TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Светската здравствена организација го фали американскиот придонес за светското здравје

Канал5 - 01.06.2020

Шефот на Светската здравствена организација го пофали „немерливиот“ и „дарежливиот“ придонес на САД во светското здравство, во обид да ја спасат врската со Вашингтон, откако американскиот претседател објави дека ќе стави крај.

СЗО се надева дека ќе ја продолжи соработката со САД

Курир - 01.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус денеска изрази желба да продолжи соработката со САД, и покрај најавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека ги прекинува врските со оваа агенција на ...

СЗО се надева дека ќе ја продолжи соработката со САД

Опсервер - 01.06.2020

Женева, 1 јуни 2020 () – Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус денеска изрази желба да продолжи соработката со САД, и покрај најавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека ги прекинува ...

СЗО: Нема докази дека вирусот се сменил, мерките да останат

Независен - 01.06.2020

Нема докази дека коронавирусот се сменил, ниту кога станува збор за формата на пренесување, ниту кога е во прашање сериозноста на болеста што ја предизвикува, предупреди денеска епидемиолог на Светската здравствена организација Марија Ван Кирков.

СЗО се надева дека ќе ја продолжи соработката со САД

А1 On - 01.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус изрази желба да продолжи соработката со САД, и покрај најавата на американскиот претседател, Доналд Трамп дека ги прекинува врските со оваа агенција на ОН.

СЗО се надева дека ќе ја продолжи соработката со САД

Слободен Печат - 01.06.2020

САД се главен донатор кој обезбедува 15 проценти од буџетот на СЗО, пред фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс, Велика Британија и Германија и далеку пред Кина која дава 86 милиони. Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), ...

СЗО се надева дека ќе ја продолжи соработката со САД

Press24 - 01.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус денеска изрази желба да продолжи соработката со САД, и покрај најавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека ги прекинува врските со оваа агенција на ...

СЗО се надева дека ќе ја продолжи соработката со САД

Вечер Прес - 01.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус денеска изрази желба да продолжи соработката со САД, и покрај најавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека ги прекинува врските со оваа агенција на ...

СЗО се надева дека ќе ја продолжи соработката со САД

Либертас - 01.06.2020

– Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус денеска изрази желба да продолжи соработката со САД, и покрај најавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека ги прекинува врските со оваа агенција ...

СЗО се надева дека ќе ја продолжи соработката со САД

MakPress - 02.06.2020

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус денеска изрази желба да продолжи соработката со САД, и покрај најавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека ги прекинува врските со оваа агенција на ...