TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љуљ ги одби НБА-понудите: Сакам да се пензионирам во дресот на Реал Мадрид

Gol.mk - 23.09.2018

Мадридски Реал остана без Лука Дончиќ кој замина во НБА лигата, но може да биде спокоен што е однесува до Серхио Љуљ. 30-годишниот шпански репрезентативец кој дресот го носи од далечната 2007 година, најави останува и по договорот кој го врзува до ...

Реал (М) го освои Суперкупот

Вечер - 23.09.2018

Кошаркарите на Реал Мадрид го освоија Суперкупот во Шпанија, откако во финалето беа подобри од Басконија со 80:73. Иако во поголем дел од средбата предноста која и двете екипи успеваа да ја обезбедат не беше преголема, победникот го реши последниот ...

„Кралевите“ ја оправдаа фаворитската улога и го освоија првиот трофеј

Дерби - 23.09.2018

Викендов на северозападот на Шпанија беше одигран суперкуп турнирот на кој место зазедоа најдобрите екипи на Пиринејскиот Полуостров, на кои ова им беше загревање пред стартот на бурната сезона на домашна и меѓународна сцена.

ВИДЕО: Реал Мадрид го освои шпанскиот Суперкуп, Љуљ е МВП на завршниот турнир

Gol.mk - 23.09.2018

Клупската сезона во шпанската кошарка започна исто како што заврши претходната - со трофеј за Реал Мадрид . „Кралскиот клуб“ е освојувач на завршниот турнир на Суперкупот на Шпанија , откако во финалето во Компостела пред повеќе од 5.000 гледачи, ја ...

Еден Словенец си отиде, друг „гази“ во Реал

Basketball - 22.09.2018

Актуелниот шпански и европски шампион со трофеј ја почна новата сезона. Овој е најмалку значаен од сите кои ги освои годинава, но ќе послужи за кревање на самодовербата по низата промени во составот во текот на летото.