TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храбар татко отворено зборува за работите што повеќето родители не ги признаваат

Деца - 04.04.2020

Вистина е, чувствувам завист кога ги гледам нивните среќни, безгрижни, одморени лица. Но исто така и бидејќи се сеќавам како ми беше пред да пристигнат моите деца на овој свет. Каков наивен идиот сум бил.

Ретко кога животот ни дава можност да бидеме толку долго време заедно со своите сакани

Fashionel - 03.04.2020

Речиси месец дена како сме интензивно во своите домови, почитувајќи ги препораките и советите и од Светската здравствена организација, но и Владата, да избегнуваме социјализација, со цел да го зачуваме своето, здравјето на своите најблиски, но и на ...

Важно е: Секое дете треба да ги има овие 24 работи за време на изолацијата

Женски магазин - 03.04.2020

Ако сте загрижени дека вашите деца имаат сè што им е потребно во овој тежок период од животот, проверете ја оваа листа 1. Поддршка Понекогаш само еден збор за поддршка во вистински момент може да го промени животот на детето.

Секое дете мора да ги има овие 26 работи додека е во изолација

Кафе пауза - 03.04.2020

Ако сте загрижени дали вашите деца имаат сè што им е потребно во овој тежок период, проверете го овој список. Понекогаш само еден збор за поддршка во вистински момент може да му го промени животот на детето.

Вонредната состојба и децата кои не одат во градинка

Опсервер - 03.04.2020

– Речиси и да нема родител на дете од градинка, кој овој период на вонредна состојба не се прашува – како да го занимава, но и како да го скроти своето малечко, односно како да минат квалитетно време во изолација, а тоа сепак да не бидат само цртани ...

Директорка на градинка со совет до родителите- еве како децата да не почувствуваат дека им е досадно во изолација

Курир - 03.04.2020

Речиси и да нема родител на дете од градинка, кој овој период на вонредна состојба не се прашува – како да го занимава, но и како да го скроти своето малечко, односно како да минат квалитетно време во изолација, а тоа сепак да не бидат само цртани ...

Вонредната состојба и децата кои не одат во градинка

Либертас - 03.04.2020

– Речиси и да нема родител на дете од градинка, кој овој период на вонредна состојба не се прашува – како да го занимава, но и како да го скроти своето малечко, односно како да минат квалитетно време во изолација, а тоа сепак да не бидат само цртани ...

Вонредната состојба и децата кои не одат во градинка

MakPress - 03.04.2020

Речиси и да нема родител на дете од градинка, кој овој период на вонредна состојба не се прашува – како да го занимава, но и како да го скроти своето малечко, односно како да минат квалитетно време во изолација, а тоа сепак да не бидат само цртани ...

Вонредната состојба и децата кои не одат во градинка

А1 On - 05.04.2020

Речиси и да нема родител на дете од градинка, кој овој период на вонредна состојба не се прашува – како да го занимава, но и како да го скроти своето малечко, односно како да минат квалитетно време во изолација, а тоа сепак да не бидат само цртани ...