TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган: Светските сили не смеат да ги повторат грешките од Сирија во Либија

МКД - 24.01.2020

Меѓународната заедница во либиската граѓанска војна не смее да ги повтори грешките што ги направи за решавање на конфликтот во Сирија, рече турскиот претседател РеџепТаип Ердоган. Говорејќи во Истанбул во друштво на германската канцеларка Ангела ...

Ердоган: 400.000 Сиријци од Идлиб се движат кон Турција

А1 On - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се движат кон турската граница поради обновените напади од ...

Турски и сириски војници во Либија?

Deutsche Welle - 24.01.2020

Турција, уште пред самитот за Либија во Берлин минатата недела, склучи воен договор со меѓународно признатата влада во Триполи. Пред самитот турски војници влегоа во Либија, но по се` изгледа исто така и сириски војници.

Ердоган: Хаосот во Либија е закана за целиот регион

Телма - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска оцени дека атмосферата на хаос во Либија претставува закана за целиот медитерански регион и повика на силен меѓународен притисок со цел да се присили командантот на либиските парамилитарни единици во ...

Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повтори грешките од Сирија

А1 On - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повторува грешките од Сирија, пренесе агенцијата Анадолија. Ердоган ова го кажа на церемонијата на отворање на новите објекти од Турско-германскиот ...

Ердоган: Либија да не ги повторува грешките од Сирија

Слободен Печат - 24.01.2020

Турскиот лидер истакна дека атмосферата на хаос во Либија ќе го засегне целиот средоземноморски ...

Денеска средба Меркел-Ердоган во Истанбул

Frontline - 24.01.2020

Меркел на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул пристигна по 23 часот по локално време. Таа го напушти аеродромот заедно со својата делегација, поради што беа преземени високи безбедносни мерки.

Ердоган со Меркел, тема се мигрантите и Либија

Точка - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека ширењето на хаосот во Либија се заканува да влијае на целиот медитерански басен и повика да се изврши притисок врз водачот на либиските сили на исток да се придржуваат кон примирјето.

Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повтори грешките од Сирија

Нетпрес - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повторува грешките од Сирија, пренесе агенцијата Анадолија. Ердоган ова го кажа на церемонијата на отворање на новите објекти од Турско-германскиот ...

Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повтори грешките со Сирија

Канал5 - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повторува грешките од Сирија. Како што пренесе агенцијата Анадолија,Ердоган ова го кажал на церемонијата на отворање на новите објекти од Турско-германскиот ...

Средба Меркел-Ердоган во Истанбул

Локално - 24.01.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел синоќа пристигна во работна посета на Турција, на покана на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, јави агенцијата Анадолија. Меркел на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул пристигна по 23 часот по локално време.

Германската канцеларка Ангела Меркел синоќа пристигна во работна посета на Турција

Канал5 - 24.01.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел синоќа пристигна во работна посета на Турција, на покана на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, јави агенцијата Анадолија. Меркел на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул пристигна по 23 часот по локално време.

Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повторува грешките од Сирија

Centar - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повторува грешките од Сирија, пренесе агенцијата Анадолија. Ердоган ова го кажа на церемонијата на отворање на новите објекти од Турско-германскиот ...

Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повторува грешките од Сирија

Макфакс - 24.01.2020

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повторува грешките од Сирија, пренесе агенцијата „Анадолија“. Ердоган ова го изјави на церемонијата на отворање на новите објекти од Турско-германскиот ...

Денеска средба Меркел-Ердоган во Истанбул

24 Вести - 24.01.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел синоќа пристигна во работна посета на Турција, на покана на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, јави агенцијата Анадолија. Меркел на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул пристигна по 23 часот по локално време.

Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повторува грешките од Сирија

Точка - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повторува грешките од Сирија, пренесе агенцијата Анадолија. Ердоган ова го кажа на церемонијата на отворање на новите објекти од Турско-германскиот ...

Денеска средба Меркел-Ердоган во Истанбул

MakPress - 24.01.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел синоќа пристигна во работна посета на Турција, на покана на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, јави агенцијата Анадолија. Меркел на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул пристигна по 23 часот по локално време.

Средба Меркел-Ердоган во Истанбул

CivilMedia - 24.01.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел синоќа пристигна во работна посета на Турција, на покана на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, јави агенцијата Анадолија. Меркел на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул пристигна по 23 часот по локално време.

Ердоган: 400.000 Сиријци од Идлиб се движат кон Турција

Опсервер - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се движат кон турската граница поради обновените напади од ...

Турција ќе се обиде да спречи нов мигрантски бран од Сирија

Слободен Печат - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се движат кон турската граница поради обновените напади од ...

Ердоган: 400.000 Сиријци од Идлиб се движат кон Турција

Курир - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се движат кон турската граница поради обновените напади од ...

Ердоган: 400.000 Сиријци од Идлиб се движат кон Турција

Република - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се движат кон турската граница поради обновените напади од ...

Ердоган: 400.000 Сиријци од Идлиб се движат кон Турција

Вечер Прес - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се движат кон турската граница поради обновените напади од ...

Ердоган: 400.000 Сиријци од Идлиб се движат кон Турција

Локално - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се движат кон турската граница поради обновените напади од ...

Ердоган: 400.000 сириски бегалци од Идлиб одат кон Турција

Р.С.Европа - 24.01.2020

Околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се движат кон турската граница поради обновените напади од сириските владини сили, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на прес-конференција со германската канцеларка ...

Ердоган: 400.000 Сиријци од Идлиб се движат кон Турција

MakPress - 24.01.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се движат кон турската граница поради обновените напади од ...