TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карлос Моја призна: Рафа не може ментално да го победи Ѓоковиќ

TopSport - 11.02.2019

Тренерот на Рафаел Надал и поранешен светски број 1, Карлос Моја ја испофали менталната сила на Новак Ѓоковиќ, признавајќи дека Рафа едноставно не може да ја добие менталната битка со Србинот.

Милион евра за Федерер, Ѓоковиќ и Надал се „поефтини"

SportMedia - 11.02.2019

„Ѓоковиќ и Надал не можат до крај да ги исполнат трибините, а Федерер тоа го прави без проблем" – открија коментаторите на Еуроспорт. За организаторите на помалите АТП турнири, најдобриот тенисер на сите времиња Роџер Федерер е играчот број еден, ...

Федерер бара еден милион евра за да настапи на помалите АТП турнири

Gol.mk - 11.02.2019

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Роџер Федерер во последните неколку сезони внимателно ги бира турнирите на кои што настапува. Поради неговата возраст, Швајцарецот понекогаш игра и на помалите турнири, но за тоа е богато награден.

Објавено е колку заработуваат врвните тенисери - Федерер на врвот

Канал5 - 11.02.2019

Најдобриот тенисер на сите времиња , Рожер Федерер последните години одбира турнири , на кои ќе настапи. И покрај тоа што има 37 години , Швајцарецот и натаму е меѓу врвните тенисери. Понекогаш настапува и на помали турнири , се разбира за соодветна ...

„Надал и Ѓоковиќ се добри, ама трибините до крај ги полни само - Федерер“

Sport 1 - 11.02.2019

Тенисот е еден од најскапите спортови на светот, вртоглави суми добиваат играчите на „белиот спорт“, а секако дека играч кој привлекува највеќе внимание а воедно и највеќе заработува е Роџер Федерер.

Не бев спремен за Ѓоковиќ во финалето на АО

Вечер - 11.02.2019

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изјави дека долгорочно гледано подобро е тоа што во финалето на првиито грен слем турнир Австралија опен, во финалето загубил од светскиот рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, бидејќи физички не бил доволно подготвен ...

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

Спортклуб - 11.02.2019

Шпанецот Рафаел Надал смета дека е задоволен од она што го прикажал на терените на почетокот од новата година, иако во финалето на Австралија Опен беше демонтиран за два часа од Новак Ѓоковиќ.

Колку екстра добиваат Федерер, Ѓоковиќ и Надал за настап на турнирите?

TopSport - 10.02.2019

Нее тајна дека помалите АТП турнири (АТП 250, АТП 500) или егзибициските турнири даваат дополнителни пари на главните ѕвезди да настапуваат покрај вообичаениот награден фонд. За време на Монпелје опен оваа недела, експертите на „Евроспорт“ Арну ди ...

Федерер: Од Ѓоковиќ и Надал зависи дали ќе се пензионирам!

Sport 1 - 10.02.2019

Швајцарецот Роже Федерер следното лето ќе наполни 38 години, што, сепак, сѐ уште не го приморува да размислува на тениска пензија, која многумина веќе на големо му ја предвидуваат. Легендата на овој спорт неодамна сам откри кога би се простил со ...

Колку екстра добиваат Федерер, Ѓоковиќ и Надал за настап на турнирите?

Макфакс - 10.02.2019

Нее тајна дека помалите АТП турнири (АТП 250, АТП 500) или егзибициските турнири даваат дополнителни пари на главните ѕвезди да настапуваат покрај вообичаениот награден фонд. За време на Монпелје опен оваа недела, експертите на „Евроспорт“ Арну ди ...

Надал и Ѓоковиќ се поевтини од Федерер, но не ги полнат стадионите

Вечер - 11.02.2019

Воопшто не е тајна дека помалите тениски турнири им плаќаат дополнително за настап на најдобрите тенисери во светот, односно на најтрофејните Швајцарецот Роже Федерер, Шпанецот Рафаел Надал и Србинот Новак Ѓоковиќ.