TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Приведено лицето кое го симна знамето на МПЦ и постави знаме на Албанија во црквата на Попова Шапка

24Инфо - 28.11.2023

Според информации од МВР за 24инфо.мк вечерва е уапсено едно лице кое попладнево од црквата Свети Наум Охридски Чудотворец лоцирана на Попова Шапка, прво го симнал знамето на МПЦ – Охридска Архиепискоција а потоа поставил знаме на Албанија.

Велјановски: Кој сака да предизвика нови меѓуетнички тензии?!

Курир

Балистите го веат двоглавиот орел на Попова Шапка

Курир

МВР за Курир: Сè уште не се пронајдени лицата кои го симнаа македонското знаме на Попова Шапка

Курир

ВИДЕО I Ги спуштија македонските и ги ставија албанските знамиња на Шапка

Нетпрес

ВИДЕО| Ги спуштија македонските и ги ставија албанските знамиња на Шапка

Нетпрес

📽 ГО СИМНАА ЦРКОВНОТО ЗНАМЕ ПОКРАЈ КРСТОТ НА ШАПКА, ПОДИГНАА ДВОГЛАВ ОРЕЛ!? Вандализиран верски симбол на црковен имот

+инфо

Нетпрес 4NEWS Нетпрес Пулс24 Скопје1 Press24 Сител Република

Инцидент во црквата Свети Наум на Попова Шапка: Приведено лице кое го симнало знамето на МПЦ-Охридска архиепископија, ...

Lider - 29.11.2023

Едно лице вечерва е приведено во Полициската станица Тетово, врз основа на сознанија доставени од Министерството за внатрешни работи. Постои основа за сомнеж дека ова лице направило инцидент во црквата – Свети Наум Охридски -Чудотворец, која се ...

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека го симнале црковното знаме од јарбол на црковниот имот на Попова Шапка

А1 On

Две лица го симнале црковното и закачиле албанско знаме на Попова Шапка

Сител

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека го симнале црковното знаме од јарбол на црковниот имот на Попова Шапка

Локално

Маскирани лица го симнале црковното знаме до крстот на Попова Шапка и ставиле знаме на Албанија

365

Маскирани лица го симнаа црковното и поставија албанско знаме пред црквата на Шапка (ВИДЕО)

Канал5

(ВИДЕО) Маскирани лица го симнале црковното знаме од јарбол на црковниот имот на Попова Шапка

Press24

Фокус МКД Либертас ММС Слободен Печат Фактор

„Ова е намерна провокација“, рече Ангелов откако навивачи на Шкендија го кренаа албанското знаме на Попова Шапка

Макфакс - 28.11.2023

Ова, како многупати претходно, е намерна провокација и подгревање на меѓуетничката нетрпеливост, напиша Стојанче Ангелов, директор на Центарот за управување со кризи, откако навивачи на Шкендија го кренаа албанското знаме спроти крстот на Попова ...

„Ова е намерна провокација“, рече Ангелов откако навивачи на Шкендија го кренаа албанското знаме на Попова Шапка

Опсервер

„Ова е намерна провокација“, рече Ангелов откако навивачи на Шкендија го кренаа албанското знаме на Попова Шапка

Скопје1

„Ова е намерна провокација“, рече Ангелов откако навивачи на Шкендија го кренаа албанското знаме на Попова Шапка

Точка

Ангелов за албанското знаме на Шапка: Ова е намерна провокација и подгревање на меѓуетничката нетрпеливост

Нетпрес

Сотировски: Најостра осуда за вандалскиот упад во манастирот Св. Наум на Попова Шапка и симнувањето на знамето

4NEWS - 28.11.2023

„Најостра осуда за вандалскиот упад во манастирот Св. Наум на Попова Шапка и симнувањето на знамето на Македонската православна црква- Охридска архиепископија“, напиша на друштвените мрежи претседателот на Комисијата за односи меѓу религиите Даријан ...

Сотировски: Најостра осуда за вандалскиот упад во Св. Наум на Попова Шапка и симнувањето на знамето на Македонската православна црква

Макфакс

Сотировски: Најостра осуда за вандалскиот упад во Св. Наум на Попова Шапка и симнувањето на знамето на Македонската православна црква

Опсервер

Сотировски: Најостра осуда за вандалскиот упад во Св. Наум на Попова Шапка и симнувањето на знамето на Македонската православна црква

Точка

Сотировски: Најостра осуда за вандалскиот упад во Св. Наум на Попова Шапка

Press24

Сторителите да бидат најостро санкционирани, реагира Сотировски за вандалскиот упад во Св. Наум на Попова Шапка и симнувањето на знамето на Македонската православна црква

Вечер Прес

Сотировски: Најостра осуда за вандалскиот упад во манастирот Св. Наум на Попова Шапка и симнувањето на знамето

Либертас