TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три модели на Kia со признание за најдобра противвредност во САД

Automedia - 11.02.2019

Во овој избор решаваат фактите, место личните убедувања. Врз основа на трошоците за одржување во петгодишен период и цената на возилото, медиумска куќа во САД избира модели со најдобра протввредност во 14 категории. Kia победи во три.

Освежување на европската SUV гама на Ford

Додај Гас - 11.02.2019

Доаѓа Kuga со седум седишта Во согласност со се поголемиот интерес за SUV возилата, американскиот производител подготвува новитети за европскиот пазар Од година во година во Европа интересот на за SUV / кросовер автомобилите расте, така што ...

Hyundai и Kia со идеја за мини кросовери во Европа

24auto - 10.02.2019

Производителите на автомобили од Јужна Кореја, Hyundai и KIA го анализираат прашањето за додавање на два мали кросовери кон понудата на модели за во Европа, кои ќе бидат позиционирани соодветно под моделите Kona и Stonic.