TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус: Кој може да не направи посилни? Меси!

Независен - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го засили италијанскиот гигант. – Минатата година ние знаевме дека ги губиме Буфон и Игуаин.

Паратичи раскажа како го обезбедил трансферот на Роналдо во Јуве

Локално - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи раскажа како го договорил потпишувањето на договорот со Кристијано Роналдо. “Кога игравме во Мадрид во Лигата на шампионите, агентот на Роналдо Жорже Мендеш дојде да разговара со мене.

Јувентус сакал да направи хаос во Калчото со ангажман на Икарди, но кога се појави опција за Роналдо...

24Фудбал - 12.02.2019

Спортскиот директор на „Бјанконерите“, Фабио Паратичи во разговор со Газета дело Спорт открива што се случувало зад сцената при трансферот на Кристијано Роналдо и како Јувентус стигнал до потписот на ЦР7.

Паратичи: Можеме да го замениме Дибала само со еден играч!

Дерби - 12.02.2019

Фабио Паратичи изминатово лето ја изрежира најголемата работа во својата директорска кариера, односно беше лидер на операцијата со која Јувентус успеа да го направи невозможното, односно да го купи Кристијано Роналдо од Реал Мадрид.

Спортскиот директор на Јувентус открива како го договорил Роналдо

Sport 1 - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи за јавноста откри како италијанскиот клуб успеал да потпише со Кристијано Роналдо. Не е дека Јувенутс инсистирал на трансферот, туку Роналдо флертувал со „Старата дама“ преку својот менаџер Жорге ...

Шеф на Јувентус: Кој може да не направи посилни? Можеби Меси!

Курир - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го засили италијанскиот гигант. – Минатата година ние знаевме дека ги губиме Буфон и Игуаин.

Паратичи: Можеме да го замениме Дибала само со еден играч!

Точка - 12.02.2019

Фабио Паратичи изминатово лето ја изрежира најголемата работа во својата директорска кариера, односно беше лидер на операцијата со која Јувентус успеа да го направи невозможното, односно да го купи Кристијано Роналдо од Реал Мадрид.

Спортскиот директор на Јувентус: Само Меси може да не направи посилни

Фокус - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го засили италијанскиот гигант. – Минатата година ние знаевме дека ги губиме Буфон и Игуаин.

Шеф на Јувентус: Кој може да не направи посилни? Можеби Меси!

Sport M - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го засили италијанскиот гигант. – Минатата година ние знаевме дека ги губиме Буфон и Игуаин.

Шеф на Јувентус: Кој може да не направи посилни? Можеби Меси!

Локално - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го засили италијанскиот гигант. – Минатата година ние знаевме дека ги губиме Буфон и Игуаин.

Спортскиот директор на Јувентус: Меси може да не направи посилни

Република - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го засили италијанскиот гигант. Минатата година ние знаевме дека ги губиме Буфон и Игуаин.

Ако ова се оствари, Јувентус ќе биде најмоќниот клуб!

Слободен Печат - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го засили италијанскиот гигант. Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира ...

Шеф на Јувентус: Кој може да не направи посилни? Можеби Меси!

А1 On - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го засили италијанскиот гигант. „Минатата година ние знаевме дека ги губиме Буфон и Игуаин.

Шеф на Јувентус: Кој може да не направи посилни? Можеби Меси!

Опсервер - 12.02.2019

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи прокоментира дали трансферот на Кристијано Роналдо го одвел клубот во минус и кој друг фудбалер би можел да го засили италијанскиот гигант. – Минатата година ние знаевме дека ги губиме Буфон и Игуаин.