TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за малку не станал селектор на Македонија!

Sport 1 - 08.02.2023

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина денеска на 88-годишна возраст по долга борба со ракот, во минатото за малку двапати не стана селектор на Македонија за што жалеше речиси цел живот.

Бегството од манистир, најголемиот порок, левакот Калстром – ова се најлудите изјави на Ќиро Блажевиќ

Спортски

„Фудбалот не е уметничко лизгање, победува тој што дава голови, а не тој што игра убаво!“

Sport 1

„Фудбалот не е уметничко лизгање, победува тој што дава повеќе голови“: Вака зборуваше Мирослав Ќиро Блажевиќ

Фактор

Најјаките цитати на Ќиро во кои се спомнуваа Просинечки, Мурињо, Марадона…

Спортманија

СЕ ЗАЉУБИЛ ВО МОНАХИЊА, ПА ПОБЕГНАЛ ОД МАНАСТИРОТ Најлудите изјави на легендарниот Ќиро Блажевиќ

+инфо

Почина фудбалскиот тренер и поранешен селектор на хрватската репрезентација Мирослав Ќиро Блажевиќ

360 степени

Sport 1 Сакам да кажам Спортски 24Фудбал Независен Спортманија Фокус Sport 1

Блажевиќ за малку ќе станел селектор на Македонија

СуперСпорт - 08.02.2023

Поранешниот хрватски тренер Мирослав Блажевиќ почина утрово по долга борба со ракот, а треба да се спомене дека во минатото за малку ќе станел селектор на Македонија. Блажевиќ во старо интервју за „Вест“ кажа дека бил разочаран затоа што не добил ...

Два обида за Чиро да стане македонски селектор: „Ќе ве однесев на ЕП, ама вашиот претседател…“

Екипа

Животниот пат на Чиро Блажевиќ: Од швајцарски нисколигаш, до светска слава

Екипа

Последната прошетка на Чиро: Не сум сигурен дека ќе го дочекам роденденот…

Екипа

Хрватите се простија од Чиро: „Го загубивме тренерот на сите тренери“

Gol.mk

Ова беа последните зборови на Чира Блажевиќ

Спортклуб

Почина легендарниот фудбалски тренер Мирослав Чиро Блажевиќ

Слободен Печат

Gol.mk Фактор А1 On Sport M СуперСпорт Спортклуб SportMedia Екипа

Најдобрите изјави на Чиро Блажевиќ: Не би го дал Шукер ни за десет Батистути, „је*ал те“ Батистута

Екипа - 08.02.2023

Легендарниот фудбалски тренер и поранешен селектор на репрезентациите на Хрватска и Босна и Херцеговина, Чиро Блажевиќ почина на 87-годишна возраст по долга борба со ракот. Болеста првпат му беше дијагностицирана во 2011 година, двапати ја победи, ...

Легендарните изјави на Ќиро Блажевиќ: Нека дојде Мурињо од Травник до врвот…

TopSport

Легендарните изјави на Ќиро Блажевиќ: Нека дојде Мурињо од Травник до врвот…

Макфакс

Легендарните изјави на Ќиро Блажевиќ: Нека дојде Мурињо од Травник до врвот…

Точка