TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојаноска од Јегуновце: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2

Канал5 - 13.04.2024

Денешниов ден сум со теренска агенда во општина Јегуновце, го започнав со средба со жители на селото Копанце и најинтересен момент ми беше што најмногу Албанците, жители на Копанце беа презадоволни од градоначалникот Диме.

Стојаноска од Јегуновце: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2 за нашата кандидатка Гордана Силјановска Давкова

Скопје1

Стојаноска: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2 за нашата кандидатка Гордана Силјановска Давкова

Курир

Стојаноска: Гордана Силјановска – Давкова е најдобриот кандидат за претседател

Бизнис Вести

Стојаноска: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2 за нашата кандидатка Гордана Силјановска Давкова

Република

СТОЈАНОСКА: Диме не прави разлика дали станува збор за Македонци, Албанци, Роми или Срби туку работи со сите како еднакви граѓани

Денешен

Стојаноска: Гордана Силјановска – Давкова е најдобриот кандидат за претседател

Press24

Мисајловски: сакам да ги повикам сите граѓани да се обединат, останува уште многу малку време до првиот круг

Скопје1 - 13.04.2024

„Еден убав ден во Куманово. Навистина ми е драго што гледам позитивна енергија. Денеска тука премногу млади луѓе, имаме авангарда од Куманово, уметници, луѓе што се препознатливи во градот, нашите кандидати за пратеници но денеска сакам една убава ...

Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија и целата енергија води кон Силјановска Давкова

Курир

Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија за Гордана Силјановска Давкова

Канал5

Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија и целата енергија води кон Силјановска Давкова

Lider

(Видео) Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија и целата енергија води кон Гордана Силјановска Давкова

Макфакс

(Видео) Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија и целата енергија води кон Гордана Силјановска Давкова

Опсервер

Мисајловски: Куманово има преубава позитивна енергија која води до Силјановска Давкова

А1 On

Република

Ковачки: Уште 11 дена кога граѓаните масовно ќе излезат и ќе ја поддржат Силјановска Давкова

Канал5 - 13.04.2024

Уште 11 дена до големата победа на ВМРО-ДПМНЕ. Уште 11 дена кога народот ќе му го даде црвениот картон на Стево Пендаровски. Уште 11 дена кога граѓаните ќе излезат и масовно ќе ја поддржат Гордана Силјановска Давкова за претседател на Македонија.

Ковачки: Уште 11 дена кога граѓаните масовно ќе излезат и ќе ја поддржат Силјановска Давкова за претседател на Македонија

Курир

КОВАЧКИ: Уште 11 дена до големата победа кога народот масовно ќе излезе и ќе му го даде црвениот картон на Стево Пендаровски

Денешен

Ковачки: Со новата влада во Илинден ќе се слеат над 9 милиони евра за инфраструктурни проекти

Слободен Печат

Ковачки: Со новата влада во Општина Илинден ќе се слеат над 9 милиони евра за инфраструктурни проекти

Република

(Видео) Ковачки: Уште 11 дена кога народот ќе му го даде црвениот картон на Стево Пендаровски

Макфакс

(Видео) Ковачки: Уште 11 дена кога народот ќе му го даде црвениот картон на Стево Пендаровски

Опсервер

Точка

Mицкоски: Гласот за Гордана Силјановска Давкова е глас за горда Македонија

Алфа - 12.04.2024

Продолжува кампањата за претседателските избори. Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа централен митинг во Тетово. Канидатката за претседател Гордана Сиљановска Давкова го критикуаше принципот на преговори и рече дека се залага се ...

Силјановска Давкова од Тетово: Легитимитетот извира од граѓаните и ним им припаѓа

365

Силјановска Давкова го критикува пристапот на преговори и се залага за собраниски консултации – нема прифаќање на надворешни диктати без соодветно разгледување

Lider

Мисајловски во Кучевиште: Нема да дозволиме да има заборавени населени места и заборавени луѓе, овде ќе испишеме историја, сите сплотени за Гордана Силјановска Давкова!

Курир

Незадоволството и желбата за промени ќе ја донесат Гордана Силјановска Давкова до победа на изборите во Македонија, тврди Ѓорчев

Lider

Мисајловски: Глас за Гордана Силјановска Давкова е глас за Македонија

Курир

(ВО ЖИВО) СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА И ВМРО-ДПМНЕ ВО КИЧЕВО Кандидатката горда на спомените на своите предци од овој град

+инфо

Тера Press24 Денешен Lider Нетпрес +инфо Рацин Либертас

СИЛЈАНОВСКА: Никогаш нема да одам на преговори без претходен договор во Владата и Собранието

Денешен - 12.04.2024

„Моето прво ветување до граѓаните е следново: Никогаш нема да одам на преговори, никогаш нема да разговарам за Македонија, никогаш нема да разговарам за Уставот, пред претходно да се договорам со Владата и со Собранието за тоа! Не без да имам тези ...

(Видео) Силјановска Давкова: Никогаш нема да одам на преговори, никогаш нема да разговарам за Македонија пред претходно да се договорам со Владата и со Собранието

Макфакс

Силјановска Давкова со клучна порака: Никогаш нема да одам на преговори, никогаш нема да разговарам за Македонија, никогаш нема да разговарам за Уставот, пред претходно да се договорам со Владата и со Собранието

Курир

(Видео) Силјановска Давкова: Никогаш нема да одам на преговори, никогаш нема да разговарам за Македонија пред претходно да се договорам со Владата и со Собранието

Опсервер

Силјановска Давкова: Нема да разговарам за Уставот, пред претходно да се договорам со Владата

Канал5

Силјановска Давкова: Никогаш нема да разговарам за Уставот, без претходно да се договорам со Владата и со Собранието

Нетпрес

Силјановска Давкова: Никогаш нема да одам на преговори, никогаш нема да разговарам за Македонија пред претходно да се договорам со Владата и со Собранието

Скопје инфо

+инфо Фокус Алфа Вечер Прес 360 степени Република MakPress

Силјановска-Давкова: Политиката мора да биде секогаш и во границите на правото

А1 On - 12.04.2024

Политиката мора да биде во границите на правото, а не обратно правото да им биде потчинето на политичарите рече кандидатка за претседател во обраќањето на митингот во Гостивар и посочи дека таа ќе делегира стручни судии со интегритет во Уставниот ...

Силјановска-Давкова: Политиката мора да биде секогаш и во границите на правото

Во Центар

Сиљановска-Давкова: Политиката мора да биде секогаш и во границите на правото

МКД

Силјановска-Давкова од Гостивар најави победа: Оваа власт е целосно делегитимирана

ТВ21

Силјановска-Давкова најави победа во Гостивар

4NEWS

Силјановска Давкова презентираше делови од програмата со една клучна порака: Легитимитетот извира од граѓаните и ним им ...

Курир - 12.04.2024

Нас ни треба политичар со интегритет и дигнитет! Политичар со народен народен лик! Кој ќе биде со народот и меѓу народот преку народните канцеларии! Кој ќе биде меѓу народот преку пораките во парламентот! Кој ќе биде за народот кога ќе става вето! ...

СИЛЈАНОВСКА: Ако не сте напредувале во економијата, во здравството, образованието, треба да си одите! А не да барате втор мандат!

Денешен

(Видео) Силјановска Давкова: Легитимитетот извира од граѓаните и ним им припаѓа

Макфакс

(Видео) Силјановска Давкова: Легитимитетот извира од граѓаните и ним им припаѓа

Опсервер

Ако не го остварувате она што сте го ветиле, треба да си одите, а не да ветувате дека во вториот мандат чуда ќе направите

Република

Стојаноска: Да ја избереме Силјановска Давкова за претседател, за да покаже дека е возможно да се направи дистанца ...

Курир - 12.04.2024

-Вие сте избор на народот. Вие сте новата Македонија горда, исправена и достоинствена. Вие сте се за што претседателот Мицкоски зборува изминативе 7 години. Вие сте знаење, мудрост, искуство, сигурност, аргументираност, љубов, топлина, сочувство, ...

СТОЈАНОСКА: Пендаровски никогаш не беше наш! Беше на Бојко, на мафијашите во Владата, ама наш – НЕ!

Денешен

Стојаноска: Да ја избереме Силјановска Давкова за претседател, за да покаже дека е возможно да се направи дистанца помеѓу државата и партијата, за разлика од Пендаровски

А1 On

Стојаноска: „Доста е од резил-Стево, на 8 мај, усвет нека фати“

Макфакс

Стојаноска: „Доста е од резил-Стево, на 8 мај, усвет нека фати“

Опсервер

Стојаноска: ВМРО-ДПМНЕ по големиот изборен резултат ќе понуди коалиција со сите кои ќе се обединат против криминалот

Скопје инфо

Стојановска: Пендаровски ништо не стори за младите

Press24

Република

Мисајловски: Граѓаните на Шуто Оризари се целосно заборавени од власта на СДСМ и ДУИ, бараат промени кои доаѓаат ...

Курир - 12.04.2024

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук пишува дека денеска бил на средба со граѓаните на Шуто Оризари. „Заедно со најголемата коалиција “Твоја Македонија” обединети и сплотени на заеднички средби со нашите пријатели ...

Мисајловски во посета на општина Шуто Оризари

Курир

Мисајловски: Граѓаните на Шуто Оризари се целосно заборавени од власта на СДСМ и ДУИ

Press24

Мисајловски: Граѓаните на Шуто Оризари се целосно заборавени од власта на СДСМ и ДУИ, бараат промени кои доаѓаат наскоро!

Република

И Силјановска не е против уставни измени, ќе се договарала со ЕУ само „Околу тоа кога ќе стапат во сила“!

Фокус - 12.04.2024

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидатка за претседател на претстојните избори поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, за МИА изјавува дека е за ЕУ, но не гледа фаталистички на ЕУ.

Силјановска Давкова: За Преговарачката рамка со ЕУ може да се најде решение

Република

Силјановска Давкова: Тоа што важи за европските земји треба да важи и за нас

Zoom

Силјановска Давкова: Ако бугарското вето е помош за пристап кон ЕУ тогаш имам проблем со познавање на европско право

Слободен Печат

Силјановска Давкова: Ако ЕУ мисли дека на ваков начин преку постојано менување на Уставот однадвор ќе решиме проблеми….

PressingTV

Силјановска за Преговарачката рамка со ЕУ: Може да се договориме!

Независен

Силјановска Давкова контра Вархеји: За Преговарачката рамка за продолжување на преговорите со ЕУ може да се “најдат варијанти”

Либертас

360 степени Пулс24 Денешен CivilMedia 365 +инфо Република Нетпрес

Силјановска Давкова: Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов почеток на ...

Слободен Печат - 12.04.2024

Претседателката кандидатка на ВМРО – ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова во интервју за ТВ 24 е децидна дека историските прашања не се споменуваат во ниту еден европски документ особено како услов за натамошниот прогрес на земјава кон Европската Унија.

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

Фокус

(ВИДЕО) Силјановска самата им стави крај на лагите – во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов почеток на преговори со ЕУ

Frontline

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

Либертас

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

Рацин

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

Слободен Печат

Во Договорот со Бугарија и во „францускиот предлог“ не стои дека историјата е услов за почеток на преговори со ЕУ, призна Силјановска

ММС

Бриф

Силјановска: Корупцијата ги зафати највисоките нивоа во инстититуциите

Алсат-М - 12.04.2024

Кандидатката на ВМРО ДПМНЕ за претседател Гордана Силјановска Давковка на синоќешниот митинг во Кичево пред граѓаните зборуваше за последниот извештај на „Фридом Хаус“ за Македонија. Силјановска рече дека корупцијата ги зафати луѓето на највисоките ...

Гордана Силјановска Давкова за Фридом Хаус - Не бива реформатори од луѓе потонати во корупција

Канал5

Силјановска-Давкова: Не би можела да го предложам Пендаровски за судија во Уставниот суд оти имам многу високи критериуми за уставни судии

360 степени

Силјановска-Давкова: Не бива реформатори од луѓе потонати во корупција, ние сме реформаторите, а тие ќе бидат клиентите

ТВ21

Силјановска Давкова за извештајот на „Фридом Хаус: Не бива реформатори од луѓе потонати во корупција и криминал

Макфакс

Силјановска Давкова: Нема да можам да го предложам Пендаровски за Уставниот суд затоа што моите критериуми за уставен судија се многу високи

Курир

Силјановска Давкова за извештајот на „Фридом Хаус: Не бива реформатори од луѓе потонати во корупција и криминал

Опсервер

Слободен Печат Нетпрес +инфо Press24 Република МКД Вечер Прес 365

Мисајловски: Сплотени порачуваме дека време е за промени и повикуваме на поддршка за Гордана Силјановска Давкова

Курир - 12.04.2024

Мисајловски порача: „Сите сплотени заеднички повикуваме на поддршка за Гордана Силјановска Давкова“. Денес сме во Шуто Оризари да се видиме со нашите пријатели заедно со нашите коалициони партнери од нашата коалиција „Твоја Македонија“ кои што со ...

(ВИДЕО) Мисајловски: Сплотени, заедно од Шуто Оризари повикуваме дека време е за промени и повикуваме на поддршка за Гордана Силјановска Давкова

А1 On

Мисајловски: Сплотени, заедно од Шуто Оризари повикуваме дека време е за промени и повикуваме на поддршка за Гордана Силјановска Давкова

Бизнис Вести

Мисајловски: Сплотени, заедно од Шуто Оризари повикуваме дека време е за промени

Скопје1

Мисајловски: Сплотени, заедно од Шуто Оризари повикуваме дека време е за промени и повикуваме на поддршка за Гордана Силјановска Давкова

Press24

(Видео) Мисајловски: Сплотени заедно од Шуто Оризари повикуваме дека е време за промени и за поддршка на Гордана Силјановска-Давкова

Макфакс

(Видео) Мисајловски: Сплотени, заедно од Шуто Оризари повикуваме дека е време за промени и за поддршка за Гордана Силјановска Давкова

Опсервер

Lider Република Канал5 Денешен MakPress

Сајкоски од Кичево: Нам ни треба претседател како Силјановска Давкова стабилна и мудра

А1 On - 11.04.2024

Вечерва сум тука заедно со човекот кој ќе ја испише историјата, кој ќе донесе огромни триумфи на нашата татковина, на нашата Македонија, човекот кој со својата експертиза ќе помогне на секој град, секое село, секој милиметар земја да го оствари ...

Сајкоски од Кичево: Нам ни треба претседател како Силјановска Давкова стабилна и мудра

Канал5

САЈКОСКИ ОД КИЧЕВО: Еднаш за секогаш да раскрстиме со криминалот, корупцијата и со некадарните политичари

Денешен

Сајкоски од Кичево: Нам ни треба претседател како Силјановска Давкова стабилна и мудра, за Македонија да е повторно горда земја заокружите 2

Курир

Сајкоски од Кичево: Нам ни треба претседател како Силјановска Давкова стабилна и мудра, за Македонија да е повторно горда земја

Макфакс

Сајкоски од Кичево: Нам ни треба претседател како Силјановска Давкова стабилна и мудра, за Македонија да е повторно горда земја заокружите 2

Lider

Сајкоски од Кичево: Нам ни треба претседател како Силјановска Давкова стабилна и мудра, за Македонија да е повторно горда земја

Опсервер

Скопје инфо Нетпрес Република Press24 MakPress

Сајкоски: На 24 април сите заеднички да излеземе што помасовно и да ја поддржиме Силјановска Давкова

А1 On - 11.04.2024

Изминатите 7 години видовме корупција, криминал, се она што треба да биде спротивно од она што треба да го работи една влада. Затоа ве повикувам да се обединиме во борба против криминалот и корупцијата, истакна носителот на ИЕ 5 Ѓорѓија Сајкоски на ...

Сајкоски: На 24 април сите заеднички да излеземе што помасовно и да ја поддржиме Силјановска Давкова

Курир

САЈКОСКИ: Оваа Влада ја задолжи Македонија колку сите претходни влади заедно

Денешен

Сајкоски: На 24 април сите да излеземе што помасовно и да ја поддржиме Силјановска Давкова

Канал5

На 24 април сите заеднички да излеземе што помасовно и да ја поддржиме Силјановска Давкова, побара Сајкоски

Нетпрес

Сајкоски: На 24 април сите заеднички да излеземе што помасовно и да ја поддржиме Силјановска Давкова

Press24

Сајкоски: Пендаровски зборува за економија, а денес имаме најзадолжена држава во регионот

Макфакс

Опсервер MakPress +инфо Република Алфа Lider Тера