TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки 13-ка нема побарано обезбедување од МВР

Телма - 22.07.2019

Дилемата е разрешена. Боки 13 ка нема побарано обезбедување од МВР ниту пак му е одобрено. Вака одговараат од Министерството на изјавата на директорот на АВМУ кој обелодени дека поради тоа што има некакви сознанија, побарал министерството да му ...

АВМУ побара МВР да одговори дали Боки 13 користел обезбедување: По острата реакција од министерството, се огласи ...

Курир - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го повикува МВР меѓуинституционалната соработка и транспарентноста кон јавноста да не ги етикетира како ширење дезинформации. -Агенцијата се обрати до МВР за да ги провери сознанијата дека на ...

МВР ГО КОНТРИРА АВМУ: Имал или немал Бојан Јовановски лично обезбедување од МВР?

Фактор - 22.07.2019

-Лицето Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имало службено обезбедување од МВР заради закани по безбедноста заради емитувањето на емисијата „Инсајдер“, тврди директорот на АВМУ Зоран Трајчевски во последната емисија „Код“ на ТВ Телма.

АВМУ: Имал ли Боки 13 обезбедување од МВР? (ДОКУМЕНТ)

Expres - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) со официјален допис до МВР бара информации за Бојан Јовановски кој беше уапсен за рекет. АВМУ во дописот од 19 јули од министерот Спасовски во рамки на процедурата за прекршување на забрана ...

Кабранов: Трајчевски, срамота од твоја страна, 1ТВ беше обезбедувана од приватна фирма

Слободен Печат - 21.07.2019

По МВР и еден од уредниците во 1ТВ, Ацо Кабранов демантира дека припадници на полицијата ја обезбедувале телевизијата. „Не мислев да коментирам ништо околу 1ТВ во интерес на истрагата, но ова од Трајчевски од АВМУ дека телевизијата била обезбедувана ...

МВР: Ги демантираме информациите изнесени во „Код“

1tv - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

Бојан Јовановски немал службено обезбедување од МВР

Република - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

Боки 13 користел обезбедување од МВР

Скопје1 - 21.07.2019

Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, отри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал слижбено обезбедување од МВР, поради добиени ...

Трајчевски одговори на демантот од МВР: Проверуваме дали на Боки 13 му било доделено обезбедување

Фокус - 22.07.2019

Од Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги одговорија на демантот што Министерството за внатрешни работи го испрати откако директорот на Агенцијата, Зоран Трајчевски, во синоќешната емисија „Код“ изјави дека според одредени информации, ...

МВР: Не е вистина дека Бојан Јовановски користел обезбедување од министерството

Макфакс - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи го демантира директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски во врска со изјавата дека Бојан Јовановски имал службено обезбедување од МВР поради добиени закани по емитување на емисијата „Инсајдер“.

Зоран Трајчевски: Боки 13 користел обезбедување од МВР

+инфо - 21.07.2019

Бојан Јовановски, осомничениот за рекет, од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, тврди директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал службено обезбедување од МВР, поради добиени ...

АВМУ: Се бара ренгенска снимка за состојбата на 1 ТВ

Денешен - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...

МВР демантира дека Боки 13 имал полициско обезбедување

24Инфо - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

Боки 13 користел обезбедување од МВР

Курир - 21.07.2019

Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, откри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал службено обезбедување од МВР, поради добиени ...

АВМУ контра МВР: Не шириме дезинформации, бараме информација за Бојан Јовановски

МКД - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го повикува МВР меѓуинституционалната соработка и транспарентноста кон јавноста да не ги етикетира како ширење дезинформации. Во соопштението до јавноста Агенцијата информира дека се обратиле до ...

МВР го деманира директорот на АВМУ: Бојан Јовановски немал службено обезбедување од МВР

+инфо - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што вели, дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

АВМУ: Боки 13 користел обезбедување од МВР

Нетпрес - 21.07.2019

Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски, од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, откри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал службено обезбедување од МВР, поради добиени ...

АВМУ бара информации за фактичката состојба во 1ТВ

Фактор - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...

МВР: Ги демантираме информациите изнесени во „Код“ – Бојан Јовановски немал полициско обезбедување

Либертас - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

Ем рекетирал, ем полицајци го чувале и никој ништо не знаел а ?

ММС - 21.07.2019

Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, отри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал слижбено обезбедување од МВР, поради добиени ...

МВР демантира дека Боки 13 користел службено обезбедување

Слободен Печат - 21.07.2019

Бојан Јовановски немал службено обезбедување од МВР. МВР демантираше дека Боки 13 имал службено обезбедување во МВР. Тоа претходно за „Код“ го тврдеше директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски.

АВМУ бара информации за фактичката состојба во 1ТВ

Телма - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...

МВР го демантира директорот на АВМУ дека Бојан Јовановски имал службено обезбедување

Независен - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

Боки 13 користел обезбедување од МВР

Пулс24 - 22.07.2019

Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, откри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал службено обезбедување од МВР, поради добиени ...

Се бара оставка од Зоран Трајчевски поради дезинформирање на јавноста

AKO - 22.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантираше дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ (Агенција за медиуми), Зоран Трајчевски, дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од ...

АВМУ бара информации за фактичката состојба во 1ТВ

Локално - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...

МВР: Не е точно дека Бојан Јовановски имал службено обезбедување од МВР

Скопје1 - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

По демантот од МВР: АВМУ бара од полицијата одговор дали Боки 13 користел обезбедување

24Инфо - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го повикува МВР меѓуинституционалната соработка и транспарентноста кон јавноста да не ги етикетира како ширење дезинформации. -Агенцијата се обрати до МВР за да ги провери сознанијата дека на ...

МВР: Боки немал службено обезбедување од Министерството

Денешен - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

АВМУ: Дирекорот Трајчевски беше јасен во „Код“, а МВР да не етикетира

+инфо - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...

МВР дементира дека Боки 13 имал полициско обезбедување

Expres - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски. Според Трајчевски, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал службено обезбедување од ...

АВМУ побара МВР да одговори дали Боки 13 користел обезбедување

Нетпрес - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го повикува МВР меѓуинституционалната соработка и транспарентноста кон јавноста да не ги етикетира како ширење дезинформации. -Агенцијата се обрати до МВР за да ги провери сознанијата дека на ...

АВМУ контра МВР: Не шириме дезинформации, бараме информација за Бојан Јовановски

Нетпрес - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го повикува МВР меѓуинституционалната соработка и транспарентноста кон јавноста да не ги етикетира како ширење дезинформации. Во соопштението до јавноста Агенцијата информира дека се обратиле до ...

МВР го демантира директорот на АВМУ дека Бојан Јовановски имал службено обезбедување

MTM - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

АВМУ собира докази против 1ТВ: Забрането е тајно содружништво, МВР нека одговори дали Боки 13 барал обезбедување како ...

Скопје1 - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...

МВР го демантира Зоран Трајчевски: Јовановски немал службено обезбедување од МВР

Фокус - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

АВМУ почна постапка за утврдување на фактичката состојба во 1ТВ

Слободен Печат - 22.07.2019

Агенцијата се обраќа до релевантни државни органи кои би можеле да имаат информација од значење за постапката, се вели во денешното соопштение од АВМУ. Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за ...

Спасовски тврди дека Боки 13 немал полициско обезбедување

PressingTV - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

АВМУ бара информации за фактичката состојба во 1ТВ

Press24 - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...

МВР го демантира директорот на АВМУ дека Бојан Јовановски имал службено обезбедување

Канал5 - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код" на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

АВМУ бара информации за фактичката состојба во 1ТВ

CivilMedia - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...

МВР го демантира директорот на АВМУ дека Бојан Јовановски имал службено обезбедување

Сител - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

АВМУ бара информации каква е состојбата во 1ТВ

PressingTV - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...

КОЈ ЛАЖЕ? МВР се огласи и демантираше дека Боки 13 користел службено обезбедување!

Магазин - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

МВР: Боки 13 немал службено обезбедување

ТВ21 - 21.07.2019

-Тоа апсолутно не е точно. Бојан Јовановски немал службено обезбедување од МВР. Непрофесионално и неетички е Трајчевски, кој е на чело на регулаторно тело на кое му е работа да ја штити јавноста од дезинформации и да внимава на етиката во ...

Трајчевски одговори на демантот од МВР: Проверуваме дали на Боки 13 му било доделено обезбедување

Либертас - 22.07.2019

-Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го повикува МВР меѓуинституционалната соработка и транспарентноста кон јавноста да не ги етикетира како ширење дезинформации. Агенцијата се обрати до МВР за да ги провери сознанијата дека на ...

МВР го демантира директорот на АВМУ дека Бојан Јовановски имал службено обезбедување

Опсервер - 21.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

АВМУ му одговори на МВР за демантот: Проверуваме дали на Боки 13 му било доделено обезбедување

Република - 22.07.2019

Од Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги одговорија на демантот што Министерството за внатрешни работи го испрати откако директорот на Агенцијата, Зоран Трајчевски, во емисијата „Код“ изјави дека според одредени информации, на ...

МВР: Ги демантираме информациите изнесени во „Код“ – Бојан Јовановски -Боки 13, немал полициско обезбедување

Локално - 22.07.2019

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР.

АВМУ бара информации за фактичката состојба во 1ТВ

24 Вести - 22.07.2019

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги како регулатор има започнато постапка за утврдување дали е прекршена законската одредба која забранува тајно содружништво во телевизијата 1ТВ и за да ја утврди фактичката состојба се обраќа до ...