TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп брутално го нападна оскаровецот Роберт Де Ниро: Тој е човек со многу низок коефициент на интелигенција

Точка - 13.06.2018

Американскиот претседател возврати на срамниот напад на оскаровецот Роберт Де Ниро и популарниот актер го нарече „човек со многу низок коефициент на интелигенција“, пренесува британската новинска агенција „Ројтерс“.

Трамп му одговори на де Ниро – зашеметен е од ударите што ги прими во филмовите

Сакам да кажам - 13.06.2018

Доналд Трамп му возврати на Роберт де Ниро, откако холивудската легенда жестоко го нападна на церемонијата на доделувањето на Тони наградите во неделата. Де Ниро, кој своевремено кажа дека би му удрил бокс на Трамп, доби стоечки овации од публиката, ...

„Ти си глуп“, му врати Трамп на Де Ниро

Репортер - 13.06.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп, одговори на навредите на американскиот актер Роберт де Ниро. Првиот човек на САД изјавил дека актерот е личност со многу низок коефициент на интелигенција.

Трамп жестоко му одговори на Де Ниро: Тој има ниско IQ

Кајгана - 13.06.2018

Доналд Трамп на Twitter одговори на критиките на славниот актер Роберт Де Ниро, б идејќи тој пред некој ден упати жестоки пцовки на негова сметка на доделувањето на наградите „Tony“. „Роберт Де Ниро, лице со многу ниско ниво на IQ, прими премногу ...

Роберт де Ниро им се извини на Канаѓаните во име на Доналд Трамп

ЗаЗабава - 12.06.2018

Познатиот американскиот актер Роберт де Ниро им се извини на граѓаните на Канада за, како што рече, идиотското однесување на неговиот претседател Доналд Трамп. Тој присуствуваше на поставувањето темели на хотелот „Нобу“ во Торонто, каде порача дека ...

Трамп до Де Ниро: Зашеметен е од ударите што ги прими во филмовите

iPortal - 13.06.2018

Доналд Трамп му возврати на Роберт де Ниро, откако холивудската легенда жестоко го нападна на церемонијата на доделувањето на Тони наградите во неделата. Де Ниро, кој своевремено кажа дека би му удрил бокс на Трамп, доби стоечки овации од публиката, ...

Трамп со навреда кон Де Ниро

Локално - 13.06.2018

Американскиот актер Роберт де Ниро, повторно го критикуваше Доналд Трамп, на што претседателот на САД возврати со навреда. „ Роберт де Ниро, личност со ниско ниво на интелигенција, во филмовите има примено многу удари во главата од вистински боксери.