TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Тијана го прифати предизвикот, некогаш била Бах

Репортер - 26.03.2020

Пејачката Тијана Дапчевиќ го прифати предизвикот кој сега е хит по социјалните мрежи и сподели фотографија од нејзините студентски денови. Таа носи перика и сценска шминка и напиша дека сака да биде како славниот композитор Јохан Себастијан Бах.

Тијана објави хит-слика на Инстаграм со перика и машки костум

Локално - 26.03.2020

Тијана Дапчевиќ на Инстаграм сподели фотографија од деновите кога студираше на Факултетот за музичка уметност. Таа има перика и сценска шминка, а во описот нагласи дека сакала да биде Бах.

Тијана Дапчевиќ се сели од Белград, еве каде планра да живеее (видео)

Вистина.мк - 25.03.2020

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ постојано е на релација Белград – каде што обожава да го поминува своето време. Кога е во Скопје таа најчесто ужива во друштво на нејзиното семејство односно со нејзината сестра Тамара, внуците Хана и Дарен, ...