TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отстранет е дефектот на системот на граничните премини, се пропуштаат возила за влез и излез

360 степени - 04.02.2023

Од утринава неколку часа беше во прекин протокот на возила на граничните премини поради пад на системот. Поради тоа, на бугарските државјани кои денеска тргнаа кон Скопје да се поклонат на гробот на револуционерот Гоце Делчев, им беше оневозможен ...

На Деве Баир за влез во земјава чекаат повеќе патнички и товарни возила

Сител

По два часа поправен системот на граничните премини

Сакам да кажам

Падна системот на граничните премини, се пропуштаат само итни случаи

Сакам да кажам

ВИДЕО: Жестоки расправии на Деве Баир, бугарски граѓани бараат влез во Македонија

Слободен Печат

(ВИДЕО) Тензии и расправии на „Деве Баир“ – Полицијата не пропушта бугарски државјани, тие враќаат со навреди и закани

360 степени

Лидерот на бугарската фондација „Македонија“ не ја преминал границата

Р.С.Европа

Телма ТВ21 МКД Макфакс Н.Македонија Точка Телма Точка

Тензично на Деве Баир – бугарски граѓани со навреди на македонската полиција

Канал5 - 04.02.2023

Сега од Скопје, одиме на граничниот премин Деве Баир, кај Крива Паланка... Таму е Игор Стефановски. Игор, од Бугарија се најавуваше организирано доаѓање на 100 до 150 луѓе. Во минатото вклучување сведочевме и на тензии меѓу луце од Бугарија кои ги ...

Приведени бугарски државјани откако со погрдни зборoви ја навредувале полицијата на Деве Баир, а потоа се обиделе и физички да ги нападнат полициските службеници

Centar

ВИДЕО: Името си го продадовте за пет чрвени – Нервоза и пцовки од Бугарите кон полицајците на Деве Баир

А1 On

(Видео) Бугари со пцости до македонските полицајци – тензично на границата Деве Баир

Макфакс

СКАНДАЛ: Бугари ги пцујат македонските полицајци на Деве Баир (ВИДЕО)

Канал5

(ВИДЕО) Бугарски возачи со недолични зборови кон македонските полицајци на Деве Баир

Либертас

(Видео) Пцуење на македонските полицајци и навреди за Македонија и Македонците: Бугарите стигнаа на Деве Баир

еМагазин

Скопје инфо Press24 ММС Lider Курир Пулс24 Нетпрес Сител

(видео) По падот на системот за контрола Деве Баир отворен за сообраќај

Телма - 04.02.2023

На граничните премини беше мирно, но кај 9 часот падна системот за контрола на сите гранични премини. На Деве Баир ова предизвика застој на бугарски возила, коланата не беше мала. Меѓу нив беше и лидерот на бугарската фондација Македонија, кој ...

БУГАРИТЕ ВЛЕГОА ВО МАКЕДОНИЈА Се крена границата

+инфо

На Деве Баир за влез во земјава чекаат повеќе патнички и товарни возила

ТВ21

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

MakPress

„Си го продадовте името за 5 стотинки“: Тензично е на граница откако паднаа системите, Стојанов се кара со полицијата

Република

Падна системот на Деве Баир, Бугарите уште се на граница

Независен

ТВ 24 на граничниот премин Деве Баир - посебен безбедносен режим

24 Вести

Канал5 Република Мета Бриф еМагазин Опсервер Сител Република

Преминот Деве Баир повторно прооден, МВР го поправи дефектот на системот

Макфакс - 04.02.2023

По неколкучасовен застој, системот за контрола со кој работат граничните премини повторно е во функција и може да се влезе да се излезе од државава. „Отстранет е дефектот на системот на сите гранични премини, истиот е оспособен за функција и се ...

Граничните премини проработеа, МВР соопшти дека дефектот на системот е отстранет

МКД

Поправен дефектот во компјутерските системи на граничните премини, нормализиран протокот на возила

Вечер Прес

МВР: Отстранет е дефектот на системот на Граничните премини

24Инфо

МВР: Отстранет е дефектот на системот на Граничните премини

Курир

МВР: Отстранет е дефектот на системот на Граничните премини

Lider

МВР: Отстранет е дефектот на системот на Граничните премини

Република

Press24 Сител Либертас Нетпрес Centar MTM Точка Локално

ВИДЕО: Бугарите влегоа во Македонија – смеат да се движат само во колона со придружба

А1 On - 04.02.2023

По три часа на граничниот премин Деве Баир македонската полиција започна да ги пропушта за влез бугарските граѓани кои од утринава чекаа на граничниот премин за влез во Македонија бидејќи беше паднат системот за контрола.

(ВИДЕО) По три часа чекање, Бугарите влегоа во Македонија – ама смеат да се движат само во колона со придружба

Press24

ВИДЕО: Дел од бугарите кои тргнаа на гробот на Делчев не можат да влезат во земјава, падна системот на Деве Баир

А1 On

(Видео) Падна системот на Деве Баир, дел од Бугарите не можат да влезат во земјава

Макфакс

По три часа чекање, Бугарите влегоа во Македонија – ама смеат да се движат само во колона со придружба

Скопје24

По три часа чекање, Бугарите влегоа во Македонија – ама смеат да се движат само во колона со придружба

Република

(ВИДЕО) По три часа чекање, Бугарите влегоа во Македонија – ама смеат да се движат само во колона со придружба

Либертас

PressingTV

На ГП Ново Село повторно ставен во функција компјутерскиот систем, се пропуштаа возила за влез и излез од земјава

MakPress - 04.02.2023

На граничниот премин Ново Село проработи компјутерскиот систем за контрола на патници со што почна нормалното одвивање на сообраќајот на границата. Од утринава од 09:30 часот беше во прекин компјутерскиот систем поради што за влез и излез од земјава ...

На ГП Ново Село повторно ставен во функција компјутерскиот систем, се пропуштаа возила за влез и излез од земјава

ММС

На ГП Ново Село повторно ставен во функција компјутерскиот систем, се пропуштаа возила за влез и излез од земјава

Опсервер

На ГП Ново Село повторно ставен во функција компјутерскиот систем, се пропуштаа возилата

Канал5

Проработе системот на граничните премини, се пропуштаат патници за влез во државава

Слободен Печат

На преминот Ново Село проработи компјутерскиот систем, се пропуштаат возила за влез и излез од земјава

еМагазин

На граничниот премин Ново Село нема поголема фреквенција на моторни возила и патници

Телма - 04.02.2023

Од утрово од 6 часот граничниот премин Ново Село, на македонско-бугарската граница, го преминаа 10-ина автомобили, најголем дел од нив се упатуваат кон Струмица каде денеска е пазарен ден и во блиските населени места до границата.

На граничниот премин Ново Село нема поголема фреквенција на моторни возила и патници

Бизнис Вести

На граничниот премин Ново Село нема поголема фреквенција на возила и патници

MakPress

На граничниот премин Ново Село нема поголема фреквенција на возила и патници

Опсервер

Засилена контрола на граничните премини со Бугарија, нема организирани групи за влез

МКД

На граничниот премин Ново Село нема поголема фреквенција на возила и патници

еМагазин

На ГП Ново Село нема поголема фреквенција на возила и патници

Слободен Печат

ТВ21 4NEWS Република