TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сомнителни информации: Зошто во Лондон тајно се разговара кој ќе ја наследи Елизабет II?

Локално - 13.02.2018

Во Велика Британија тајно е започната дискусија за прашањето кој може да ја наследи кралицата, тврдат таблоидите на Островот. Титулата не се пренесува задолжително по наследство и нема автоматски да му биде предадена на принцот Чарлс, по смртта на ...

Одржани тајни консултации за тоа кој ќе ја наследи Елизабета Втора

Кајгана - 13.02.2018

Земјите на Комонвелтот кои некогаш ја сочинуваа британската империја почнале тајни консултации околу тоа кој би можел да ја наследи кралицата Елизабета Втора, на чело на оваа организација, објави BBC.

Во организацијата Commonwealth ќе се одржуваат тајни консултации за наследството на кралицата Елизабета II

Точка - 13.02.2018

Земјите членки на Комонвелт (Commonwealth) кои некогаш ја сочинуваа британската империја започнаа тајни консултации каде ќе се диксутира за тоа кој ќе ја наследи кралицата Елизабета, после нејзината смрт, пренесува Би Би Си.

(Фото) Кралицата Елизабета носи прстен од 1603 година

Репортер - 13.02.2018

Кралицата Елизабета честопати носи уникатен прстен кој датира од 1603 година. Прстенот ѝ припаѓал на кралицата Елизабета Прва. Изработен е од злато, бисерна подлога, рубини и емајл. Според традицијата, овој прстен му бил посветен на Џејмс Први ...

Ја видов кралицата во воз: Елизабета се повози со градскиот превоз

Сител - 12.02.2018

Кралицата Елизабет ги израдува жителите на Норфолк во Англија откако била забележана на железничка станица додека се качувала на воз за да си оди дома во Лондон. Па оваа несекојдневна глетка беше хит на социјалните мрежи.

ТРИК КОЈ ЈА КРЕВА САМОДОВЕРБАТА: Советот од мајка си кралицата Елизабета II и денес го практикува

Женски магазин - 12.02.2018

По долги 66 години служба, британската кралица Елизабета Втора, досега стана вистинска професионалка во извршување на својата работа, но во почетокот, кога станала кралица, не и било сеедно да се појави пред стотици или илјадници луѓе, со оглед на ...

Кралицата Елизабета патуваше со јавен превоз

ЗаЗабава - 12.02.2018

Кралицата Елизабета патувала со јавен превоз како секој обичен човек. Кралицата беше забележана на железничката станица во Норфолк, Англија. Таа претходно беше сместена во Сендрингем со своето семејство, каде што славеше 66 години крунисување.

(Видео) Кралицата Елизабета се возеше со воз

Макфакс - 11.02.2018

Кралицата Елизабета го користеше јавниот превоз, објавија светските медиуми. Таа беше забележана на железничката станица во Норфолк во Англија. Претходно престојуваше во Сандинграм со семејството, каде ја прослави 66 годишнината од крунисувањето.

(Видео) Кралицата Елизабета се возеше со воз

Актуелно24 - 11.02.2018

Кралицата Елизабета го користеше јавниот превоз, објавија светските медиуми. Таа беше забележана на железничката станица во Норфолк во Англија. Претходно престојуваше во Сандинграм со семејството, каде ја прослави 66 годишнината од крунисувањето.