TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренбериз“

Канал5 - 16.01.2018

Пејачката на ирскиот бенд „Кренбериз“, Долорес О’Риордан почина на 46 години во Лондон, јави Би-Би-Си. О’Риордан беше на чело на бендот познат по хитовите „Linger” и „Zombi”. „Пејачката со бендот беше во Лондон на кратко снимање.

Не е откриено ништо сомнително околу смртта на О’Риордан, тврдат од полицијата

Стандард - 16.01.2018

Полицијата соопшти дека смртта на вокалистката на групата The Cranberries Долорес О’Риордан не е сомнителна, пренесоа „Асошиејтед прес“ и „Франс прес“. О’Риордан почина неочекувано на 46 години во Лондон. Таа беше пронајдена мртва во хотел во Лондон.

Продажбата на албумите на „Кренберис“ зголемена за 900.000 проценти

Репортер - 16.01.2018

По вчерашната смрт на Долорес О’Риордан, пејачката на ирскиот бенд „Кренберис“, продажбата на нивните албуми на „Амазон“ се зголемила за 900.000%. Најпродаван од сите е последниот албум, Something Else, чија продажба скокна за 913.350%.

Продажбата на албумите на The Cranberries се зголеми за 900 000% – по смртта на пејачката Долоре О’Роирден

Локално - 16.01.2018

Продажбата на албумите на ирската рок група The Cranberries на Амазон се зголеми за 900.000%, веднаш по веста за смртта на нивната пејачка Долоре О’Роирден. Ова беше објавено од страна DailyMail. Таа умре ненадејно во Лондон на 46 годишна возраст.

Не знаев дека „Кренберис“ му посветиле песна на син ми, кажа Таткото на жртва на бомбашки напад

Сакам да кажам - 16.01.2018

Таткото на една од жртвите на бомбашки напад на Ирската републиканска армија во 1993 година ѝ оддаде почит на пејачката на „Кренберис“, Дороти О‘Риордан, која ненадејно почина вчера. Колин Пери изјави дека сѐ до вчера не бил свесен дека еден од ...

(ВИДЕО) Не напушти ненадминливиот вокал на бендот „Кренберис“: На 46. години почина Долорес О’Риордан

Екран - 16.01.2018

Љубителите на бендот Кренберис“ со голема тага се простуваат од саканата пејачка кој со само 20. години влегла во светот на музиката и со специфичниот вокал воодушевила. Пејачката на ирскиот алтернативен бенд „The Cranberries“, Доорес О’Риордан ...

Трагичната приказна позади песната „Зомби“ што ги прослави „Кренберис“

Факултети - 16.01.2018

Фото: АР Светот вчера го потресе веста за смртта на 46 годишната Долорес О'Риордан од групата „Кренберис“. Нејзиното семејство, пријателите и фановите на оваа група беа шокирани, а на социјалните мрежи се споделуваа впечатоци, сеќавања на омилената ...

R.I.P. Долорес О’Риордан, пејачката на бендот “The Cranberries”

ЗаЗабава - 16.01.2018

Пејачката на бендот “The Cranberries”, Долорес О’Риордан, почина на 46 ...

10-те најдобри песни од The Cranberries во чест на извонредната Долорес О’Риордан

Кафе пауза - 16.01.2018

The Cranberries е ирски рок бенд кој се состои од Долорес О’Риордан како главен вокал, Ноел Хоган на гитара, Мајк Хоган на бас гитара и Фергал Лолер на тапани. Овој бенд веднаш ја освои музичката сцена благодарение на неговиот остар звук и моќен ...

Сеќавање на поп-иконата од 90-тите Долорес О’Риордан

Stylist - 16.01.2018

„Скршени сме од тага, нашите мисли се со семејството“… „Во шок сум, нејзиниот глас ми помогна да ги преживеам тинејџерските години“…„Таа е дел од мојата ДНК. Саундтракот за целиот мој живот. Тој глас ме однесе на толку многу места.

Изненадно почина Долорес О’Риордан, пејачката на The Cranberries

Ladybook - 16.01.2018

Долорес О’Риордан почина на 46-годишна возраст, а причината за смртта сѐ уште не е откриена за јавноста. Останатите членови на The Cranberries се навистина тажни поради смртта на Долорес. Навистина сме разочарани поради смртта на Долорес.

Трагедијата што ја отпеа Долорес О’Риордан во песната „Зомби“ поради која ирскиот бенд стекна светска слава

Радио МОФ - 16.01.2018

Иако „The Cranberries“ веќе беа во пораст благодарение на баладите како „Dreams” и „Linger”, дури со песната „Zombie” бендот успеа да постигне светски успех. По објавувањето на нивниот деби албум „Сите го прават тоа, зошто да не можеме и ние?“ ...

Ненадејно почина пејачката Долорес О’Риордан

CivilMedia - 16.01.2018

Пејачката на ирската група „Кренберис“, Долорес О`Риордан почина денеска во Лондон на 46-годишна возраст. Публицистката Линдзи Холмс изјави дека О`Риордан починала ненадејно во Лондон, каде била на снимање. Причината за смртта засега не е позната.

Пејачката Долорес O'Риордан како дете била жртва на сексуално насилство

Кајгана - 16.01.2018

Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“ жената на чиј глас сите се восхитувавме, почина вчера на 46 години. Долгогодишната битка со депресијата е резултат на сексуалното злоставување кое го доживеала кога била дете, односно на само осум ...

Почина пејачката на бендот “The Cranberries”, авторка на песните “Zombie” и “Bosnia”

Точка - 16.01.2018

Долорес О’Риордан, пејачката на бендот “The Cranberries”, почина на 46 години. Ирската пејачка која беше меѓународно позната починала во хотел во Лондон, соопшти нејзиниот портпарол. О’Риордан била со бендот во Лондон, каде работеле на новото ...

(ВИДЕО) Незаборавните песни на Долорес О’Риордан

Женски магазин - 16.01.2018

На 15 јануари 2018 година, почина Долорес О’Риордан – вокалист на бендот The Cranberries. Ненадејно замина на возраст од 46 години, објави ирската државна телевизија. Пејачката била во Лондон на снимање.

Пејачката на Кренберис ненадејно почина на 46 години

МКД - 15.01.2018

Долорес О'Рирдан почина ненадејно во хотел во Лондон на возраст од 46 години. Тажна вест денеска во светот на музиката: Ирката Долорес О'Рирдан, пејачка на Кренберис, почина на возраст од 46 години.

„Linger“, „Zombie“, „Dreams“… Хитовите од The Cranberries по кои секогаш ќе се сеќаваме на Долорес

Фемина - 15.01.2018

Музичкиот свет остана без уште една ѕвезда, која згасна засекогаш и ни остави за утеха хитови во кои уживаат и ќе уживаат многу генерации. Фановите шокирани се збогуваат со Долорес О’Риордан, која го предводеше ирскиот бенд The Cranberries и го ...

(ВИДЕО+ФОТО) Светот тагува за Долорес О’Риордан: Дали сексуалното вознемирување, анорексијата и биполарното растројство ...

Локално - 15.01.2018

Вокалистката на Кранберис Долорес О’ о’Риордан неочекувано почина на 46 години во хотел. Причината била потврдена од нејзиниот публицист. Ирската рок-ѕвезда која до неодамна пееше во групата Д.А.Р.К, престојуваше во Лондон додека ги снимала следните ...

Почина Долорес О’Риордан, гласот симбол на 90-тите

Телма - 15.01.2018

Пејачката на ирскиот бенд Кренберис Долорес О’Риордан почина во Лондон на 46 години, соопшти нејзиниот публицист. ,„Главната пејачка на ирскиот бенд „The Cranberries“ беше на снимање во Лондон. Засега не можеме да соопштиме повеќе детали.

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

Популарно - 15.01.2018

На 47 годишна возраст во Лондон ненадејно почина Долорес О’Риордан – пејачката на популарната ирска група „Кренберис“. Според информации од лондонската полиција, засега не се познати деталите за причината за смртта, освен дека починала ненадејно и ...

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

Макфакс - 15.01.2018

Пејачката на популарната ирска група „Кренберис“, Долорес О’Риордан денеска почина во Лондон, во 47-та година од животот за време на нејзиниот престој во Велика Британија. Засега не се познати официјални детали за причината за смртта, освен дека ...

Ненадејно почина Долорес О’Риордан, пејачката на The Cranberries

Нетпрес - 15.01.2018

Пејачката на ирската рок група The Cranberries, Долорес О’Риордан ненадејно почина во понеделникот во Лондон во 46-та година, објави нејзината агенција за односи со јавноста Lindsey Holmes Publicity, додавајќи дека пејачката престојувала во ...

Почина пејачката на The Cranberries на 46-годишна возраст

Фемина - 15.01.2018

Тажна вест за обожавателите на The Cranberries. Долорес О’Риордан почина на 46 години. Причината за смртта засега не е откриена пред јавноста. Според соопштението на нејзината претставничка, славната пејачка издишала за последен пат во Лондон, каде ...

Почина пејачката на инди-рок бендот „The Cranberries“

Fashionel - 15.01.2018

Во 46-та година од својот живот денеска во Лондон почина вокалот на светски популарниот инди-рок бенд The Cranberries, Долорес О'Риордан. Веста која ги шокираше фановите на нејзината музика, беше потврдена и со официјално соопштение што го пренесе ...

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „The Cranberries“

Кајгана - 15.01.2018

Пејачката на популарната ирска група „The Cranberries“, Долорес О’Риордан, починала во Лондон на 46 години, објави нејзиниот публицист. Рок ѕвездата, која во последно време настапуваше со групата „Д.А.Р.К“, почина за време на својот престој во ...

Пејачката на Кренберис Долорес о’риордан почина на 46 години

Сакам да кажам - 15.01.2018

Пејачката на ирскиот бенд Кренберис Долорес О’Риордан почина во Лондон на 46 години, соопшти нејзиниот публицист. „Пејачката на ирскиот бенд Кренберис беше во Лондон за куса сесија на снимање.

Почина пејачката на „The Cranberries“

Стандард - 15.01.2018

Ненадејно почина солистката на The Cranberries, Долорес О’Риордан во хотел во Лондон, пренесоа светските новински агенции. Пејачката имаше 46 години. Нејзиниот продуцент ја потврди трагичната вест. О’Риордан беше во Лондон за да направи нови снимки.

Почина Долорес О'Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“...

Н.Македонија - 15.01.2018

Почина Долорес О'Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“ Пејачката на групата „Кренберис“, Долорес О'Риордан, почина денеска во Лондон на возраст од 46 години, објави нејзината публицистка.

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

А1 On - 15.01.2018

Пејачката на популарната ирска група „Кренберис“, Долорес О’Риордан денеска почина во Лондон, соопшти нејзиниот публицист. Рок ѕвездата, која што во последно време настапуваше со бендот „D.A.R.K.

Трагедија: Пејачката Долорес О'Риордан почина на проба

Press24 - 15.01.2018

Пејачката на групата "The Cranberries", Долорен О"Риордан денеска почина во Лондон на 46. години и тоа на проба. Засега не е позната причината за смртта, која се случила ненадејно. Групата беше мега популарна во деведесетите особено со хитот "Zombi".

Почина Долорес О’Риордан од „Кренберис“

Репортер - 15.01.2018

Пејачката на ирскиот бенд „Кренберис“, Долорес О’Риордан почина денеска на 46-годишна возраст. Пејачката била во Лондон каде што снимала нова песна. Детали за смртта на пејачката засега не се познати. Долорес зад себе остави три деца.

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на „Кренберис“

Шеталиште - 15.01.2018

Ирската пејачка и вокал на групата „Кренберис“, Долорес О’Риордан, почина денеска во Лондон ненадејно. Имаше 46 години. Во соопштението од нејзините публицисти стои дека О’Риордан била во Лондон заедно со бендот на кратко снимање и дека засега нема ...

Почина Долорес О’ Риордан, пејачката на „Кранберис“

Канал 77 - 15.01.2018

На четириесет и шестгодишна возраст, денеска почина пејачката на бендот „Кранберис“, Долорес О’ Риордан – објавија светските медиуми пред неколку часа. Познатата пејчка од Ирска почина во Лондон, каде била со останатите членови на бендот.

(ВИДЕО) На 46- годишна возраст почина пејачката на The Cranberries

еМагазин - 15.01.2018

На 46-годишна возраст почина пејачката на ирскиот бенд The Cranberries, Dolores O’Riordan, соопшти нејзиниот публицист. За сега, како што објави Гардијан нема детали за нејзината смрт, освен дека таа настапила ...

Пејачката на Кренберис ненадејно почина на 46 години

+инфо - 16.01.2018

„Членовите на семејството се скршени од болка поради веста и побараа приватност во ова мошне тешко време“, се додава во соопштението. Ирката Долорес О'Рирдан, пејачка на Кренберис, почина на возраст од 46 години.

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

Вечер - 15.01.2018

Пејачката на популарната ирска група „Кренберис“, Долорес О’Риордан денеска почина во Лондон, во 47-та година од животот за време на нејзиниот престој во Велика Британија. Засега не се познати официјални детали за причината за смртта, освен дека ...

ТРАГЕДИЈА: Почина позната пејачка

Курир - 15.01.2018

Не се познати никакви детали околу причината за смртта, освен дека билa изненадувачка и голем шок за нејзиното семејство. Пејачката на популарната ирска група „The Cranberries“, Долорес О’Риордан, починала во Лондон на 46 години, објави нејзиниот ...

Пејачката на Kренберис, Долорес о’Риордан почина на 46 години

Либертас - 15.01.2018

Пејачката на ирскиот бенд Кренберис Долорес О’Риордан почина во Лондон на 46 години, соопшти нејзиниот публицист. „Пејачката на ирскиот бенд Кренберис беше во Лондон за куса сесија на снимање.

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

Нова ТВ - 15.01.2018

Пејачката на популарната ирска група „Кренберис“, Долорес О’Риордан денеска почина во Лондон на воздраст од 46 години, соопшти нејзината публицистка. Оваа ирска музичарка со потекло од Лимерик, беше лидерка на бендот кој постигна меѓународен успех ...

Светот во шок: Почина славната пејачка за време на проба

Сител - 15.01.2018

Пејачката на групата "The Cranberries", Долорен О"Риодан денеска почина во Лондон на 46. години и тоа на проба. Засега не е позната причината за смртта, која се случила ненадејно. Групата беше мега популарна во деведесетите особено со хитот "Zombi".

Неверување и шок: Почина пејачката на групата “Cranberries”

Попара - 16.01.2018

Пејачката на ирскиот бенд „Кренберис“, Долорес О’Риордан почина денеска на 46-годишна возраст. Пејачката била во Лондон каде што снимала нова песна. Детали за смртта на пејачката засега не се познати. Долорес зад себе остави три деца.

Пејачката на Кренберис ненадејно почина на 46 години

МК News - 16.01.2018

Ирката Долорес О’Рирдан, пејачка на Кренберис, почина на возраст од 46 години. Причината за смртта не е откриена, а нејзиниот публицист изјави дека О’Рирдан ненадејно починала во Лондон, објави Ти-ем-зи.

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

Алфа - 15.01.2018

Пејачката на популарната ирска група „Кренберис“, Долорес О’Риордан денеска почина во Лондон, во 47. година од животот за време на нејзиниот престој во Велика Британија. Пејачката на популарната ирска група „Кренберис“, Долорес О’Риордан денеска ...

Предмалку соопштена тажна вест: Почина популарната пејачка

Sky - 15.01.2018

Пејачката на популарната ирска група „The Cranberries“, Долорес О’Риордан, починала во Лондон на 46 години, објави нејзиниот портпарол. Рок ѕвездата, која во последно време настапуваше со групата „Д.А.Р.К“, почина за време на својот престој во ...

ТРАГЕДИЈА: Почина позната пејачка

Скопје24 - 15.01.2018

Пејачката на популарната ирска група „The Cranberries“, Долорес О’Риордан, починала во Лондон на 46 години, објави нејзиниот портпарол. Рок ѕвездата, која во последно време настапуваше со групата „Д.А.Р.К“, почина за време на својот престој во ...