TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балканска драма во НБА: Јокиќ со звукот на сирената го „поништи“ забивањето на Дончиќ! (ВИДЕО)

Спортски - 15.03.2019

Изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни шест натпревари, а посебно интересно беше во Денвер каде што домаќините Наџентси во драматична завршница со 100:99 славеа против Далас Маверикс. Првото полувреме донесе интересна борба на двете екипи, а ...

Балканска НБА-војна: Дончиќ заби крвнички, Јокиќ врати со кош за победа (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.03.2019

Екипата на Денвер нагетс дојде до значајна победа во битката за подобра стартна позиција во плејофот во НБА, откако синоќа, на домашен терен, со кош во последната секунда го совлада тимот на Далас маверикс (100-99).

Јокиќ драматично го победи Дончиќ (ВИДЕО)

Екипа - 15.03.2019

Никола Јокиќ со кош буквално во последната секунда му донесе победа на Денвер над Далас од 100-99. Српскиот центар немаше славно издние, средбата ја заврши со само 11 поени, но беше прецизен во клучните моменти.

Јокиќ со звукот на сирената го разочара Дончиќ (видео)

Локално - 15.03.2019

Никола Јокиќ го разочара Лука Дончиќ во битката на две од младите европски ѕвезди во НБА, откако ја донесе победата на Денвер над Далас со 100:99 со кош со звукот на сирената. Маверикс водеа со 12 поени на почетокот на последната четвртина и макар и ...

Јокиќ погоди со звукот на сирената за триумф на Денвер (видео)

SportMedia - 15.03.2019

Српскиот центар Никола Јокиќ постигна кош во последната секунда и донесе победа на својот Денвер над Далас со 100:99. Јокиќ прими топка зад линијата за три поени, тргна напред но пред себе имаше противнички играч, тој успеа некако да ја фрли топката ...

Јокиќ со звукот на сирената го победи Дончиќ (Видео)

TopSport - 15.03.2019

Никола Јокиќ ја реши пресметката помеѓу Денвер Нагетс и Далсс Маверикс со звукот на сирената 100:99. Победничките поени за победа што го постигна Јокиќ, во сенка го фрлија спектакуларното забивање на Лука Дончиќ на пет секунди до крајот на мечот.

Јокиќ со звукот на сирената го победи Дончиќ (Видео)

Макфакс - 15.03.2019

Никола Јокиќ ја реши пресметката помеѓу Денвер Нагетс и Далсс Маверикс со звукот на сирената 100:99. Победничките поени за победа што го постигна Јокиќ, во сенка го фрлија спектакуларното забивање на Лука Дончиќ на пет секунди до крајот на мечот.