TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познат е првиот проект на принцот Хари и Меган Маркл на Нетфликс

Канал5 - 07.04.2021

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган ќе учествуваат во производството на серија за платформата Нетфликс што ќе се занимава со натпреварувачите на спортските игри „ Invictus“ за ранети ветерани во Хаг 2022 година.

Вест која разнежни многумина: Принцот Хари и Меган Маркл избраа име за девојчето кое го очекуваат?

Женски магазин - 08.04.2021

фотo: Profimedia Ќеркичката на Меган Маркл и принцот Хари ќе се роди за еден месец, па семејството Сасекс го избираат најубавото име за неа... Принцот Хари и Меган Маркл, дел од британското кралско семејство, ќе станат родители повторно ова лето.

(ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркл ја најавила својата прва ТВ серија!

Екран - 07.04.2021

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел да ги рехабилитираат повредените и болните. Компанијата на војводата и војвотката од Сасекс „Archewell Productions“ ја најави првата документарна ...

Меган и Хари го потврдија првиот проект во соработка со „Netflix“

Слободен Печат - 07.04.2021

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го најавија својот прв проект од нивниот мултимилионски договор со „Netflix“. „Archewell Productions“, во партнерство со Фондацијата „The Invictus Games“, ќе објави документарна серија на „Netflix“ ...

Меган Маркл и принцот Хари го најавија нивниот прв документарец за Нетфликс

Lider - 07.04.2021

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел рехабилитација на повредените и болните. Од компанијата на војводата и војвотката од Сасекс, „Archewell Productions“, ја најавија првата ...

Познат е првиот проект на принцот Хари и Меган Маркл на Нетфликс

Frontline - 07.04.2021

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган ќе учествуваат во производството на серија за платформата Нетфликс што ќе се занимава со натпреварувачите на спортските игри „ Invictus“ за ранети ветерани во Хаг 2022 година.

Принцот Хари и Меган ја најавија својата прва ТВ серија

iPortal - 07.04.2021

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел рехабилитација на повредените и болните. Од компанијата на војводата и војвотката од Сасекс, „Archewell Productions“, ја најавија првата ...

Принцот Хари и Меган ја најавија својата прва ТВ серија

Точка - 07.04.2021

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел рехабилитација на повредените и болните. Од компанијата на војводата и војвотката од Сасекс, „Archewell Productions“, ја најавија првата ...

Никогаш така не се претставувала во јавност: Ова е вистинското име на Меган Маркл

Точка - 07.04.2021

Меган Маркл константно е во центар на внимание во светската јавност, а медиумите сега пишуваат за нејзиното вистинско име со кое што никогаш не се претставува во јавноста. Откако во јавноста се појави изводот на родени на малиот Арчи, синот на Меган ...

Меган и Хари го најавија својот прв проект во соработка со Нетфликс

Fashionel - 07.04.2021

Принцот Хари и Меган Маркл го најавија првиот проект на нивната продукциска куќа Арчивел, во соработка со Нетфликс. Станува збор за документарна серија која ќе го носи насловот Heart of Invictus, а во неа ќе бидат раскажани приказните за спортистите ...

Документарец за воени ветерани е прв проект на Хари и Меган со „нетфликс“

Сакам да кажам - 07.04.2021

Принцот Хари и Меган Маркл го најавија нивниот прв проект од мултимилионскиот договор со „Нетфлис“, документарец кој ќе ја покрие приказната за Игрите Инвиктус. „Срцето на Инвиктус“ ќе ги следи искуствата на учесниците на ова спортско натпреварување ...

Опра се ОПАРИ : За интервјуто со Меган Маркл, сè уште на сметка ѝ ,,легнуваат” милиони

Попара - 07.04.2021

Зборовите се скапи кога разговарате со Опра Винфри. Интервјуто кое славната водителка го направи со Меган Маркл и Хари е главна тема на светските медиуми скоро цел месец и таа заработи не помалку од седум милиони долари од тоа.

Првиот проект на принцот Хари и Меган за „Нетфликс“ ќе биде за игрите Инвиктус

MTM - 07.04.2021

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган ќе ја проуцираат својата прва серија за „Нетфликс“ која ќе се фокусира на спортисти кои се натпреваруваат на Invictus Games, натпревар за повредени ветерани што треба да се одржи во Хаг во 2022 година.

Меган Маркл: Опра кажа едно, а сега испливаа ДОКАЗИ за спротивното!

Попара - 06.04.2021

„Кога Опра директно ја праша дали размислува да се повреди или има самоубиствени мисли“, Меган одговори потврдно. Меган Маркл редовно се состанувала со пријателите на вечери и одела да купува храна за време на нејзиниот престој со британското ...