TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина фудбалската легенда Диего Армандо Марадона

Телма - 25.11.2020

Диего Армандо Марадона, аргентинската фудбалска легенда и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, почина денеска на 60 годишна возраст во Буенос Аирес. Марадона починал од срцев удар во својот дом во главниот град на Аргентина, откако ...

Почина Марадона, фудбалски гениј со статус на божество

Сакам да кажам - 25.11.2020

Диего Армандо Марадона за Аргентинците е повеќе од фудбалер. Тој за нив е божество. Еден од најголемите фудбалери на сите времиња, чиј талент се граничеше со натприродното, почина денеска на 60 години од срцев удар.

Марадона заедно со Пеле беше најдобриот на сите времиња

Независен - 25.11.2020

Талентот на Диего Марадона беше толку голем што неговите вештини се сметаа дури и за натприродни Диего Марадона, сметан за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, почина на 60-годишна возраст.

Пеле за Марадона: На небото некогаш повторно ќе играме фудбал

Фокус - 25.11.2020

По смртта на легендата на светскиот фудбал, Диего Марадона, се огласи уште една легенда, бразилецот Пеле. Тој рече дека е тажно да се изгуби пријател на овој начин. -Тажно е да загубиш пријател на овој начин.

Кристијано Роналдо со емотивна порака се прости од Марадона: Беше генијалец, вистински волшебник! (ФОТО)

+инфо - 25.11.2020

Аргентинските медиуми вечерва објавија дека Марадона починал откако доживеал срцев удар. Лекарите се обиделе да го спасат, но за жал не успеале во тоа. Еден од најдобрите фудбалери на денешницава, Кристијано Роналдо, се огласи на Твитер откако дозна ...

Меси емотивно се прости од Марадона: Тој нè напушта, но не заминува – Диего е вечен

Gol.mk - 25.11.2020

Фудбалскиот свет е завиен во црно – почина за многумина најдобриот фудбалер на сите времиња Диего Армандо Марадона. Тагата кај фудбалскиот свет е огромна, особено кај оние кои долги години минаа заедно со аргентинскиот виртуоз и од него ги учеа ...

Пеле емотивно се прости од Марадона: Се надевам дека еден ден заедно ќе заиграме на небото

Спортклуб - 25.11.2020

Кој е поголем фудбалер, Марадона или Пеле, прашање е на кое одговорот секогаш гласи: „Се зависи од вкусот“. Иако двајцата играа во две различни ери, двајцата сосема заслужено се сметаат за најдобрите играчи на фудбалската игра на сите времиња.

По смртта на Марадона, Лионел Меси реагира: Тој е бесмртен

Sport M - 25.11.2020

Ако Диего Марадона се смета за легенда кој инспирираше стотици фудбалери во неговата кариера, уште еден магионичар од Аргентина е жив и го нарекуваат Лионел Меси Опишан како вонземјанин и жива легенда, Лионел Меси реагираше по смртта на Марадона на ...

Меси: Ова е тажен ден за фудбалот! Марадона не замина, зашто тој е вечен!

Sport 1 - 25.11.2020

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси беше погоден од вестите дека Диего Армандо Марадона почина на 60-годишна возраст од срцев удар во неговиот дом. Меси се збогуваше со аргентинскиот фудбалски бог преку социјалните мрежи.

Меси се прости со Марадона: Диего е вечен и никогаш нема да не напушти

Дерби - 25.11.2020

Смртта на Диего Марадона ја потресе фудбалската јавност, фанови од целиот посветуваат пораки на аргентинската легенда, а тоа го прават и дел од најголемите фудбалски имиња. Лионел Меси имаше посебна конекција со Диего Марадона, аргентинските фанови ...

Најтешкиот гол за Марадона во неговата кариера е од индиректен: Денес сите би гаѓале по топката, но не и Ел Пибе ...

Sport M - 25.11.2020

Диего Армандо Марадона почина на 6 година од последиците од срцев удар. Марадона беше вистински велемајстор, волшебник со топка во нозете, и поради неговите вештини со топката во нозете тој беше проблем за сите дефанзивци.

И Кристијано Роналдо со емотивна порака се прости од Марадона

Sport M - 25.11.2020

Кристијано Роналдо се огласи на Твитер откако дозна дека Диего Марадона починал. Аргентинските медиуми вечерва објавија дека Марадона починал откако доживеал срцев удар. Лекарите се обиделе да го спасат, но за жал не успеале во тоа.

Менхенгладбах го испрати Марадона меѓу легендите! (ФОТО)

Sport 1 - 25.11.2020

Вечерва на мечот од Лигата на шампиони меѓу Борусија Менхенгладбах и Шахтер Доњецк имаше минута молк за аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона, кој почина од срцев удар. Марадона пред неколку дена имаше операција на главата, но таа ...

Тага и молк во Неапол: Наполи се прости од својот Диего

Спортклуб - 25.11.2020

Роден во Ланус, патот кон ѕвездите започна во Буенос Аирес, цела Аргентина го обожуваше, но Диего Марадона беше бог во Неапол. Марадона беше поголем и од папат во најголемиот град на југот од Италија.

Роналдо се прости од Марадона: Остави празнина која никогаш нема да се пополни!

МКД - 25.11.2020

Кристијано Роналдо преку социјалните мрежи му оддаде почит на Диего Марадона кој денеска почина од срцев удар. Кристијано Роналдо има големи зборови за Диего Марадона. Португалецот се прости од легендарниот фудбалер.

Елмас се збогува со Марадона: Најголемиот на сите времиња (ФОТО)

Gol.mk - 25.11.2020

Веќе подолго време имаше сериозни здравствен проблеми, пад една седмица му беше извршен оперативен зафат, а денес како последица на срцев удар почина еден од најголемите, а можеби и најголемиот на сите времиња Диего Армандо Марадона.

Марадона зад себе остави осум деца, имаше бурен љубовен живот и врска со девојка од ноќен клуб!

Sport 1 - 25.11.2020

Легендарниот фудбалер Диего Марадона за две децении брак со Клаудија Виљафана стана татко на две ќерки, а во тек на постапката за развод во 2005 година, Аргентинецот призна дека го има и вонбрачниот син Диего Синагра, кој го доби за време на тајна ...

Од која планета пристигна? Коментаторот во неверица кога Марадона го постигна голот на векот (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.11.2020

Партијата на Диего Марадона против Англија на Светското првенство во 1986 e еден од највозбудливите моменти во светот на фудбалот, Аргентинецот два пати се запиша во листата на стрелците со „Божјата рака“ и „Гол на векот“.

Тридневна жалост во Аргентина

Екипа - 25.11.2020

Светот е во тага по информацијата за смртта на најдобриот фудбалер во историјата, Диего Армандо Марадона. Во неговата Аргентина тој беше прогласен за божество. Претседателот на Аргентина, Алберто Фернандез прогласи тридневна жалост поради смртта на ...

Мурињо: Дон Диего „је**га“ друже…

Спортски - 25.11.2020

Фудбалскиот свет е во шок откако денес беше потврдено дека почина Диего Марадона. Еден од најдобрите играчи на сите времиња почина во Буенос Аирес откако доживеа срцев удар и за жал не успеа да се извлече. Неговата смрт го потресе целиот свет.

Жозе Мурињо на Инстаграм: Дон Диего, је*ига…

Sport M - 25.11.2020

Фудбалскиот свет е во шок откако беше потврдено дека Диего Марадона почина денес. Еден од најдобрите играчи на сите времиња почина во Буенос Аирес откако доживеа срцев удар и за жал не успеа да се опорави.

Пеле се прости од Марадона: Еден ден на небо заедно ќе шутираме топка

TopSport - 25.11.2020

Бразилската фудбалска легенда Пеле се прости со својот стар пријател Диего Марадона, велејќи дека е жално да се загуби пријател на ваков начин. Марадона почина во средата од срцев напад на само 60 години, по што аргентинскиот претседател Алберто ...

И потресениот Пеле се прости од Марадона

Sport M - 25.11.2020

Кој е поголем фудбалер, Мардона или Пеле, е прашањето на кое обично одговара: „Сè е прашање на вкус“. Марадона и Пеле играа во две различни епохи, но со право се сметаат за најдобри играчи на фудбалската игра на сите времиња.

„Не е време за зборови, време е за солзи“

Sport M - 25.11.2020

Светот на фудбалот е во голем шок по смртта на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Само неколку минути откако тажната вест беше потврдена, започна лавина реакции и пораки од познати фудбалски личности и клубови, чиј ...

Најголемиот ривал и најомразениот стадион: Последниот натпревар на Марадона во кариерата (ВИДЕО)

Sport M - 25.11.2020

Денес на 60-годишна возраст почина еден од најдобрите играчи на сите времиња Диего Марадона. Целиот свет е во шок откако од Аргентина пристигна информација дека Марадона починал откако доживеал срцев удар.

Меси за Марадона: Да играм уште милион години – нема да му бидам ни до колена

А1 On - 25.11.2020

Аргентинскиот генијалец Лионел Меси во 2010 година ја има најдобрата изјава што некој било кога ја дал во врска со Диего Армандо Марадона. „Да играм уште милион години, нема да дојдам ниту блиску до Диего Марадона. Нема да му бидам ни до колена.

Роналдо се прости од Марадона: Никогаш нема да бидеш заборавен

Спортски - 25.11.2020

Како и целиот фудбалски свет и Кристиано Роналдо со голема тага се збогуваше од легендарниот Марадона кој почина денес на 60 годишна возраст како последица од срцев удар. „Денес се збогувам од еден пријател за кого светот знаеше каков генијалец е.

Пеле се збогува со Марадона

SportMedia - 25.11.2020

Марадона и Пеле играа во две различни ери, но сосема оправдано и двајцата се сметаат за едни од најдобрите играчи на сите времиња. Легендарниот фудбалер денеска почина, не успеа да добие нова животна битка, но сеќавањата за неговите мајстории ...

Пеле го испрати Марадона: Еден ден пак на небото заедно ќе играме фудбал

Gol.mk - 25.11.2020

Со децении се води полемика околу тоа кој е најголемиот фудбалер на сите времиња - Пеле или Марадона. Бразилскиот ас, трикратен светски првак, преку социјалните мрежи се огласи и искажа сочувство до семејството на Марадона за трагичната загуба.

Елмас му оддаде почит на Марадона (ФОТО)

24Фудбал - 25.11.2020

Македонскиот репрезентативец му оддаде чест на поранешниот легендарен фудбалер, инаку екс член на клубот каде настапува токму нашиот Елмас. Македонскиот интернационалец кој настапува за италијанскиот прволигаш Наполи, Елиф Елмас му оддаде чест на ...

Бошко и Милко Ѓуровски, единствените Македонци кои на терен му се спротиставиле на Марадона (ВИДЕО)

Екипа - 25.11.2020

Браќата Бошко и Милко Ѓуровски се единствените Македонци кои на терен се судриле со легендарниот Диего Армандо Марадона. Бошко и Милко ќе го паметат натпреварот од Купот на европските победници на куповите од 20.

Пеле и Роналдо со трогателни пораки се простија од Марадона (Фото)

Дерби - 25.11.2020

Светската фудаблска јавност се простува од неповторливиот Диего Армандо Марадона, кој денеска за жал на 60-годишна возраст почина во родната Аргентина како последица на срцев удар. Во низата на тажни и емотивни пораки, меѓу првите се огласија и две ...

Фудбалскиот свет се простува од големиот Диего, меѓу нив и Пеле: Еден ден заедно ќе ја шутираме топката горе на небото

Слободен Печат - 25.11.2020

Диего Марадона кој за многумина е најдобриот фудбалер на сите времиња, на 60-годишна возраст почина во родната Аргентина. Фудбалскиот свет кој со неверица ја прими веста за смртта на големиот Диего, се простува со фудбалскиот волшебник.

ФОТО: Последната фотографија на Марадона

Екипа - 25.11.2020

Аргентинскиот весник „Оле“ ја објави последната фотографија на Диего Армандо Марадона, десетина дена пред трагичната смрт на фудбалската легенда. Крај Марадона на фотографијата се наоѓа семејниот доктор Луке, кој воедно беше и меѓу најдобрите ...

Најлошиот ден на Марадона во неговата кариера и болна реченица: „На носилка скршен, веќе знаев …“ (ВИДЕО)

Sport M - 25.11.2020

Диего Армандо почина. Надвор од теренот тој беше контроверзен во согласност со својот темперамент, а на теренот? Па, многумина ќе речат, најдобар на сите времиња. Марадона беше кошмар за многу тимови, а во 1983 година тој стана жртва на Андони ...

Минута молк за Марадона во Серија А, Лигата на шампионите и Лига Европа

24Фудбал - 25.11.2020

Со вечерашните пресметки ќе се комплетира четвртото коло од групната фаза во Лигата на шампионите, а на сите натпревари ќе му биде оддадена почит на Аргентинецот кој денеска почина. Фудбалскиот свет е во тага денеска откако почина Диего Армандо ...

Марадона беше фудбалски Бог, прв играч за кој се прашуваа дали е од оваа планета (Видео)

Спортманија - 25.11.2020

Диего на ист натпревар ги постигна двата најпознати голови во историјата на фудбалот, тоа е доволно за накратко да се објасни кој беше Марадона. Како нуклеарна бомба низ светот одекна веста за смртта на Диего Армандо Марадона, за многумина кои го ...

Eпската изјава на Марадона: Што би сакал да се биде ако се роди повторно…

Спортски - 25.11.2020

Денес светот тагува по легендарниот Диего Марадона, Аргентина по веста за неговата смрт прогласи тридневна жалост. Социјалните мрежи се преполни со пораки и видеа од неговите најдобри моменти, а се издвојува една изјава.

Роналдо се прости од Марадона: Остави наследство без лимит и дупка што нема да се пополни!

Sport 1 - 25.11.2020

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо со голема тага се збогуваше од аргентинскиот фудбалски бог Диего Армандо Марадона, кој денеска на 60 години почина од срцев удар.

Двата најпознати гола Марадона ги постигна во рок од само четири минути (Видео)

Спортманија - 25.11.2020

Ќе се памтат многу негови игри, но тоа што го направи против Англија на Светското првенство во 1986 година ќе се раскажува уште долго време Виртуоз, магионичар, неповторлив… Тоа се само дел од епитетите кои ги добиваше Диего Армандо Марадона додека ...

Зошто Диего Марадона носеше два часовници?

Sport M - 25.11.2020

Диего Марадона покрај тоа што беше познат како еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, тој е беше познат и по неговото откачено однесување. Тоа можевме да го видиме и на Светското Првенство во Русија каде што тој го покажуваше страственото ...

Тридневна жалост во Аргентина по смртта на Марадона

А1 On - 25.11.2020

Претседателот на Аргентина, Алберто Фернандез, прогласи тридневна жалост поради смртта на легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона. Марадона почина денеска во неговиот дом во предградие на Буенос Аирес од срцев удар.

Пеле тагува по Марадона: Загубив пријател, а светот изгуби легенда!

СуперСпорт - 25.11.2020

Светот денеска го потресе веста за Диего Марадона, кој почина од срцев удар во неговиот дом, и тоа само неколку дена откако имаше успешна операција на главата по која одмараше. Многу познати личности се збогуваа со Марадона, а тоа го направи и ...

Пеле по смртта на Марадона: Еден ден заедно ќе ја шутираме топката во небото горе

24Фудбал - 25.11.2020

Легендарниот Пеле е тажен поради смртта на неговиот ривал, но и голем пријател, Диего Марадона, тој испрати сочуство до фамилијата. Иако важеа за ривали и постојано беше присутна дебатата кој е подобар, Марадона или Пеле, тие имаа меѓусебна почит.

Легендарната изјава на Марадона: Кога ќе умрам...

Gol.mk - 25.11.2020

Денес почина еден од најпопуларните спортисти на сите времиња Диего Армандо Марадона. Аргентина прогласи тридневна жалост во чест на херојот кој донесе толку радости за фудбалските фанови.

Аргентина плаче по веста која не сакаа никогаш да ја слушнат, Марадона беше насмеан на последната слика (Фото)

Спортманија - 25.11.2020

Смртта на 60-годишниот фудбалски магионичар изненади многумина, се мислеше дека после операцијата е добар. Информацијата дека му застанало срцето на Диего Марадона во неговиот дом во градот Тигре, и дека подоцна тој починал во болница, ја зави во ...

Ова го можеше само Марадона: Легендарниот танц со топка додека се загреваше во ритамот на една од најпознатите песни ...

Спортманија - 25.11.2020

Диего Армандо засекогаш ќе остане запамтен како еден од најдобрите во историјата на фудбалот Смртта на Диего Армандо Марадона е голема загуба за спортот и еден од најтажните моменти во историјата на фудбалот.

Пикси за легендарниот дуел со Марадона од СП 1990: „Сега ќе ти покажам кој сум јас…“ (ВИДЕО)

Екипа - 25.11.2020

Судбината одлучи фудбалската репрезентација на СФР Југославија последниот меч да го одигра против Аргентина на најдобриот фудбалер во светот Диего Армандо Марадона. Селекцијата предводена од Ивица Осим се сретна со „гаучосите“ во четвртфиналето од ...

Објавата на Наполи особено го расплака фудбалскиот свет

Sport M - 25.11.2020

Целиот свет е во шок по веста дека Диего Марадона почина денес. Аргентинските медиуми објавија дека Марадона доживеал срцев удар, а набргу потоа било потврдено дека тој за жал починал. Оваа вест го шокираше целиот свет затоа што Марадона навистина ...

Пеле за Марадона: Сигурен сум, еден ден повторно ќе играме фудбал заедно во рајот (ФОТО)

Дриблинг - 25.11.2020

Почина легендарниот Аргентинец и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Мардона. Фудбалскиот свет со последно збогум за еден од најдобрите играчи во фудбалската историја, за многумина и најдобар.