TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија: Во 97 основни училишта утрово стигнале дојави за поставени бомби – биле лажни

360 степени - 16.05.2022

Во петокот три трговски центри, четири стдиденти домови и некои други објекти во центарот на Белград добиле дојава за бомби Во текот на минатиот месец вакви дојави за поставени бомби имаше за три трговски центри и за училишта.

Во 97 училишта во Белград дојави за поставени бомби

А1 On - 16.05.2022

Министерството за образование на Србија соопшти дека утринава во 97 основни училишта во Белград, добиле дојави за поставени бомби како и во некои средни училишта, а во голем број од нив по полициска проверка било утврдено дека дојавите се лажни.

Дојави за бомби во неколку училишта низ Белград

Слободен Печат - 16.05.2022

По бројните дојави за бомби низ трговските центри , училиштата во Белград сега се на мета. Неколку училишта досега добиле вакви дојави, а нивниот број се зголемува од минута во минута, јавуваат српските медиуми.

Хаос во Белград: Дојави за бомби во училиштата

Независен - 16.05.2022

Дојави за поставени бомби добија бројни училишта во белград во соседна Србија, а нивниот број се зголемува од минута во минута. Содржината на мајлот за постоење бомби е следна: „Чудно чувство на смиреност како да чекаме нормален ден, иста рутина ...

Дојави за бомби во повеќе од 100 училишта во Белград

Zoom - 16.05.2022

Голем број основни училишта во Белград, 97 од нив, како и некои средни училишта утринава добиле пријави за бомби, соопшти Министерството за образование. По деталните проверки во повеќето училишта, било утврдено дека пријавите се лажни, објави ...

“ЌЕ ГО БОМБОДИРАМЕ БЕЛГРАД И ЌЕ ГО УБИЕМЕ ВУЧИЌ” Србија на мета на напади – пристигна мејл со дојава за бомби на 12 ...

Во Центар - 16.05.2022

Нешто пред 14 часот во полиција стигнала анонимна дојава за бомби на неколку локации во Белград. Продолжува сѐ посилниот притисок врз Србија. Анонимни извештаи за бомби беа испратени на неколку локации во Белград, а беа придружени со директна смртна ...

Дојави за бомби во основни и средни училишта во Белград

Локално - 16.05.2022

Утрово во неколку училишта на територијата на Белград пристигнале информации за подметнати бомби, било потврдено за „Танјуг“ од српското МВР. Пристигнаа пријави во основните училишта „Краљ Петар Други Караѓорѓевиќ“ на улица Марулиќева, „Владимир ...

Во неколку училишта во Белград дојави за поставени бомби

Сител - 16.05.2022

По бројните дојави за бомби низ трговските центри, училиштата во Белград сега се на мета. Неколку училишта досега добиле вакви дојави, а нивниот број се зголемува од минута во минута, јавуваат српските медиуми.

Во 97 училишта во Белград дојави за поставени бомби

Либертас - 16.05.2022

Министерството за образование на Србија соопшти дека утринава во 97 основни училишта во Белград, добиле дојави за поставени бомби како и во некои средни училишта, а во голем број од нив по полициска проверка било утврдено дека дојавите се лажни.