TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За два дена седуммина загинати во сообраќајни несреќи

Алсат-М - 15.05.2019

Во Македонија во последните 48 часа загинаа седум лица на сообраќајни несреќи. Утринава малку после полноќ, пет лица, тројца мажи и две жени загинаа на тешката сообраќајна несреќа во скопско Драчево.

Телата на улица покриени со чаршави – очевидец раскажува за страшната сообраќајна несреќа

Магазин - 15.05.2019

Веста за трагичната сообраќајка во скопската населба Драчево одекна како бомба на социјалните мрежи и медиуми. Во сообраќајката загинаа 5 лица на возраст од 37 до 54 години. Ударот бил фатален за Јованче Лазаревски кој управувал со Реното и ...

Петмина загинати во сообраќајна несреќа кај населба Драчево

Канал5 - 15.05.2019

Трагите од крв и расфрланите делови од автомобил утринава сведочат за трагичната сообраќајна несреќа која се случи синоќа на булеварот Борис Трајковски на влезот во скопско Драчево, а во која загинаа тројца мажи и две жени.

Пријателите се простуваат од поранешниот полицаец кој загина во сообраќајката кај Драчево

Република - 15.05.2019

На социјалните мрежи денеска пријателите на загинатот полицаец, кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка кај Драчево, се простуваат од него. Тие објавија фотографија од загинатиот Јованче Лазаревски кој го возел „реното“, а во кобниот момент ...

(ВИДЕО) Таткото на загинатиот велосипедист во Драчево: Животот ми стана пекол по смртта на син ми

А1 On - 15.05.2019

Таткото на починатиот велосипедист Ненад М. од Пинтија, кој пред скоро две години трагично загина на 200 метри погоре од вчерашната сообраќајка за А1 он изјави дека животот по смртта на неговото дете се претворил во пекол.

Пет лица загинаа во стравична сообраќајка во Драчево

Алфа - 15.05.2019

Автомобилот „Рено 5 Кампус“ од кој не остана ништо, синоќа однесе пет животи, во близина на скопската населба Драчево. Кобниот удар во камионот на Комунална хигиена, некаде пред полноќ однесе во смрт тројца мажи и две жени.

Сведоштво за несреќата кај Драчево: Вработените од Бензиските ги вадеа патниците

Скопје1 - 15.05.2019

Јованче Лазаревски од Драчево е возачот кој вчера го управувал автомобилот, кој според Обвинителството, вегол во спротивна лента и удрил во камион на Комунална хигиена. Откако се слушнал ударот, први на помош стигнале вработените во околните ...

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција

1tv - 15.05.2019

Траги од крв, остатоци од возилата… Останаа да сведочат за страотната сообраќајка на булеварот „Борис Трајковски“ пред влезот на скопската населба Драчево. Вкупно петмина се загинати од сообраќајната несреќа, сите се превезувале во „Реното 5“ коешто ...

Познат идентитетот на жртвите во синоќешната сообраќајна несреќа кај Драчево

Фокус - 15.05.2019

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која се случи синоќа околу 23.40 часот на булеварот „Борис Трајковски“, откако автомобил „рено 5“ удри во камион за смет на „Комунална хигиена“. Како што информираа утринава од МВР, со автомобилот управувал ...

ФОТО: Пријателите се простуваат од него- ова е загинатиот полицаец во несреќата во Драчево

Магазин - 15.05.2019

Порталот ДОСИЕ.МК објави фотографија од трагично починатиот полицаец кој загина вчера во тешка сообраќајна несреќа. На социјалните мрежи на страната ТВРДОКОРНИ, беше поставена фотографија од загинатиот полицаец Јованче Лазаревски познат под надимак ...

(ФОТО) Другарите се простуваат од полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

Скопје1 - 15.05.2019

На социјалните мрежи на страната ТВРДОКОРНИ, беше поставена фотографија од загинатиот полицаец Јованче Лазаревски познат под надимак Шиљо, кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка.

Само расфрлани делови од „реното“ на Лазаревски сведочат за трагичнатa сообраќајка

24Инфо - 15.05.2019

Јованче Лазаревски (43) од Драчево е возачот што го управувал автомобилот „рено 5“ кој синоќа дваесетина минити пред полноќ се забил во камион, а во сообраќајката загина петмина, две жени и тројца мажи.

Пет лица загинаа во сообраќајка кај Драчево

Фокус - 15.05.2019

Синоќа околу полноќ се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија пет лица. Во несреќата во близина на Драчево се судриле камион и автомобил. Три лица починале на лице место, а две на скопските клиники.

(Обновено) Познат идентитетот на загинатите кај Драчево

Независен - 15.05.2019

Exulting crowd meets the new president Петмина скопјани на возраст од 37 до 53 години загинаа во страотната сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер пред влезот на Драчево. На четворица од нив им е утврден идентитетот, додека за петтиот загинат ...

Трагедија на влезот на Драчево-Петмина загинати , меѓу нив и девојче

Канал5 - 15.05.2019

Пет лица загинаа, а според неофицијалните информации меѓу нив и едно девојче во тешка сообраќајна несреќа што ноќеска се случи на влезот на скопската населба Драчево. До несреќата дошло кога автомобил Рено удрил во камион за смет.

Трагична сообраќајка на влезот во Драчево, 5 лица загинаа

МКД - 15.05.2019

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која рано утрово се случила во близина на бензинската пумпа на влезот од населбата Драчево во Скопје. Три лица починале на лице место, а две лица починале на скопските клиники.

Фатална сообраќајка во Драчево, петмина мртви

+инфо - 15.05.2019

На влезот на скопско Драчево во утринските часови се случила сообраќајна несреќа со фатални последици. Пет лица загинале од кои тројца на лице место, а двајца животот го загибуле на скопските клиники.

(ФОТО) Другарите се простуваат од поранешниот полицаец кој загина во реното кај Драчево

Бриф - 15.05.2019

На социјалните мрежи пријателите на загинатот полицаец кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка се простуваат од него. Тие објавија фотографија од човекот кој го возеше реното и изгуби контрола и удри во камион.

ВИДЕО: Петмина загинати во сообраќајка на влезот на Драчево

А1 On - 15.05.2019

Пет лица загинаа во сообраќајка што се случи ноќеска на влезот на скопската населба Драчево, потврдија од Министерството за внатрешни работи. Според првичните информации, до несреќата дошло кога автомобил „рено 5“ удрил во камион за смет на ...

Во судир на автомобил со камион во Драчево загинаа 5 лица

AKO - 15.05.2019

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје, неофицијално дознава Press24 . Според неофицијални информации, три лица починале на лице место, а уште две им ...

Двајцата повредени од несреќата во Драчево починаа в болница, вкупно пет жртви

Фактор - 15.05.2019

Бројот на жртви од сообраќајната несреќа што се случи во доцните вечерни часови на влезот во скопско Драчево се зголеми на пет лица, откако две од жртвите починаа на скопските клиники. Веќе беше познато дека тројца од патниците загинаа на самото ...

Петмина загинати во сообраќајка на влезот на Драчево во Скопје

ММС - 15.05.2019

Во тешка сообраќајна несреќа синоќа нешто по полноќ загинаа пет лица на влезот на скопската населба Драчево. Според првичните информации, до несреќата дошло кога автмобил „рено“ урдил во камион за смет.

Во несреќата загинал поранешен полицаец и целото негово семејство

Република - 15.05.2019

Цело семејство настрадало во тешката сообраќајна несреќа која во доцните часови се случи кај бензиската пумпа „Лукоил“ на влезот во Драчево, дознава „Магазин“. Според неофицијалните информации на порталот, во сообраќајката настрадал поранешен ...

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА: Загина цело семејство во сравичната несреќа!

Магазин - 15.05.2019

Вечера вечер во доцните часови пред влезот на скопската населба Драчево се случи тешка сообраќајка во која животот го загубија 5 лица. Според најновите информации во тешка сообраќајка кај Драчево блиску до бензинската станица „Лукоил„ вчера во ...

(ФОТО) Детали за страшната сообраќајка во Драчево

Скопје1 - 15.05.2019

Пет лица ги изгубија животите во тешка сообраќајна несреќа на влезот од скопската населба Драчево која се случила синоќа околу ...

Петмина загинати на влезот во Драчево (ФОТО)

PressingTV - 15.05.2019

Синоќа пред влезот на скопската населба Драчево, се случи тешка сообраќајна несреќа, во која загинаа пет лица. Според неофицијални информации, до несреќата дошло кога се судриле „рено5 кампус“ и камион за собирање на смет.

ГАЛЕРИЈА: 5 лица загинаа во страшна сообраќајка во Драчево - Рено удри во камион за смет

Press24 - 15.05.2019

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која рано утрово се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје, неофицијално дознава Press24. Според се уште непотврдени информации, три лица починале на лице место а уште ...

Тешка сообраќајна несреќа во Драчево, неофицијално петмина се загинати

24 Вести - 15.05.2019

Ноќеска пред влезот на скопската населба Драчево, се случи тешка сообраќајна несреќа, во која според првичните неофицијални информации на лице место загинале три лица, а две лица со тешки повреди подоцна починале во скопските клиники.

Врие од полиција и болнички: Расте бројката на загинати – Неофицијално 5 лица починаа во тешката сообраќајка кај ...

Centar - 15.05.2019

Според неофицијални информации на Centar.mk, три лица починаа на лице место, а две со тешки повреди им подлегнале на скопските клиники во тешката сообраќајка која што се случила на излезот на скопско Драчево ноќеска околу полноќ.

Тешка сообраќајна несреќа кај Драчево, се стравува дека нема преживеани

MakPress - 15.05.2019

Нешто после полноќ се случила тешка сообраќајна несреќа на влезот кај Драчево помеѓу возило и камион. Според неофицијални информации, три лица починаа на лице место, а две со тешки повреди им подлегнале на скопските клиники во тешката сообраќајка ...

(Фото) Возилото целосно смачкано, неколку лица го загубиле животот во сообраќајката кај Драчево

MakPress - 15.05.2019

Во отсуство на официјални информации од институциите, медиумите пренесоа дека во сообраќајната несреќа која се случила нешто после полноќ на влезот во Драчево пет лица го загубиле животот од ударот на возилото во камион за собирање на смет.

НАЈНОВА ВЕСТ: Пет лица загинаа во судар со камион и автомобил кај Драчево!

Магазин - 15.05.2019

Вечерва пред влезот на скопската населба Драчево се случи тешка сообраќајка во која настрадаа три лица, а две се тешко повредени. Пред влезот на скопската населба Драчево, вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа, во која според неофицијални ...

Фото: Најмалку тројца загинати во страотната сообраќајка кај Драчево, бројката се стравува дека може да порасне

Centar - 15.05.2019

Најмалку три лица загинаа, а за други две засега нема дополнителни податоци во тешката сообраќајка за која што претходно јави Centar.mk, а се случила најверојатно околу полноќ на влезот односно излезот од Драчево.

(Фото) Две тешки сообраќајки во Скопје, тројца загинати

24Инфо - 15.05.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во скопско Драчево, при што загинале три лица, дознава 24 Инфо. Според очевидци, несреќата се случила кога се судриле автомобил и камион. Тројца загинале на самото место, а двајца се повредени.

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, 5 лица загинаа

ТВ21 - 15.05.2019

Околу полноќ тешка сообраќајна несреќа на влезот од скопската населба Драчево. Како што дознава неофицијално ТВ21, при судир на автомобил и камион загинаа на лице место три лица, а две починале на скопските клиники.

Страшна сообраќајка вечерва кај Драчево, неофицијално се јавува за загинати

Centar - 15.05.2019

Тешка сообраќајка вечерва околу полноќ, се случила на излез од Драчево, а патот е целосно блокиран, па возилата се пренасочуваат. Неофицијално според првични извори во тешката сообраќајка има мртви.

ДОСИЕ: Тројца загинаа двајца критично, судар на камион и автомобил кај Драчево

Бриф - 15.05.2019

Вечерва пред влезот на скопската населба Драчево се случи тешка сообраќајка во која настрадаа петмина. Според информации на ДОСИЕ од службите на терен првично на самото место загинале три лица , а две се тешко повредени.

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција

Либертас - 15.05.2019

Траги од крв, остатоци од возилата… Останаа да сведочат за страотната сообраќајка на булеварот „Борис Трајковски“ пред влезот на скопската населба Драчево. Вкупно петмина се загинати од сообраќајната несреќа, сите се превезувале во „Реното 5“ коешто ...

Познат идентитетот на жртвите во синоќешната сообраќајна несреќа кај Драчево

1tv - 15.05.2019

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која се случи синоќа околу 23.40 часот на булеварот „Борис Трајковски“, откако автомобил „рено 5“ удри во камион за смет на „Комунална хигиена“. Како што информираа утринава од МВР, со автомобилот управувал ...

Пет лица загинаа во сообраќајка кај Драчево

iPortal - 15.05.2019

Синоќа околу полноќ се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија пет лица. Во несреќата во близина на Драчево се судриле камион и автомобил. До несреќата дошло кога се судриле рено5 кампус и камион за собирање на смет.

Пет лица загинаа кај Драчево, меѓу нив и мало девојче

Република - 15.05.2019

Тешка сообраќајкна несреќа се случила рано утрово во близина на бензинската пумпа на влезот од населбата Драчево во Скопје. Според неофицијалните информации на „МКД“, во сообраќајката настрадале пет лица.

МАКЕДОНИЈА ВО ЦРНО: Пет лица загинаа во страшна сообраќајка кај Драчево

Слободен Печат - 15.05.2019

Несреќата се случила кога патничкото возило „рено 5“ директно удрило во камион за собирање на смет. Страшна сообраќајна несреќа рано утрово се случила во близина на бензинската пумпа на влезот од населбата Драчево во Скопје, во која пет лица го ...

Петмина загинати во сообраќајка на влезот на Драчево

Сител - 15.05.2019

Пет лица загинаа во сообраќајка што се случи ноќеска на влезот на скопската населба Драчево, потврдија од Министерството за внатрешни работи. Според првичните информации, до несреќата дошло кога автомобил „рено 5“ удрил во камион за смет на ...

Во стравичната сообраќајка кај Драчево загинал поранешен полицаец и целото негово семејство

Курир - 15.05.2019

Цело семејство настрадало во тешката сообраќајна несреќа која во доцните часови се случи кај бензиската пумпа „Лукоил“ на влезот во Драчево, пренесува „Магазин“. Според неофицијалните информации на порталот, во сообраќајката настрадал поранешен ...

ФОТО: 5 лица загинаа во страшна сообраќајка во Драчево – Рено удри во камион за смет

Либертас - 15.05.2019

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која рано утрово се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје, неофицијално дознава Press24 . Според се уште непотврдени информации, три лица починале на лице место а ...

Очевидци ја откриваат причината за трагедијата кај Драчево- една од жртвите е девојче

Курир - 15.05.2019

Ноќеска пред влезот на скопската населба Драчево, се случи тешка сообраќајна несреќа, во која според првичните неофицијални информации на лице место загинале три лица, а две лица со тешки повреди подоцна починале во скопските клиники.

Страшни фотографии од сообраќајката кај Драчево, пет лица загинаа (ФОТО)

Курир - 15.05.2019

Според неофицијални информации, три лица починаа на лице место, а две со тешки повреди им подлегнале на скопските клиники во тешката сообраќајка која што се случила на излезот на скопско Драчево ноќеска околу полноќ.

Стравична сообраќајка го потресе Скопје по полноќ-неофицијално има жртви

Фактор - 15.05.2019

Сообраќајна несреќа со жртви се случила по полноќ во Скопје, јавија дел од медиумите . Неофицијално, несреќата се случила во скопско Драчево, при што загинале три лица. Се пишува и дека несреќата се случила кога се судриле автомобил и камион.

Пет лица загинаа во страшна сообраќајка вечерва во Скопје

Курир - 15.05.2019

Околу полноќ тешка сообраќајна несреќа на влезот од скопската населба Драчево. Како што дознава неофицијално ТВ21, при судир на автомобил и камион загинаа на лице место три лица, а две починале на скопските клиники.

Познат идентитетот на жртвите во синоќешната сообраќајна несреќа кај Драчево

iPortal - 15.05.2019

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која се случи синоќа околу 23.40 часот на булеварот „Борис Трајковски“, откако автомобил „рено 5“ удри во камион за смет на „Комунална хигиена“. Како што информираа утринава од МВР, со автомобилот управувал ...