TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грците за малку ќе ни завршеа работа вечерва со Исланд!

Sport 1 - 12.06.2019

Македонската ракометна репрезентација уште вечерва можеше да слави прво место во квалификациите за ЕП 2020, сосема неочекувано, благодарение на репрезентацијата на Грција. Грците приредија уште едно изненадување во Кожани, овој пат ремизирајќи со ...

Исланѓаните извлекоа реми против Грција

Екипа - 12.06.2019

Ракометната репрезентација на Исланд извлече реми на гостувањето во Грција играјќи 28-28 во Кожани. Нашиот противник во последното коло имаше речиси сигурна победа, водеше со 28-26 на дваесетина секунди пред крајот, меѓутоа Исланд успеа со два брзи ...

Грција имаше два разлика на пола минута до крај, сепак Исланд се радуваше (ВИДЕО)

24 Ракомет - 12.06.2019

Во квалификациската група 3 во која се натпреварува Македонија, својот натпревар од 5. коло го одиграа репрезентациите на Грција и Исланд. Гостите на овој дуел беа апсолутен фаворит но домашната репрезентација уште еднаш се покажа како незгоден ...

Грција го изненади Исланд што е големо предупредување пред мечот во Струмица

AKO - 13.06.2019

Грција го изненади Исланд во Кожани кој се спасуваше од пораз со звукот на сирената, резултатот, 28-28. Грција е следен и последен наш противник во квалфикациите за ЕП, иако веќе обезбедивме пласман на континеталниот собир, сакаме победа против ...

Грција одигра реми со Исланд

SportMedia - 12.06.2019

Репрезентацијата на Грција, последниот противник на Македонија во квалификациите за ЕУРО 2020, за малку ќе ни завршеше работа во групата три. Грците вечерва во Кожани приредија нова сензација, реми со Исланд 28:28 и со тоа ни помогнаа да останеме на ...

Исланд се спаси од пораз против Грција и ја остави Македонија осамена на чело на табелата

РК Металург - 12.06.2019

Во вториот денешен натпревар од нашата група се случи изненадување, повторно во режија на Грција. Фаворитот Исланд се спаси од пораз со погодок во последната секунда. На само половина минута до крајот, Грција имаше сигурни два гола разлика, но успеа ...

Видео: Како Исланд се спаси од пораз против Грција

AKO - 13.06.2019

Грција испушти победа во последните секунди од мечот со Исланд во Кожани, натпреварот заврши 28-28. Исланд преку Гунарсон постигна гол и се спаси од пораз. Последните секунди од мечот погледнете ги ...

Исланд извлече реми со Грција

Слободен Печат - 12.06.2019

Селекцијата на Исланд со два гола во последната минута успеа да остане непоразена на гостувањето кај Грција, играјќи 28:28 во квалификациите за ЕП 2020. Со овој кикс, исланѓаните и направија услуга на Македонија која со победа против Грција во ...

Конечно и Грците да направат нешто добро за Македонија

Курир - 12.06.2019

Грчката ракометна репрезентација направи големо изненадување и на домашен терен го намачи фаворитот Исланд (28-28), иако беше на прагот да победи и да ѝ направи голема услуга на Македонија. Натпреварот во Кожани се реши во самиот финиш.

Се случува и тоа во спортот – Грција вечерва и направи огромна услуга на Македонија

Спортклуб - 12.06.2019

Селекцијата на Грција вечерва направи уште едно изненадување, одигра нерешено против силниот Исланд во Кожани (28:28), резултат кој никој не го гледаше пред натпреварот. Буквално овој кикс и одговара на нашата репрезентација, бидејки со загубените ...

Грција одигра реми со Исланд

Sport M - 12.06.2019

Грција вечерва за малку ќе и завршеше работа на Македонија. Натпреварот кој се играше во Кожани заврши нерешено 28:28, а репрезентацијата на Исланд имаше одлични можности за победа. Со ова реми Македонија останува на врвот на табелата, но потребна ...

Победа во Турција, ново ЕП за македонските ракометари

Expres - 12.06.2019

Македонија ја совлада Турција со 26:25 во Ескишехир и едно коло до крајот од квалификациите обезбеди пласман на Европското првенство 2020 за ракометари. Иако минимален, триумфот и во вториот дуел со Турците ги задржа „црвено-жолтите“ на врвот во ...

Грција и помогна на Македонија

Скопје24 - 12.06.2019

Грчката ракометна репрезентација направи големо изненадување и на домашен терен го намачи фаворитот Исланд (28-28), иако беше на прагот да победи и да ѝ направи голема услуга на Македонија. Натпреварот во Кожани се реши во самиот финиш.

Грција му зема бод на Исланд

Нетпрес - 12.06.2019

Грчката ракометна репрезентација направи големо изненадување и на домашен терен го намачи фаворитот Исланд (28:28), иако беше на прагот да победи и да ѝ направи голема услуга на Македонија. Натпреварот во Кожани беше решаван во самиот финиш.