023

Орелот ќе ги води Албанците кон мир, но и кон патот до Брисел. Ова е пораката која ја испрати од центарот на Скопје на свечениот настан во македонската филхармонија првиот интегративец Ахмети честитајќи им го Денот на албанското знаме, но и азбука ...

Ахмети: „Како што овој орел нè поведе во војна, така и во мир ќе нè води кон Брисел“

365 - 28.11.2023

Со свечена академија вечерва во Скопје беше одбележан 28 Ноември – Денот на албанското знаме, организирана под покровителство на претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети.

Ахмети: Орелот не однесе во војна, сега во мир не води кон Брисел

Press24 - 28.11.2023

Свечена академија по повод 28 Ноември – Денот на албанското знаме, организираше вечерва претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети. Ахмети во својот говор истакна дека „во минатото, преку 500 години се војуваше и се правеа ...

Со свечена академија одбележан Денот на албанското знаме

Во Центар - 28.11.2023

најмоќната политичко-воена Алијанса, треба да го насочиме нашето внимание кон одржување на мирот и безбедноста во координација со нашите сојузници и особено нашиот стратешки сојузник САД, рече Река.

ДУИ беше покровител на свечената академија за Денот на албанското знаме, Ахмети порача дека крилјата на орлите никогаш ...

MakPress - 29.11.2023

Со свечена академија вечерва во Скопје беше одбележан 28 Ноември – Денот на албанското знаме, организирана под покровителство на претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети.