TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште едно обвинување за партиско вработување

Тера - 12.02.2019

Опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска обвини дека пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска си го вработија својот брат во РЕК Битола. Од Рек Битола велат дека лицето кое дел од медиумите го доведуваат во врска со Мира Стојчевска, пратеник во Собранието на ...

Во утрешна штампа ќе читате: Кучето на Мира Дизел вработено во гранична полиција

Вечер - 12.02.2019

Пет вработувања од потесните семејства на владини функционери за само една недела деновиве ги зовреа социјалните мрежи. По информацијата дека пратеничката Мира Стојчевска, која “водеше” на листата пратеници со највисоки патни трошоци си го вработила ...

Семејството на пратеничката Мира Стојчевска се групира во ЕЛЕМ

Телма - 12.02.2019

Пратеничката Мира Стојчева ја немаше во Собранието, ниту во нејзиниот кабинет, ниту на комисијата за одбрана каде е заменик член, ниту на церемонијата пред влада. Не се јавуваше ниту на повиците на телефон, за да прашаме што мисли за вработувањето ...

(ВИДЕО) Арсовски: Пратеникот Мира Дизел во „поход“ на вработување браќа и синови на државен трошок

А1 On - 12.02.2019

„Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски аплицирал и за негова среќа бил вработен во државната ЕЛЕМ.

Братот и синот на пратеничката Стојчевска го сефтосаа вработувањето во РЕК Битола и ЕЛЕМ

+инфо - 12.02.2019

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ почнал да работи вчера во РЕК Битола, речиси во исто време кога и нејзиниот син Виктор Стојчевски го сефтоса своето вработување во ЕЛЕМ. Во битолскиот комбинат за Плусинфо велат дека станува збор за ...

Кој е сега виновен за повисоките цени на струјата?

1tv - 12.02.2019

Ако во 2012 СДСМ тврдеше дека партиските вработувања во ЕЛЕМ ја покачиле цената на струјата, денеска оваа реторика е целосно променета. Социјалдемократите од позиција на власт сега имаат различни оправдувања за работните места на членовите на ...

По синот вработен и братот на Стојчевска од СДСМ - "Јас стварно не знам"

Press24 - 12.02.2019

По скандалот кој настана откако синот на пратеничката од редовите на СДСМ Мира Сттојчевска се вработи во ЕЛЕМ, и нејзиниот брат се вработил во РЕК Битола, дознава А1.он. Стојчевска за А1.он рекла дека не знае ништо и за ова, дека брат и е ...

По синот, вработен и братот на пратеничката Мира Стојчевска

А1 On - 12.02.2019

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК Битола, дознава „А1он“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски во ЕЛЕМ, на што јавноста реагираше дека СДСМ си ги вработува семејствата ...

Посебни се и ги бива: ЕЛЕМ се наполни со ќерки и синови – струјата мора да поевтини

Република - 12.02.2019

Вработувањата во државната компанија за прозводство на електрична енергија ЕЛЕМ се причина за поскапување на струјата. Така барем пред седум години тврдеше тогаш опозиционерот Јани Макрадули, обвинувајќи ја тогашната партија на власт ВМРО ДПМНЕ дека ...

„Кучето на Мира Дизел вработено во гранична полиција“: Твитер „експлодира„

еМагазин - 12.02.2019

Освен синот, во РЕК Битола, која е дел од државната компанија ЕЛЕМ, се вработил и братот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска. Информацијата предизвика лавини од реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Коинциденција? Покрај синот, од вчера вработен е и братот на Мира Стојчевска

365 - 12.02.2019

Синот во ЕЛЕМ, а од вчера и братот на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ е вработен во РЕК Битола, дознава „А1он“. Таа вели дека не знаела за вработувањето. Претходно истото го рече и за синот .

Целе Велевски, братот на пратеничката Мира Стојчевска, од вчера работи во РЕК Битола

Фактор - 12.02.2019

По објавувањето на штурата информација дека братот на пратеничката Мира Стојчевска е нововработен во АД ЕЛЕМ, веднаш по потврдата дека и нејзиниот син Виктор Стојчевски е ангажиран во компанијата, „Фактор“ дознава дека с танува збор за Целе Велевски.

Пратеничката Стојчевска: Не знаев дека мојот син аплицирал за работа во ЕЛЕМ

А1 On - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска за „Макфакс“ вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ја ...

И СДСМ си има своја Силвана Бонева

AKO - 12.02.2019

Пратеничката на СДСМ од Кочани, Мира Стојчевска, повторно ја иритира јавноста , овојпат со изјавата во стилот на некогашната политичка ведета на ВМРО ДПМНЕ, Силвана Бонева. Претходно таа имаше небулозно оправдуваање околу нејзините високи патни ...

Стојчевска: Не знаев дека син ми аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Press24 - 12.02.2019

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска чиј син Виктор е вработен во ЕЛЕМ, рече дека не знаела дека тој ќе аплицира. - ЕЛЕМ имаш оглас, мојот син аплицирал но не ми го соопшти тоа. Немав влијание ЕЛЕМ да го вработи син ми.

Амди Бајрам рече немам имот - пратеничката Стојчевска од СДСМ пријавила само кредит

Press24 - 12.02.2019

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска позната по големите патни трошоци, пријавила во имотниот лист до Комисијата за спречување корупција дека има кредит кој ќе го отплаќа до 2024 година. На име на сопругот има две куќи во Делчево, стекнати со ...

„Која мајка изгубила син… у МЕПСО и ЕЛЕМ ќе си ги најде“: Твитер „прегреа„

еМагазин - 12.02.2019

Вработувањето на синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска во државната енергетска компанија ЕЛЕМ, предизвика низа од реакции во јавноста и на социјалните мрежи. Ова е само едно од низата вработување на родини или блиски лица на актуелни ...

Пратеничката Стојчевска: Мојот син е дефицитарен кадар, секако би се вработил

Фактор - 12.02.2019

По потврдата дека синот на пратеничката од владеачкото мнозинство Мира Стојчевска се вработил во АД ЕЛЕМ, пред јавноста истакна дека тој бил дефицитарен кадар и секако би се вработил. „Нашите деца секако ќе бидат вработени некаде, според нивните ...

Каков имот пријавила пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

еМагазин - 12.02.2019

Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска, која на јавноста и стана позната по големите патни трошоци кои и биле исплатени од Собранието, од пред неколку месеци, повторно е актуелна, овојпат поради вработувањето на нејзиниот син во ЕЛЕМ.

Епидемија на непотизам - остана ли некој од роднините на јавните функционери кој не е згрижен на државни јасли?

24 Вести - 11.02.2019

Државната компанија за производство на електрична енергија ЕЛЕМ продолжува да се полни со роднини на функционери од власта. Последното вработување било потпишано за синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, која во јавноста е препознатлива по ...

ЕЛЕМ призна, синот на пратеничката Стојчевска од СДСМ е нивен нововработен

МКД - 11.02.2019

Виктор Стојчевски, син на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ е нововработено лице во ЕЛЕМ. Според оваа компанија, тој ги исполнил бараните услови на конкурсот. „Виктор Стојчевски е примен во редовен работен однос во компанијата по претходно ...

Реакција на АД ЕЛЕМ: Виктор Стојчевски е примен на оглас и ги исполнува сите критериуми

Нова ТВ - 11.02.2019

Откако опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска објави дека синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска од денеска е вработен во државната компанија АД ЕЛЕМ, и побара од компанијата да ги објават условите под кои тој е примен, од АД ЕЛЕМ објавија ...

ВМРО ДПМНЕ: Синот на пратеничката Мира Стојчевска од денеска е вработен во АД ЕЛЕМ

Нова ТВ - 11.02.2019

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес конференција објави дека синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, Виктор Стојчевски од денеска е вработен во компанијата во државна сопственост АД ЕЛЕМ.

Администрацијата се полни со роднини на функционери- Дали ќе биде прогласена епидемија од непотизам?

Курир - 11.02.2019

Непотизмот продолжува да царува во државната администрација и единиците на локалната самоуправа. Последниот пример со вработувањето на синот на пратеничката Мира Стојчевска од редовите на СДСМ само ја прели чашата со непотизмот во државните ...

ВМРО – ДПМНЕ: И пратеничката Мира Стојчевска си го вработи синот во ЕЛЕМ ВИДЕО

+инфо - 11.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и патни трошоци, па решија да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, внуци, сестри, ...

(Видео) Арсовски: Синот на пратеничката Стојчевска е вработен во ЕЛЕМ

Макфакс - 11.02.2019

Пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ си го вработила синот во ЕЛЕМ, соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Според Арсовски, Виктор Стојчевски од денес почнал да оди на работа. „Дали е точно дека Виктор Стојчевски своето вработување во ...

Арсовски: Пратеничката Мира Дизел Стојчевска по синот, си го вработи и братот на државен трошок

Курир - 12.02.2019

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски аплицирал и за негова среќа бил вработен во државната ЕЛЕМ, реагира Димче Арсовски, портпарол на ...

Кој е сега виновен за повисоките цени на струјата?

Либертас - 12.02.2019

Ако во 2012 СДСМ тврдеше дека партиските вработувања во ЕЛЕМ ја покачиле цената на струјата, денеска оваа реторика е целосно променета. Социјалдемократите од позиција на власт сега имаат различни оправдувања за работните места на членовите на ...

Вработен и братот на пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска

Сител - 12.02.2019

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК Битола, дознава „А1он“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски во ЕЛЕМ, на што јавноста реагираше дека СДСМ си ги вработува семејствата ...

Пратеничката Мира Стојчевска: Не знаев дека мојот син аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Либертас - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ја добие ...

АД ЕЛЕМ го потврди вработувањето на син на пратеничка

Фактор - 12.02.2019

АД ЕЛЕМ го потврди вработувањето на синот на пратеничката од редовите на владеачкото мнозинство во Собранието, Мира Стојчевска. Станува збор за Виктор Стојчевски, а според Електрани на Македонија, тој е примен на работното место затоа што ги ...

Од ЕЛЕМ реагираат: Синот на Мира Стојчевска ги исполнувал сите критериуми во огласот

Фокус - 11.02.2019

Откако ВМРО-ДПМНЕ денеска истакна дека синот на пратеничката Мира Стојчевска е вработен во ЕЛЕМ, оттаму се произнесоа со своја реакција. Како што истакнаа, тој ги исполнувал сите критериуми за работното место во ЕЛЕМ.

Арсовски: СДСМ реши да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, ....

Канал5 - 11.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и патни трошоци, па решија да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, внуци, сестри, ...

Арсовски: Синот на Мира Дизел вработен во ЕЛЕМ

Република - 11.02.2019

Пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ си го вработила синот во ЕЛЕМ, соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Според Арсовски, Виктор Стојчевски од денес почнал да оди на работа. Дали е точно дека Виктор Стојчевски своето вработување во ...

Арсовски: Пратеничката Мира Дизел Стојчевска по синот, си го вработи и братот на државен трошок

Нетпрес - 12.02.2019

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски аплицирал и за негова среќа бил вработен во државната ЕЛЕМ, реагира Димче Арсовски, портпарол на ...

По синот, вработен и братот на пратеничката Мира Стојчевска

Макфакс - 12.02.2019

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК Битола, дознава „А1он“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски во ЕЛЕМ, на што јавноста реагираше дека СДСМ си ги вработува семејствата ...

Не сам знајала: Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска не знаела дека синот аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Република - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не знаела дека Виктор се пријавил на оглас. ЕЛЕМ имаше распишано јавен оглас. Мојот син прво аплицирал, па потоа ми го соопшти тоа.

ЕЛЕМ: Синот на пратеничката го примивме дека го бива

Независен - 11.02.2019

АД Државни електрани на Македонија потврдија дека го примиле на работа синот на пратеничката Мира Стојчевска. Од ЕЛЕМ соопштуваат дека Виктор Стојчевски е примен во редовен работен однос по претходно објавен оглас за вработување.

Реакција на АД ЕЛЕМ: Виктор Стојчевски е примен на оглас и ги исполнува сите критериуми

Курир - 11.02.2019

Откако опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска објави дека синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска од денеска е вработен во државната компанија АД ЕЛЕМ, и побара од компанијата да ги објават условите под кои тој е примен, од АД ЕЛЕМ објавија ...

Арсовски: СДСМ аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов- синот на пратеничката Стојчевска од денес ...

Курир - 11.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и патни трошоци, па решија да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, внуци, сестри, ...

(Видео) Арсовски: Братот и синот на Мира Дизел се вработени еден ден по распишувањето на изборите

Макфакс - 12.02.2019

Од ВМРО-ДПМНЕ ја повикаа пратеничката од СДСМ, Мира Стојчевска, јавно да каже дали покрај нејзинот син кој се вработил во ЕЛЕМ, и нејзиниот брат е вработен во РЕК Битола? Според информации на партијата, и двајцата биле вработени пред распишување на ...

А1он: По синот, во РЕК Битола вработен и братот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

еМагазин - 12.02.2019

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“ (дел од ЕЛЕМ), дознава А1он. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски во ЕЛЕМ.

Пратеничката Стојчевска: Не знаев дека мојот син аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Макфакс - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска за „Макфакс“ вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ја ...

ЕЛЕМ потврди дека го примиле синот на пратеничката оти го бивало

Република - 11.02.2019

АД Државни електрани на Македонија потврдија дека го примиле на работа синот на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ. Од ЕЛЕМ соопштуваат дека Виктор Стојчевски е примен во редовен работен однос по претходно објавен оглас за вработување.

ЕЛЕМ потврди дека кај нив е вработен синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

еМагазин - 11.02.2019

АД Државни електрани на Македонија (ЕЛЕМ) извести дека Виктор Стојчевски, синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска е примен во редовен работен однос во компанијата по претходно објавен оглас за вработување.

ЕЛЕМ потврди дека кај нив е вработен синот на пратеничката Стојчевска

Макфакс - 11.02.2019

Виктор Стојчевски, син на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ е примен на работа во ЕЛМ откако ги исполнил сите критериуми од конкурсот, потврди ЕЛЕМ. ,,АД Државни електрани на Македонија ја известува јавноста дека лицето Виктор Стојчевски е примен ...

Пратеничката на СДСМ со најголеми патни трошоци си го вработила синот во ЕЛЕМ

AKO - 11.02.2019

Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска, позната во јавноста по рекордните патни трошоци во износ од 12 илјади евра на годишно ниво, според информациите до кои дошле во ВМРО ДПМНЕ, ќе се радува и на вработувањето на својот син Виктор Стојчевски во ...

Арсовски: Преку агенција за времени вработувања примен братот на Мира Стојчевска

24Инфо - 12.02.2019

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски аплицирал и за негова среќа бил вработен во државната ЕЛЕМ.

По синот, вработен и братот на пратеничката Мира Стојчевска

Точка - 12.02.2019

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски во ЕЛЕМ, на што јавноста реагира дека СДСМ си ги вработува ...

Пратеничката Мира Стојчевска: Не знаев дека син ми аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Сител - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска за „ Макфакс “ вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ...