TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Незауздан коњ трча во спротивна насока на автопатот Скопје - Тетово, пријава за сопственикот

24 Вести - 23.09.2021

Една несекојдневна случка на автопатот Скопје - Тетово. На социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледа како коњ со запрежна кола неконтролирано трча по автопат, во спротивна насока и сериозно го загрозува сообраќајот.

Полициска потера по незауздан коњ во спротивен правец на автопатот Скопје-Тетово (ВИДЕО)

365

ВИДЕО | Избегната трагедија: Незауздан коњ трча во спротивна насока на автопатот Скопје – Тетово

Слободен Печат

Коњ трча во спротивен правец на автопатот Скопје-Тетово/ВИДЕО

Вечер Прес

(ВИДЕО) Голема полициска потера по коњ со приколка кој трча во спротивна насока на автопатот Скопје - Тетово

Фактор

Kоњ со запрежна кола претставуваше опасност на автопатот Скопје –Тетово

Канал5

Коњ трча во спротивна насока на автопатот Скопје –Тетово, неколку полициски патроли не можат да го сопрат (ВИДЕО)

Курир

Нетпрес

Пријава за сопственикот на коњот што самиот се движеше по автопат

Слободен Печат - 23.09.2021

Тетовската полиција ќе поднесе пријава за 53-годишник од градот чиј коњ без контрола се движеше во спротивна насока на автопатот Тетово-Скопје. Во вторникот околу 14 часот граѓани пријавиле во СВР Тетово дека забележале како животното само се движи ...

(Видео) Полицијата со пријава за сопственик на коњ што самиот се движеше по автопат

Независен

Полицијата му поднесе пријава на сопственикот на коњот кој направи сообраќаен хаос

Фокус

Полицијата со пријава за сопственик на коњ што самиот се движеше по автопат

Бриф

(ВИДЕО) Полицијата со пријава за сопственик на коњ што самиот се движеше по автопат

Нова ТВ

Полицијата со пријава за сопственик на коњ што самиот се движеше по автопат

Скопје инфо

Полицијата со пријава за сопственик на коњ што самиот се движеше по автопат

Опсервер

Сител Канал5 Курир Скопје инфо 365 24Инфо ТВ21 ММС

По бркотницата по коњот што трчаше по автопат, пријава за неговиот сопственик

МКД - 23.09.2021

Тетовската полиција ќе поднесе пријава за 53-годишник од градот чиј коњ без контрола трчаше во спротивна насока на автопатот Тетово-Скопје, влечејќи и голема приколка на четири тркала. Несекојдневниот настан се случил вчера, а МКД.мк утрово објави ...

Коњот кој трчаше сред автопат и го бркаше полиција е однесен во станица, сопственикот доби кривична

Скопје1

Полицијата ќе поднесе пријава: Идентификуван сопственикот на коњот кој трчаше во спротивна насока на автопатот Тетово-Скопје

Press24

КОЊОТ ЗАВРШИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА Сопственикот доби пријава поради загрозување на безбедноста во сообраќајот

+инфо

Полицијата со пријава за сопственик на коњот кој трчаше во спротивна насока на автопатот Тетово-Скопје

Локално

МВР со детали за „брканицата“ со коњот по автопатот Тетово-Скопје: Сопственикот е најден, ќе биде поднесена пријава

еМагазин

Полицијата поднесе пријава за сопственикот на коњот кој го загрози сообраќајот

Фактор

Скопје1 Телма Скопје24 еМагазин Денешен

ВИДЕО: Драма на автопатот Скопје – Тетово – полицијата бркаше коњ со приколка кој трчаше во спротивна насока

ТВ21 - 23.09.2021

На социјалната мрежа Фејсбук објавено е видео од коњ кој трча во спротивен правец на автопатот Скопје – Тетово. Коњот на себе има закачено и приколка, а истиот беше бркан од повеќе полициски возила, кои исто така мораа да возат во спротивна насока.

(Видео) Несекојдневна акција: Полициски возила „бркаа“ збеснат коњ кој трчал во спротивен правец на автопатот Скопје-Тетово

Точка

Несекојдневна акција на автопатот Скопје-Велес, полицајци бркаа коњ што трча во спротивен правец (ВИДЕО)

МКД

Коњ предизвика хаос на автопатот Скопје-Тетово трчајќи во спротивен правец

Фокус

(ВИДЕО) Избегната голема несреќа на автопатот Скопје – Тетово: Коњ со голема брзина трчаше во спротивна насока

Lider

ЗБЕСНАТ КОЊ ТРЧА ВО СПРОТИВЕН ПРАВЕЦ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ТЕТОВО Полициските возила не можат да го стигнат (ВИДЕО)

+инфо

Коњ трчал во спротивен правец на автопатот Скопје-Тетово

Скопје инфо

24Инфо Press24 Пулс24 Сител Мета Кумановски м. Скопје24 Локално