TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бегал од полиција, направил судар, па му нашле 18 мигранти во возилото

+инфо - 19.07.2019

Скопјанец доби притвор во траење од 30 дена поради основано сомнение за сторено кривично дело криумчарење мигранти. Осомничениот прифатил и превезувал 18 илегални мигранти меѓу кои четири деца во патничко моторно возило марка „крајслер“.

Голема акција на Фронтекс: Апсење шверцери на мигранти

МКД - 19.07.2019

Во полициска операција под раководство на Фронтекс, во Австрија уапсени 12 лица за шверцување и 95 имигранти што ги користеле услугите на шверцерите. Во акцијата во која учествувале 12 европски земји, како и Интерпол и Европол, вкупно се уапсени 26 ...

Уапсени 26 шверцери и 2.760 мигранти во заедничка акција на 12 европски земји

24Инфо - 19.07.2019

Во заедничка полициска акција, во која учествуваа вкупно 12 европски земји, како и Интерпол и Европол, се уапсени 26 шверцери и 2.760 илегални мигранти, соопшти Криминалистичката служба на Австрија.

Уапсени шверцери и пронајдени илегалци во Австрија

Макфакс - 19.07.2019

Во заедничката полициска акција под раководство на Фронтекс во Австрија се уапсени 12 шверцери на луѓе и 95 мигранти кои ги користеле услугите на шверцерите. Во акцијата во која учествуваа 12 европски земји, како и Интерпол и Еуропол, беа уапсени ...

Истрага и притвор за криумчарење на 18 мигранти меѓу кои и четири деца

Слободен Печат - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти од член 418-б став 4 во врска со став 2 од Кривичниот законик, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...

Уапсени 26 шверцери и 2.760 мигранти во заедничка акција на 12 европски земји

Локално - 19.07.2019

Во заедничка полициска акција, во која учествуваа вкупно 12 европски земји, како и Интерпол и Европол, се уапсени 26 шверцери и 2.760 илегални мигранти, соопшти Криминалистичката служба на Австрија.

Уапсени шверцери и пронајдени илегалци во Австрија

Centar - 19.07.2019

Во заедничката полициска акција под раководство на Фронтекс во Австрија се уапсени 12 шверцери на луѓе и 95 мигранти кои ги користеле услугите на шверцерите. Во акцијата во која учествуваа 12 европски земји, како и Интерпол и Еуропол, беа уапсени ...

Притвор и истрага за криумчар на 18 мигранти

24Инфо - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти од член 418-б став 4 во врска со став 2 од Кривичниот законик, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...

Уапсени 26 шверцери и 2.760 мигранти во заедничка акција на 12 европски земји

Сител - 19.07.2019

Во заедничка полициска акција, во која учествуваа вкупно 12 европски земји, како и Интерпол и Европол, се уапсени 26 шверцери и 2.760 илегални мигранти, соопшти Криминалистичката служба на Австрија.

Уапсени шверцери и пронајдени илегалци во Австрија

24Инфо - 19.07.2019

Во заедничката полициска акција под раководство на Фронтекс во Австрија се уапсени 12 шверцери на луѓе и 95 мигранти кои ги користеле услугите на шверцерите. Во акцијата во која учествуваа 12 европски земји, како и Интерпол и Еуропол, беа уапсени ...

Притвор за едно лице поради криумчарење 18 мигранти меѓу кои и четири деца

Макфакс - 19.07.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, македонски државјанин, поради постоење на основано сомнение за сторено ...

Уапсени 26 шверцери и 2.760 мигранти во заедничка акција на 12 европски земји

MakPress - 19.07.2019

Во заедничка полициска акција, во која учествуваа вкупно 12 европски земји, како и Интерпол и Европол, се уапсени 26 шверцери и 2.760 илегални мигранти, соопшти Криминалистичката служба на Австрија.

Истрага и притвор за криумчарење на 18 мигранти меѓу кои и четири деца

ТВ21 - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти од член 418-б став 4 во врска со став 2 од Кривичниот законик, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...

Уапсени 26 шверцери и 2.760 мигранти во заедничка акција на 12 европски земји

Опсервер - 19.07.2019

Во заедничка полициска акција, во која учествуваа вкупно 12 европски земји, како и Интерпол и Европол, се уапсени 26 шверцери и 2.760 илегални мигранти, соопшти Криминалистичката служба на Австрија.

Истрага и притвор за криумчарење на 18 мигранти меѓу кои и четири деца

Алсат-М - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти од член 418-б став 4 во врска со став 2 од Кривичниот законик, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...

Европска рација: Уапсени 26 шверцери од Балканот и 2.760 илегални мигранти

Денешен - 19.07.2019

Во заедничка полициска акција, во која учествуваа вкупно 12 европски земји, како и Интерпол и Европол, се уапсени 26 шверцери и 2.760 илегални мигранти, соопшти Криминалистичката служба на Австрија.

Истрага и притвор за криумчарење на 18 мигранти меѓу кои и четири деца

Скопје1 - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти од член 418-б став 4 во врска со став 2 од Кривичниот законик, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...

Уапсени 26 шверцери и 2.760 мигранти во заедничка акција на 12 европски земји

Либертас - 19.07.2019

Во заедничка полициска акција, во која учествуваа вкупно 12 европски земји, како и Интерпол и Европол, се уапсени 26 шверцери и 2.760 илегални мигранти, соопшти Криминалистичката служба на Австрија.

Притвор за македонски државјанин кој криумчарел мигранти

Н.Македонија - 19.07.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, македонски државјанин, поради постоење на основано сомнение за сторено ...

Уапсени 26 шверцери и 2.760 мигранти во заедничка акција на 12 европски земји

+инфо - 19.07.2019

Во заедничка полициска акција, во која учествуваа вкупно 12 европски земји, како и Интерпол и Европол, се уапсени 26 шверцери и 2.760 илегални мигранти, соопшти Криминалистичката служба на Австрија.

Истрага и притвор за криумчарење на 18 мигранти меѓу кои и четири деца

Press24 - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти од член 418-б став 4 во врска со став 2 од Кривичниот законик, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...

ЈО: Истрага и притвор за криумчарење на 18 мигранти, меѓу кои и четири деца

Курир - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, донел Наредба за спроведување истражна постапка против едно ...

ЈО: Истрага и притвор за криумчарење на 18 мигранти, меѓу кои и четири деца

Локално - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, донел Наредба за спроведување истражна постапка против едно ...

Истрага и притвор против едно лице за криумчарење на 18 мигранти, меѓу кои и четири деца

1tv - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, донел Наредба за спроведување истражна постапка против едно ...

Обвинителството отвори истрага за шверцување мигранти, меѓу нив и четири деца

МКД - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело криумчарење мигранти, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, донел Наредба за спроведување истражна постапка против едно ...

ЈО: Истрага и притвор за криумчарење на 18 мигранти, меѓу кои и четири деца

Опсервер - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, донел Наредба за спроведување истражна постапка против едно ...

Истрага и притвор против едно лице за криумчарење на 18 мигранти, меѓу кои и четири деца

Либертас - 19.07.2019

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, донел Наредба за спроведување истражна постапка против едно ...

ЈО отвори истрага и одреди притвор за криумчарење на 18 мигранти

MakPress - 19.07.2019

– Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Криумчарење мигранти, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, донел Наредба за спроведување истражна постапка против едно ...