TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравјето и астрологијата:Хороскопски знаци кои најмногу се придржуваат до здрав начин на живот

Вечер Прес - 30.09.2022

Додека многумина се борат со желбата за вежбање и времето кое секогаш го нема доволно, постојат и такви кои ја ставаат менталната и физичката благосостојба во прв план и никогаш не прескокнуваат трениг, без разлика на се.

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ 2022 ГОДИНА: Лавовите напредуваат на работа, Девиците ги контактира личност од минатото

Попара - 30.09.2022

ОВЕН Работа Месечниот хороскоп за октомври 2022 година вели дека е поволен момент за деловни состаноци и потпишување важни документи. Вашата упорност и самодоверба може да предизвикаат одредени проблеми, но ништо со што нема да можете да се справите.

Хороскопски знаци кои најмногу следат здрав начин на живот: Тие се одлична мотивација

Попара - 30.09.2022

Многумина од нас секогаш се фасцинирани од идејата за затегнато тело и теретана, но со напорниот распоред тоа за многумина станува огромна задача! Додека многу луѓе се борат со желбата за вежбање и недостатокот на време, има и такви кои ја ставаат ...

Како сакаат хороскопските знаци: Едни само еднаш во животот, други можат да се заљубат во секого

Екран - 30.09.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Одредени знаци од хороскопот умеат да го сакаат секој нов партнер со целото свое срце, додека има и такви кои ...

Дневен хороскоп за 30. септември 2022 година

Канал5 - 30.09.2022

Дневен хороскоп за петок, 30. септември 2022 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Работите доѓаат во рамнотежа и во вообичаен ток. Успеавте да се договорите и сега продолжувате понатаму. Кариера Веројатно ќе дојде до многу интересно решение со кое вашите ...

Дневен хороскоп за 30 септември: Преземете ги работите и контролата во свои раце

Слободен Печат - 30.09.2022

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 30 септември , погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска. Во заеднички интерес е актуелните проблеми да се решат во најкус можен рок и без дополнителни компликации.

Овие хороскопски знаци најчесто ги изневеруваат своите партнери

Екран - 30.09.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СИТЕ копнееме да најдеме некој што ќе не сака и со кој ќе воспоставиме стабилна и по можност долготрајна врска.

Хороскопски знаци на кои пријателите им се поважни од партнерот

Кајгана - 30.09.2022

За овие три хороскопски знаци важи следното правило – врската може да трае кратко, а пријателството за цел живот. Поради тој приоритет да имаат пријатели, партнерот им е на второ место. Мразат чувство на ограничување и поврзаност само за една ...

Колку си љубоморен според твојот хороскопски знак

Lady - 30.09.2022

Кај многу парови љубомората е најголемиот проблем, па честопати поради неа доаѓа до раскинување. ОВЕН Прилично е љубоморен, далеку над онаа нормална љубомора, а на тој начин покажува колку се гржи за партнерот.

ОВИЕ хороскопски знаци повеќе сакаат да се сами, отколку во друштво!

Убавина и Здравје - 30.09.2022

Астрологијата вели дека соѕвездието под кое сме родени до некој степен го одредува тоа колку сакаме да се дружиме. Има луѓе за кои животот има смисла само ако се опкружени со други и луѓе кои ја сакаат осаменоста и знаат да уживаат во неа или да се ...

Дневен хороскоп за петок, 30.09.2022: Не заборавајте дека постои граница помеѓу практичните интереси и емоционалното ...

Екран - 30.09.2022

Овен Љубов: Делувате напнато и често го менувате расположението, покажете повеќе трпение кон барањата на партнерот. Не избрзувајте со вашите одлуки. Работа: Во одлучувачки ситуации, потребна ви е нечија помош и поддршка.

Хороскоп за петок, 30 септември

Кумановски м. - 30.09.2022

Работа: Падот на концентрацијата може да доведе до несакани грешки на работното поле. Не ви е поволен ден. Љубов: Проблемите во вашиот брак се повторуваат, имате впечаток дека се вртите во магичен круг од кој нема излез.

Овие три хороскопски знаци на 1 октомври ќе доживеат неверојатна среќа

Слободен Печат - 29.09.2022

Во претходниот период многу слушавме за ретроградни планети кои ни подготвуваа бројни компликации, а сега конечно пристигнуваат убави астролошки вести, барем за овие три хороскопски знаци.

Хороскопски знаци на кои пријателите им се поважни од партнерот

Точка - 29.09.2022

Ако ги прашате астролозите, за овие три хороскопски знаци важи следното правило: врската може да трае кратко, а пријателството цел живот. Поради тоа, приоритет имаат пријателите, па на второ место е партнерот.

Хороскопски знаци што ги прогонуваат поранешните партнери (и не им дозволуваат да почнат нови врски)

Црнобело - 29.09.2022

Овие хороскопски знаци имаат тенденција да останат приврзани за поранешните партнери, заради тоа се обидуваат да му ги уништат сите идни врски. Припадниците на овие хороскопски знаци најчесто не можат да се помират со фактот дека нивниот поранешен ...

Дневен хороскоп за четврток, 29.09.2022: Доколку ви е тешко да ги контролирате емоциите и реакцијата пред блиска ...

Екран - 29.09.2022

Овен Љубов: Нема потреба да бегате од вистината или да ги потиснувате вашите емотивни желби. Работа: Сè има здрава граница, така што работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови.

Дневен хороскоп за четврток (29.09.2022)

4NEWS - 29.09.2022

Овен Ќе почувствувате наплив на позитивна енергија и сила, но на почетокот нема да знаете како да ја канализирате. ЉУБОВ Дали има нешто што можете да направите за да ја направите вашата врска уште посилна? Направи го.