TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Foxconn ќе произведе 50 милиони 5G смартфони за Huawei

Локално - 02.12.2019

Huawei нема намера да ја промени својата стратегија и покрај трговските санкции. Кинескиот гигант е втор најголем производител на паметни телефони и останува само прашање на време да излезат пред Samsung.

Huawei Nova 6 5G ќе има две селфи камери

USB - 02.12.2019

Минатата недела се појавија официјалните рендери на претстојниот Huawei Nova 6 5G телефон во четири различни бои (црна, сина, црвена и сино-виолетова), а сега сината верзија на уредот имаме прилика да ја видиме на неколку протечени фотографии.

Хуавеи успеа да склопи телефон без американски чипови

Оff.net - 02.12.2019

За Хуавеи американските компоненти се повеќе стануваат „добро е да се има, ама и не мора“ дел од работата, и Хуавеи Мејт 30 е доказ за тоа. Иако американските компании добија дозвола за сега да продолжат со работа со Хуавеи, соработката во моментот ...

Телефоните на Huawei и мрежната опрема сега се "American-free"

Телефони.мк - 02.12.2019

Според извештајот од UBS и Fomalhaut Techno Solutions, Huawei Mate 30 Pro веќе нема делови под хауба произведени од Америка. Тоа воопшто не е никакво изненадување откако се прекина снабдувањето на делови од САД.